Makaleler

Kim kime dum duma!

2014.07.21 00:00
| | |
7453

Evet, AK Parti’den bahsediyorum ve yanlış yolda olduklarını söylüyorum… Lafı eveleyip gevelemiyorum… Yanlış yoldasın AK Parti. Son günlerde bulunduğum bazı ortamlarda çeşitli analizler yaptım… Bunları tek tek paylaşacağım…

Buralarda yapmış olduğum analizlerin toplamında ise öncelikle şunu söylemek isterim; AK Parti’nin bütün kademelerinde bir ciddiyetsizlik var… Rehavetteler!

Çocuklarımla bir Pazar sabahı Beykoz Belediyesi’nin yapmış olduğu 4. Halk Koşusu’na katıldım… Binlerce Beykozlu vardı… Ama gözüm tanıdık aradı… Ne bir Meclis üyesi vardı, ne AK Parti İlçe Yöneticilerinden bir kimse… Böylesi önemli bir etkinlikte olmamalarından ziyade sahip çıkarak destek vermemiş olmaları yadırganacak bir durumdur… Üstelik Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden hiçbir sporcu ya da üst düzey yönetici de yoktu…  Zaten İlçenin Kaymakamı da sadece ödül vermeye gelmişti.

AK Parti’den sadece Kadın Kolları vardı orada… Onlarında Halk Koşusuyla bir ilgisi yoktu… Onlarda sadece görüntü yapıyordu… Sporculara ödül verilecek kürsüye çıkarak fotoğraf çektiriyorlardı… Sonra Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile birlikte Beykoz Merkez’e kadar yürüyüp geri döndüler… Sonra bir baktım ki, haber olmuşlar… Olsun onlar yine de ordaydılar!

Yine aynı gün Beykoz’un değişik bölgelerinde açılışlara katıldık, oralarda elleri cebinde dolaşan bir sürü AK Partili Yönetici gördüm.

Zaman zaman bu tarz eleştirilerle gerçekleri göremeyenlere göstermeye çalışıyoruz, kötü oluyoruz ama olsun… Kurumların selameti, kişilerin geleceğinden daha önemlidir!

Gelelim bir diğer konuya… Beykoz İl Dernekler Birliği’nin, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ile Beykoz’da yaşanan rayiç bedellerle ilgili sıkıntıyı paylaşmak üzere gittikleri Şile’de AK Parti adına hoş bir görüntü yoktu.

Biz AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu’nun öğlen namazı kıldığı caminin kapısında beklerken, İl Başkanı ile görüşmek için Beykoz’dan geldiğimizi söyledik. Hemen birileri harekete geçti… İşte burada görüşemezsiniz, İl Başkanlığı’na gelin falan… Yani kraldan çok kralcılar hemen sahneye çıktı… Sanki MGK toplantısına girecektik. Oradan bir başkası geldi, ‘burada basının önünde mi görüşeceksiniz?’ diye sordu… ‘Evet’ cevabını alınca yine tartışma çıktı… Yahu Allah aşkına bu nasıl bir tavırdır. Beykozlular başkandan ihale istemeye gitmedi kardeşim Beykoz’un sıkıntısını anlatmaya gitti.

Nihayet devreye İstanbul İl Başkan Yardımcısı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da köylüsü olan Avukat Haydar Ali Yıldız girdi… Haydar Bey, Beykoz İl Dernekler Birliği Başkanı Hasan Karakaya ile mütevazı bir görüşme yaparak, İl Başkanı ile rayiç bedellerle ilgili görüşmek istediklerini aktardı… Sonunda Aziz Babuşçu camiden çıktı ve görüşme gerçekleşti… Bu kez de konuyu Babuşçu’ya aktaran Hasan Karakaya’nın sözü yine Beykoz heyetinden bazı kişilerce sürekli kesilince görüşme amacına ulaşamadı.

İl Başkanı Aziz Babuşçu’da tatmin edici bir açıklama yapamadı, Hasan Karakaya’da derdini anlatamadı… Hasan Karakaya, “Başkanım Beykozlular uyku uyumuyor” dedi… Babuşçu’da “sorunları biliyorum” demekle yetindi.

Anahtar Kelimeler: Kader Gür, Dost Beykoz, AK Parti, Beykoz Belediyesi, Halk Koşusu, Yücel Çelikbilek, Kadın Kolları, Recep tayyip Erdoğan, Aziz Babşçu

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"