Kim ne yolsuzluk yapıyorsa şerefsizdir

  • 0
  • 18312
Kim ne yolsuzluk yapıyorsa şerefsizdir
Kim ne yolsuzluk yapıyorsa şerefsizdir
Kim ne yolsuzluk yapıyorsa şerefsizdir
Kim ne yolsuzluk yapıyorsa şerefsizdir
Kim ne yolsuzluk yapıyorsa şerefsizdir
Kim ne yolsuzluk yapıyorsa şerefsizdir
Kim ne yolsuzluk yapıyorsa şerefsizdir
Kim ne yolsuzluk yapıyorsa şerefsizdir
Kim ne yolsuzluk yapıyorsa şerefsizdir

Beykoz Belediyesi’nin 2013 yılı bütçe görüşmelerinde sert tartışmalar yaşandı…

Görüşmelerde bütçe adına konuşan Yücel Çelikbilek, “Allah Kimseyi ahlaksız yapmasın, kim ne yolsuzluk yapıyorsa şerefsizdir” dedi. AK Parti Grubu adına konuşan Meclis üyesi Necati AK, “Biz karıncanın bile hakkını arayan bir anlayışın temsilcileriyiz”ifadeleriyle Başkan Çelikbilek’i savundu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Yardımcıları Mithat Güner ve Şeref Sarıkaya, CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ve Yardımcıları Şaziye Müdok, ve Yusuf Sarıkaya’ın da locadan izlediği oturumda AK Parti Grubu adına Necati Ak konuşurken, Beykoz Beldiyesi adına konuşan Başkan Çelikbilek esti gürledi.
 
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek başkanlık yaptı.
 
AK Parti’den Nazım Keskin, CHP’den Naci Candaş ve Cemal Yavuz izinli olduğu Bütçe görüşmeleri toplantısını Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yönetti.
 
AK Parti’den Salim Öztürk söz alarak bütçenin ayrıntılarını sunarken, bütçede geçen yıla oranla yüzde 7 bir artış olduğu gözlendi.
Başkan Yücel Çelikbilek, bütçenin lehinde ve aleyhinde 30’ar dakikalık söz hakkı vereceğini ve CHP’nin bu hakkı kiminle kullanacağını sordu.
 
CHP red oyu vereceğini açıkladı.
 
Bütçe üzerine Nusret Yılmaz CHP adına söz alarak, Bütçe adına gurubun görüşlerini belirteceğini ifade etti. “Okunan bütçede birçok uygunsuzluk gördük. Belediyecilik ciddi bir iştir. Ciddiyette bütçeyle başlar. Borçların fazla olduğu görülüyor ve bu borçlar giderek katlanmaya devam ediyor” şeklinde konuşan Yılmaz, “Biz CHP grubu olarak onaylamadığımız bütçeye red oyu vereceğiz” dedi.
 
Halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak görüyoruz
AK Parti adına söz alan Necati Ak ise, halka hizmeti hakka hizmet olarak gördüklerini ifade ederek, “Tokatköy’de ki, Kavacık’ta ki hizmet binalarımız oldukça iyi oldu. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Spor konusunda yardımlar devam ediyor, Fen işleri çalışıyor, Temizlik işleri mükemmel derecede çalışıyor. Bizim hizmet anlayışımız budur ve bu anlayış ile çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.
 
Kanuni Sultan Süleyman’ın bir kıssadan hissesini örnekleyen Necati Ak, “Meyve dalında bir karınca,
Vebali olur mu karıncayı kovunca, diye sorduğunda, cevap olarak, Yarın hak divanını kurunca, Kanuni’den hakkını alır karınca” ifadelerini kullanarak, kendilerinin karıncanın bile hakkını arayan bir anlayışın temsilcileri olduklarını söyledi.
 
Yine CHP’lilerin açmış oldukları davada yargılanan 57 kişinin arasında olduğuna vurgu yapan Necati Ak, “vatandaşa tapu verebilmek için yargılanıyoruz… hakim karşısına çıkacağım… Üzgünüm ama gururluyum halka hizmet vermek adına bu durumla karşı karşıya kaldığımdan mutluyum. AK Parti olarak bütçeye “evet” oyu vereceğiz” dedi.
 
Nihat Arıcan Özel Kalem’i sordu.
 
CHP’den Nihat Arıcan’da, Özel Kalem Müdürlüğü’nün bütçesinin çok açık olduğuna vurgu  yaparak, “Beykoz’un sorunlarını konuşacaktık. Muhalefet olarak denetim göstermek isteriz. Özel Kalem Müdürlüğü’nün Bütçesi’nin bu kadar açık olmasına anlam veremedik. Destek İşleri Müdürlüğü bütçesi açık ve normaldir. Fen işleri ise bunların iki katı olması gerekirken maalesef öyle değil. Fen İşleri hizmet bakımından oldukca önemlidir. Bütçelerin gerçekleşmediğini görüyorum.81 adet olan binek araçlarımız kiralıktır. Araçların hangi boyutlarda olduğu tam olarak belirtilmemiştir. Bizler Belediye’nin yapmış olduğu her olumlu işlerin arkasında durduk ve durmaya devam edeceğiz” dedi.
 
Halit Kılıç, “Verdiğiniz sözleri ne kadar tutuyorsunuz”
 
“2012’de 81 aracın kiralanması için yetki istiyorsunuz. Yapılan bu protokollerden bütçede ibare göremedik. Beykoz katı atık parasını nasıl ödeyecek? Bu konu açıklığa kavuşsun” ifadelerini kullanan Kılıç, “Biz CHP olarak yanlış her şeyi mahkemeye taşırız. Necati Ak şikâyetçi olmasın. Sizin gibi düşünmeyenleri karalamayın” dedi.
 
Erdal Öztürk, bizde olumlu oy verdik…
 
CHP’den Erdal Öztürk ise söz alarak, Necati Ak’ın yargılandığı dava konusu Rüzgarlıbahçe’de ki tapuların verilmesine kendilerinin de “evet” oyu kullanmalarına rağmen kendi meclis üyeleri tarafından dava edildiklerini ve yargılandıklarını söyledi.
 
Erdal Öztürk, "Beykoz halkının yararına hangi karar doğru alınacaksa altına imza atarız. Çözüm için varız” dedi.
 
AK Parti’den Yüksel Baki’de CHP’nin yeterli denetimi yapamadıkları şeklindeki suçlamasına,“Denetim için maalesef muhalefet hiç eksik olmadı. Halit Kılıç’ın kendisi şikâyet etti. Buna gerek yok, biz yargılanıyorsak gurur duyuyoruz. Her şey yasaldır” şeklinde cevap verdi.
 
Başkan esti gürledi....
 
Tüm görüşlere ilişkin bütçeyi savunmak üzere kürsüye çıkan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, konuşmasına herkese teşekkür ederek başladı.
Çalışmaların iyi olduğunu fakat gözden kaçan konularında olabileceğine dikkati çeken başkan Çelikbilek, “Beykoz halkı fakirdir ama müşfik ve iyi komşudur.” İfadelerini kullanarak, CHP’nin şikayetlerine sözü getirdi.
Biz Beykoz halkı için varız. Beykoz halkına yazık etmeyin. Yücel Çelikbilek ile bir hesabınız varsa gelin benimle görün. Beykoz basını yanlış yapıyor. Siyaseti çirkinleştirmek güzel değil. Onun için ben bu kürsüden 2 saat yaptıklarımı anlatacağım. Muhalefetten memnunum. Siz ne söylerseniz söyleyin yeter ki üslubuna uygun olsun.
İstanbul’da 39 İlçenin bütçesi var. Bakılsın ne kadar gerçek olduğu anlaşılsın. Biz bütçeyi denkleştirmek için uğraşıyoruz. Sizler ise kafayı Özel Kaleme takmışsınız. Faturalar ortada bunlara takılmayın.” şekline konuşan Yücel Çelikbilek şöyle devam etti:
 
 
Başkan Çelikbilek, "Allah kimseyi ahlaksız yapmasın"
 
Allah kimseyi ahlaksız yapmasın. Kim ne yolsuzluk yapıyorsa şerefsizdir. Sizler üzüm yemiyor, bağcıyı dövüyorsunuz. Sizleri şikâyetçi olarak hatırlayacaklar, bizleri ise adil yardımcı olarak hatırlayacaklardır. Bütçede yüzde10, yüzde15 fazlalık var. Sizler vatandaşı çok mu seviyorsunuz? Katı atığı ödeyemez diyorsunuz ama yapacağımız işlerin ve halkın bizlerden beklentisi fazla. Halit Kılıç değerli ve özelliklidir. Ancak bu özelliğini Beykoz için kullanmadı. Doğal sit alanını kaldırmak için uğraşıyoruz.1987’de yapılan hatayı halen düzeltemedik. Rüzgarlıbahçe, Çubuklu ve Soğuksu halkına tapularını biz verdik. Ama benim için yakınlarına arsa satıyor denildi. İspat etsinler istifa etmeye hemen hazırım. Edemezlerse iftira edenlerin meclis üyeliğinden istifa etmeleri gerekir. Paşabahçe Meydanında olan büfeyi yıktık ve iyi de yaptık. Ortaçeşme’yi istimlâk ettik. İyi şeyler yaptığıma inanıyorum. 2023’e kadar da durmaya niyetim yok.
 
İstanbul’un beşinci büyük ilçesiyiz. Geniş alanlardan çöp topluyoruz. Aldığımız vergilerin tamamı topladığımız çöpler için harcama yapıyoruz. Bütçeyi nasıl denk getireceğiz. Arsa satmadan düzelmez.
 
Ruhsat verme şansımız yok.
 
Herkes de sizden araç bekler. Beklentileri nasıl karşılayacaksınız? Adımız Emlakçıya çıktı. Beykoz için ne derlerse desinler razıyım. Hangi Belediye kendi bünyesindeki malı Büyükşehir Belediyesi’ne devreder. Böyle aptalca bir durum olur mu? Rüzgarlıbahçe’deki parselleri şimdi satamıyoruz. Hırs ile kalkan sizler zarar veriyorsunuz. Bunun bedelini de halk ödüyor.18 arsayı Büyükşehir’e sattık.15 milyonda borcumuz var. Buna rağmen kasamıza da para koyarak belediyeyi idare ediyoruz. Sizler işçi dostusunuz. İşçi maaşları nasıl ödenmektedir biliyor musunuz? Büyükşehir’den 700 bin m2 arsa devraldık. Bize sağladığı katkıdan dolayı teşekkür etmek yerine kazık atılmış olarak düşünülüyor. Beykoz halkı için alınan bu arazileri Beykozlulara satacağız. Yinede bu konularla alakalı mahkemeye verilir miyiz? Bilemiyoruz. Bazı binalar için yıkım kararı çıkmış olmasına rağmen yıkmıyoruz tam tersine yapıyoruz. Beykoz halkı işleri değerlendirir. Başarı sağlanmış ise yine seçiliriz. 2013’te hayırlı işler yapalım Kentsel dönüşüm için evim yıkıldı. Bir dairede oturuyorum. üç çocuğum bir odayı paylaşıyor. Biz halk adamıyız ve halkın yanındayız. Biz bu bütçeye evet diyeceğiz.”
 
Haber Merkezi
Beykoz’un yüzde 82’si ormandır
Önceki Beykoz’un yüzde 82’si ormandır
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler