Siyaset

Kılıçdaroğlu yüreğin yetiyorsa aday ol

Kılıçdaroğlu yüreğin yetiyorsa aday ol
2014.08.31 00:00
| | |
9031

Video galeri

AB Bakanı Egemen Bağış HAS Partili Başkan ve üyelerin AK Parti’ye geçişiyle ilgili düzenlenen törende konuştu.

AK Parti Danışma Meclisi toplantısı, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Toplantıdan önce HAS Parti Beykoz İlçe Teşkilatı'ndan AK Parti'ye geçiş yapanlara rozet takıldı. Tamamen dolu olan salon kalabalığa yeterli olmayınca, onlarca partili merdivenlerde oturmak ve koridorlarda ayakta durmak zorunda kaldı. Toplantıya, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde de görev yapan Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri katıldı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer başta olmak üzere tüm AK Parti Beykoz teşkilatı yöneticilerinin hazır bulunduğu törenli toplantıya, AK Parti üyeleri ve vatandaşlar da yoğun bir ilgi gösterdi.

Egemen Bağış, Kemal Kılıçdaroğlu'na Beykoz'dan çağrı yaptı:

“AK Parti yüzde 60 ile İstanbul’u alır”

"Memlekette özenilecek hiç kimse kalmamış gibi gitmiş Hindistan'daki bir lidere özenmiş" diyerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Devlet Bakanı Egemen Bağış, CHP liderinin son gelişmelerden sonra köşeye sıkıştığını iddia etti. Kılıçdaroğlu'nun'Aradaki fark yüzde 4'e düştü' sözünü anımsatan Egemen Bağış, "Herhalde bizi MHP ile karıştırıyor" diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için CHP'de değişik isimlerin ortaya çıktığını dile getiren Bağış şunları kaydetti:

"Buradan Beykoz'dan bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bir takım derin güçler Sayın Kılıçdaroğlu'nu çok kötü bir tuzağa getirdiler. Sarıgül, Kırmızıgül derken bir anda köşeye sıkıştı. Şimdi Sarıgül'ü partiye alsa koltuk gidecek, almasa karşısında bir tane kahraman belirecek. Allah kolaylık versin. O şimdi 'Ben bu krizden nasıl çıkarım?' diye yırtınıyor ya, ona çözüm önerisini vermek de Beykoz Teşkilatı'nın şahitliğinde bize düştü. Sayın Kılıçdaroğlu. Eğer yüreğin yetiyorsa gel yeniden İstanbul Büyükşehir Başkanlığı'na sen kendin aday ol. En azından koltuğu kurtarırsın. Ama AK Parti en az yüzde 60 ile İstanbul'u alır, bundan da şüphen olmasın".

‘Başkanlık Sistemi gelmeli’

Anayasa değişikliği konusunda en önemli maddenin Başkanlık Sistemi olduğunu dile getiren Egemen Bağış, iddia edildiği gibi bu sistemin diktatörlük yaratmayacağını vurguladı. ABD,Çin ve Brezilya gibi ülkelerin Başkanlık Sistemi'ni başarıyla uyguladıklarına dikkat çeken Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "Anayasayı değiştirmemiz şart. Yoksa açık söyleyeyim bu Anayasa ile bizi Avrupa Birliği'ne almazlar" dedi. CHP'nin Başkanlık Sistemi'ne karşı çıkmasını da eleştiren Bağış şöyle konuştu: "Milletin vicdanında yargılanarak müebbet muhalefete mahkum olan CHP, olayı çarpıtıp sanki biz kendimiz için istiyormuşuz gibi Başkanlık sistemi hakkında atıp tutuyor. Başkanlık sistemi iyi bir şekilde işletilirse, milletimize büyük kazançlar sağlayacak bir idare biçimidir".

Hükümetin iktidar olduğu süreç içerisindeki icraatlarını da masaya yatıran Devlet Bakanı Egemen Bağış, kişi başı gelirin 3 bin dolardan 10 bin dolara çıktığını açıkladı. "Dünya üzerinde bunu 3 katına çıkaran başka bir ülke yok" diyen Bağış, bununla da yetinmediklerini, 2023 yılına kadar bu rakamı kişi başı 25 bin dolar seviyesine getirmek istediklerini söyledi. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, şöyle dedi:

"Necmettin Erbakan’ın Yol Arkadaşlarıyız”

"Bundan 11 yıl önce 2002'de görevi devraldığımızda dünyanın 26. büyük ekonomisiydik. Bugün 16. sıradayız. Ama bununla yetinmiyoruz. Biz dünyanın en büyük ekonomileri sıralamasında ilk 10'a girmek zorundayız. Asgari ücretimiz 9 AB ülkesinden daha yüksek. Bu da bizim insanımıza olan düşkünlüğümüzün bir göstergesidir"

HAS Parti'den AK Parti'ye geçişleri de değerlendiren Egemen Bağış"Necmettin Erbakan'ın adının verildiği bu çatı altında, onun dava arkadaşlarının, yol arkadaşlarının, birlik ve beraberliğini önce Türkiye'ye ve ardında da dünyaya duyurmuş olmanın gururunu yaşıyoruz" diye konuştu.

‘Bizim gibi olmaya mecbur etmiyoruz!’

Törene katılan ve HAS Parti'den AK Parti'ye geçenlere rozet takan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, "Bu yol sadece kendisi için bir dünya tasavvur etmenin yolu değildir. Bu yol BEN demenin yolu değildir. Bu yol BEN'ini insanlık uğruna feda edebilmenin yoludur" diye konuştu.

"Biz bu ülkede yaşayan 75 milyon memleket evladının hukuk ve özgürlük teminatıyız" diyen Milletvekili Metin Külünk, şunları söyledi:

"Yalnızca bu salondakiler gibi bir Türkiye'nin garantisi değiliz; yaşam ve inanç biçimleri bizim gibi olmayanların da, bize tavır koyanların da inançlarının, hukuklarının, yaşam haklarının, özgürlüğünün teminatıyız. Biz hiç kimseyi bizim gibi olmaya mecbur eden bir anlayışın mensubu değiliz, olmayacağız da. Biz Beykozluyuz, İstanbulluyuz, Erzurumluyuz, Bağdatlıyız, Urumçiliyiz, Priştineliyiz, Selanikliyiz, Hamburgluyuz, Berlinliyiz. Çünkü bu coğrafyaların her karışında bizim insanımızın nefesi vardır."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: AB Bakanı, Egemen Bağış, Beykoz, Metin Külünk, AK Parti

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"