Eğitim

Kimsesiz çocuklarla sevgi dolu bir gün

Kimsesiz çocuklarla sevgi dolu bir gün
2015.01.15 00:00
| | |
11266

Beykoz Cumhuriyet Köyü’nde Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı olarak hizmet veren ‘Sevgi Evleri’ni ziyaret eden Beykoz Belediyesi heyeti çocuklarla sevgi dolu bir gün geçirdi.

Cumhuriyet Köyü’nde işadamı Galip Öztürk tarafından kurulan ‘Sevgi Evleri’ne Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcıları Salim Öztürk ve Muharrem Kaşıtoğlu, Meclis 1. Başkan Vekili Manolya Demirören Tekin, meclis üyeleri, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in eşi ve Hakeder Derneği Başkanı Ayşe Çelikbilek, meclis üyelerinin eşleri, Kent Konseyi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve Aile Çalışma Grubu ile AK Parti İlçe Kadın Kolları Yönetimi’nden oluşan 45 kişilik bir heyet tarafından ziyaret gerçekleştirildi.

Yetkim Derneği ve Beykoz Belediyesi işbirliğiyle başlatılan ‘Gönül Birliği Projesi’ kapsamında sahiplendikleri çocuklarla sohbet eden, ihtiyaçlarını soran ve oyunlar oynayan ziyaretçiler, beraberlerinde getirdikleri hediyeleri dağıttı. 

Ziyaret öncesi kısa bilgi aktaran Meclis Başkan Vekili Manolya Demirören Tekin, Yetkim Derneği olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın çalışmalarına gönülden destek verdiklerini, devletin tüm ihtiyaçları karşılamaya çalıştığını ancak, çocukların ilgi, emek ve  sevgiye daha muhtaç olduğunu bu konuda onların yanlarında yer almaya her devam edeceklerini söyledi.

Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu da, konuyla ilgili olarak “Burada yaşayan çocuklar yalnızca sevgiye muhtaç, biz de onlara olan sevgimizi her fırsatta gösterirsek, bunu da sık ziyaretlerimizle istikrar göstererek yaparsak, onlara güven aşılamış ve gayemize de ulaşmış oluruz. Ancak senede bir bu merkeze uğrarsak, çocukları hayal kırıklığına uğratabiliriz.” diye konuştu.

Hakeder Başkanı Ayşe Çelikbilek’de çocuklarla sohbet ederek, onların mutluluğunu paylaştı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Cumhuriyet Köyü, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, Galip Öztürk, Salim Öztürk, Muharrem Kaşıtoğlu, Hakeder, Ayşe Çelikbilek

reklam
2 Yorum
Ferhan Akalın30.05.2018 18:09:47

Hayırlı günler, Beykoza bağlı Sevgi evinin tam olarak nerde olduğu,kaç çocuk bulunduğu ve en çok neye ihtiyaç olduğu(tabi sevgi haricinde)hakkında bilgi almak istiyorum.Eğer detaylı bilgi alabilirsem çok sevinirim. Saygılarımla Ferhan Akalın

Yılmaz 23.12.2016 10:57:11

Merhaba ben çocukları çok seven biriyim ve belediyemizin işçisi olarak esirgeme kurumunda çalışmak istiyorum lise mezunuyum 29 yaşındayım 6 senelik evliyim çocuğum yok şuan Beykoz Riva köyünde oturmaktayım

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"