Erdal ÖZTÜRK
  • 29/04/2022 Son günceleme: 29/04/2022 22:58
  • 5.857

Bir suskunluk var. Bir vurdum duymazlık var. Oysa Beykoz böyle değildi.

Kör kuruşun hesabı sorulurdu. Şimdi bir taraf sus pus, bir taraf armut piş ağzıma düş. Beykoz eskisi gibi dinamik insan yetiştiremiyor.

Her siyasi partinin, her STK'nın, her köşe yazarının öne çıkanları olurdu. Şimdi hiç öyle yetişmiş insan görünmüyor. Hiç kimsenin öyle bir derdi de yok. Sanki bir lapacı, yıkamacı, yağlamacı dönemlerden geçiyoruz. Böyle bir Beykoz istemiyorum. Böyle bir Beykoz'u herkes istismar eder. Oysa uzun zamandır ihtiyacımız olan hiçbir şeyi Beykoz olarak alamıyoruz. En basitinden yerel seçim biteli 3 yıl oldu. Yollarımızın haline dikkat etmiyor musunuz? Çukurlardan arabamızı kurtaramıyoruz. Tıpkı 90'lı yıllardaki yollarımıza döndük. Yazık ki yazık. Ne büyükşehir ne Beykoz Belediyesi yollara, ana arter, ara sokaklar ve ara caddelere asfalt yapıldığını görüyor musunuz? Beykoz çok dolaşan bir insanım, hiç göremiyorum. Yolları unutulmuş bir Beykoz. Asfalt yok, trafik ve yaya geçitleri neredeyse silinmiş.

Bisiklet güzergahını gösteren mavi işaretler bile yok olmuş. Merak ettim, Beykoz Belediyesi'nin 2021 yılı faaliyet raporu kitabında ne yazıyor? Ne kadar asfalt dökülmüş? Faaliyet raporu kitabına göre 2021 yılında 71 bin ton asfalt dökülmüş. Sadece 800 ton Mahmut Şevket Paşa prestij caddesine asfalt dökülmüş. Başka cadde ve sokak ismi yok. Peki bu 71 bin ton asfalt nerede, nereye dökülmüş? Hepsi yama olduysa, bu çukurlar niye her yerde mevcut? Rakamlarda maddi hata olup yanlış yazılmıştır diye düşünüyorum. Yoksa aklıma başka şeyler de geliyor da ihtimal vermiyorum.

Fuat Kuş'a para kazandıralım diye dağda kırda bayırda film çekilene kadar, önce yollarımızı asfaltlayalım. Bunları sormak lazım. Bu hepimizin görevi. Bunları sormak için kırıcı dökücü olmak gerekmiyor. Görevimizi yapalım, görevlerini yaptıralım. AK Parti Meclis grubu ve İlçe yöneticileri en başta sormaları gerekiyor. Sorulsun ki seçim vakti geldiğinde sıkıntı çekilmesin.

CHP Grubu sormalı, sormalı ki seçim vakti geldiğinde muhalefet görevini yapmış olmanın huzuruyla seçmenin karşısına çıkılsın. Yerel basın sormalı, sormalı ki, hizmetin yayılmasını sağlamalı, öncülük yapmalı. Eksikleri yanlışları sorgulamalı. Yerel basın bu görevinden geri kalırsa belediye yönetimine de büyük kötülük yapmış olurlar. Hep beraber soralım. Hep beraber hizmetin gelmesini sağlayalım. Ne yazık ki Beykoz'un aktivistlerinin nesli tükenmiş gibi. Beykozlu aktivist eksikliği yaşıyor. Beykoz bunu aşar ama inşallah çok uzun sürmez.

AK Parti İlçe yönetiminden seçim işlerinden sorumlu Yakup Özbek başka bir göreve aktarılmış. Bence isabet olmuş. Önümüzde sert geçecek iki seçim var. Yakup Özbek'in yapacağı iş değildi. Belediye imar komisyonu üyesi olmuş. Ben Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden tanırım. Etliye sütlüye karışmaz. Anca gider gelir o kadar.

Kızılay Genel Merkez yöneticilerinden Murat Ellialtı, huzur hakkı olarak maaş binlerce liralar.. Altında makam arabası hem de şoförlü, hem de benzini koyuluyor. Ne güzel dünya değil mi? Çalışmaya hiç gerek yok. AK Parti kaybederse bu gibi kişilerden kaybedecek.

İsmail Yüksek vardı. Hatırlayanınız var mı? Ben hatırlatayım, Abdullah Gül'ün Yıldız Teknik'te rektörüydü. Sonra niye görevden alındı bilemiyoruz. Çok şey söylendi. Beykozlu Trabzonlular Derneği'ni kurarken dedik ki Beykoz'un Trabzon kökenli bütün dinamiklerini kurucu üye yapalım, olmaz dediler. Niye dedik? AK Partililer çoğunlukta olacak, CHP'liler çok az olacak. Ben kurucu üye olmama rağmen sonrasında bu çalışmaların dışında kaldım. Ahmet Okuyan, Haşim Aydın, Şefik Yavuzyılmaz, Hasan Ayaz kurucu üye yapılmadılar. Eyy gidi İsmail Yüksek sen bunların tırnağı olabilir misin? Ne oldu şimdi? Neredesin? Esamen okunmuyor.

Bir de Zeki Aksu var. Bu kadar başarısızlık ve şaibelerin kol gezdiği Beykoz Spor Kulübü.. Asırlık çınarın geldiği duruma bakın. Buna rağmen bu yapıyı koruyan bir şemsiye var. Sonunda onu da öğrendik. Meğerse İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun eniştesi mi, damadı mı ne varmış. Doğru olduğu da şüpheli ama yutturuyor. Demek ki AK Parti gitmeden Zeki Aksu düşmez. Bakmayın siz öyle yalandan yere Belediye Başkanına ve AK Parti İlçe Başkanına gönderi yaptığına.

Yazarın Yazıları
Yorumlar (1 Yorum)

MUstafa yıldız (1 yıl önce)

DOĞRUYA DOĞRU OLANIN ALTINA İMZA ATARIM

Yorum Yaz