Kimin malını kime satıyorsunuz?

  • Güncelleme: 21.04.2013 00:11
  • Okunma: 7495 kez
  • Yorum: 0
Aydın Düzgün, Beykoz Belediyesi’nin İBB’den 60 liraya aldığı arazileri 440 liraya satmaya çalıştığını söyledi.
Kimin malını kime satıyorsunuz?

Kavacık Başaran Düğün Salonu’nda vatandaşlarla bir araya gelen CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayları’ndan Harita Mühendisi Aydın DüzgünİBB’den devralınan arazilerin Beykoz Belediyesi tarafından 5 katıfazla fiyata satılmak istendiğini belirterek,“Böyle bir para istenmez. Kimin malını kime satıyorsun? 60 liraya aldın, 100 liraya sat. Niye 5 katı fiyatına satıyorsun?" diye konuştu.

Başaran Düğün Salonu’nu dolduran vatandaşlara 2B konusunda bilgi veren Harita ve Kadastro Mühendisi Aydın Düzgün“Hiçbir şey çözümsüz değildir. Hiçbir kanun, hiçbir kural yukarıdan gelmiyor, hepsini buradakiler yapıyorlar. Nasıl yapıyorlarsa, değiştirmek de onların elinde” dedi. Geçmişte yaptığı pek çok bilgilendirme toplantısında kendisi ile ilgili bilgi vermeyi unuttuğunu dile getiren Aydın Düzgün, konuşma başlarında kendisinden de bahsetti:

“Adım Aydın Düzgün. Harita ve kadastro mühendisiyim. 30 yıldır Beykoz'da mülkiyet gibi tapu gibi işleriyle uğraşıyorum, didiniyorum. Bilmeyenler için söylüyorum, İncirköy'de Soğuksu'da 50 yıldır, 60 yıldır oturanları tapu sahibi yaptım. Sonra da bu siyaset işine girdim. Cumhuriyet Halk Partisi'nden de Aday Adayıyım. İnşallah partim teveccüh gösterir, sizler de seçerseniz, bundan sonra da Beykoz'da çalışmaya, bütün sorunların üstesinden gelmeye niyetliyim"
 
Körfez Konutları konusunda bilgi veren Aydın Düzgün, getirdiği bir harita üzerinde renklendirilmiş bölgeleri göstererek sunum yaptı. Daha önce 1947 yılında sınır çiziminde bir yanlışlık yapıldığının söylenmesi üzerine Orman İdaresi'ne gittiğini anlatan Aydın Düzgünşunları söyledi:
 
 
"Orada genç bir arkadaş karşıladı beni. Ben yanlış çizim yapıldığı iddia edilen araziler konusunda bilgi istediğimi belirttim. Bana harita üzerinden anlatmaya başladılar. Ancak sınırın yanlış çizildiği söylenilen yerde harita üzerinde orman gözükmüyordu. 'Bu nedir?' dediğim zaman da Orman Mühendisi olduğunu söyleyen gen arkadaşım 'Müfettişler öyle yazmış' dedi. Burada bir yanlışlık var. Orman arazisi üzerinde olsa kabul ederim. Ancak bu Körfez Konutları'nın olduğu yer haritada bile orman olarak görünmüyor. Bu konuda açılan dava bir utançtır. Ben bu konuda Orman İdaresi'ne Körfez Konutu yöneticileriyle birlikte gitmeyi ve durumun yanlışlığını anlatmayı planlıyorum. Körfez Konutları ile ilgili bu yanlışlığı ortadan kaldırmamız gerekiyor"
 
 
Beykoz Belediyesi'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden aldığı yerler konusunda da bilgi veren Harita ve Kadastro Mühendisi Aydın Düzgün, söz konusu 280 dönüm yerin İBB'den60 liraya alındığını kaydetti. Beykoz Belediyesi'nin bu yerleri 370 lira + yüzde 18 KDV ile yaklaşık olarak 430-440 lira satmayı planladığını dile getiren Aydın Düzgün, "Böyle bir para istenmez. Kimin malını kime satıyorsun? 60 liraya aldın 100 liraya sat. Niye 5 katı fiyatına satıyorsun?" diye konuştu.
 
Haber Merkezi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz