Kılıçdaroğlu'ndan Beykoz'da Mavi Marmara ziyareti

  • 26.06.2022 15:53
  • Güncelleme: 26.06.2022 16:01
  • Okunma: 3087 kez
  • Yorum: 0
Ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu, Mavi Marmara saldırısında hayatını kaybeden Çetin Topçuoğlu'nun ailesinin Beykoz'daki evinde ziyaret etti.
Kılıçdaroğlu'ndan Beykoz'da Mavi Marmara ziyareti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na ziyareti sırasında Parti Meclisi Üyesi Av. Sevgi Kılıç, Milletvekili Onursal Adıgüzel, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün eşlik etti.  

Topçuoğlu ailesiyle yaklaşık 50 dakika görüşen Kılıçdaroğlu, çıkışta basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Ziyareti iktidar olduktan sonra ailenin hakkını nasıl arayacağını ve yanlarında olduklarını anlatmak için gerçekleştirdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Mavi Marmara olayını biliyorsunuz. Şehitlerimiz var. Şehitlerimizin kanı üzerinden İsrail ile pazarlık yapıldı ve bir anlaşma zemini arandı. Bunu kabul etmek mümkün değil. Bu dava bitmiş bir dava değildir. Biz bu davayı kapatmış değiliz." dedi.

Herkesin hakkını ve hukukunu korumak zorunda olduklarının altını çizen Kılıçdaroğlu, "Siz kendi vatandaşınızın hakkını hukukunu korumayacakta ne yapacaksınız? O nedenle geldim. Oturduk konuştuk dertleştik. Olayı anlatan gözyaşlarını tutamadı kardeşimiz. Hala bu acı yaşanıyor. Bunu çözmek zorundayız. Bu konuda biz elimizden geleni yapacağız. Bazı istekleri oldu. O isteklerin de takipçisi olacağız değerli arkadaşlarımızın. Uluslararası sularda eğer bizim insanlarımız katlediliyor. Ve bunların hakkı, hukuku aranmıyorsa ve bir gece yarısı anlaşmayla sözde bir barış zemini yaratılmak isteniyorsa bunu kabul etmiyoruz. Bu konu bizim için kapanmış bir konu değildir ve bu konunun takipçisi olacağız." diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Türkiye ziyaretine ilişkin, "Ülkemize gelen, vatanımıza gelen bin Selman ile ilgili olarak. Düne kadar her türlü hakareti yaptığınız her türlü eleştiriyi yaptınız kişiyle kucaklaşıyorsunuz. Üç beş dolar için. Yani üç beş kuruş için. Bunu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kaldırması mümkün değildir. Bu ülkenin bir itibarı vardır. Bir saygınlığı vardır. Siz nasıl bu ülkenin saygınlığını, itibarını yerle bir edersiniz? Üç beş kuruş için.. Türkiye topraklarında bir cinayet işleniyor. Salman buraya gelmeden önce cinayet dosyası da kapatılıyor. Onu da araştıracağız. O dosya da bizim için kapanmış bir dosya değildir." değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu, Yunanistan'ın adaları silahlandırmasıyla ilgili de şunları kaydetti:

"İktidar değişecek. İktidar olacağız. Yunanlılar Yunan yöneticileri iktidarları bizim Kuvayi Milliyeci olduğumuzu biliyorlar. Bizim hangi gelenekten geldiğimizi bu ülkenin çıkarlarını nasıl koruduğumuzu da gayet iyi biliyorlar. O yöneticiler aynı zamanda rahmetli Ecevit'i de rahmetli Erbakan'ı da çok iyi biliyorlar. Şimdi konuşsunlar. İktidara geldiğimizde o adalardaki silahların ne olacağını biz onlara göstereceğiz."

Kılıçdaroğlu, açıklaması öncesi Çiftlik Mahallesi Muhtarı Hayrettin Şenol ile de kısa bir görüşme yaptı.

CHP lideri ve beraberindekiler daha sonra Kavacık'taki Kastamonulular Dayanışma Derneği'nin Genel Merkezini ziyaret etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz