Kılıçdaroğlu Beykoz'dan Teğet Geçti

  • Güncelleme: 27.03.2014 00:11
  • Okunma: 8403 kez
  • Yorum: 0
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, beraberinde CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül ile birlikte Beykoz'a geldi.
Kılıçdaroğlu Beykoz'dan Teğet Geçti

CHP Beykoz İlçe teşkilatı tarafından saat10.00'da Kavacık’da halka sesleneceği duyurulan KılıçdaroğluKavacık'a 10.55'de giriş yaptı ve hiç durmadan Paşabahçe'ye doğru ilerledi. Bugün saat 13.00'te önceHatay'da programı olan Kılıçdaroğlu, saat 18.00'de ise Adana'da olacak. Öte yandanMustafa Sarıgül'e yakın kaynaklar, Beykoz'daki parti bölünmesi nedeniyle ilçeye özellikle geç gelindiğini belirtti. İddialara göre, Beykoz'da büyük bir kalabalık toplamayı başaramayan Başkan Adayı Hızır Yılmaz ile seçim sonrası tüm köprüler atılacak ve ilçede bambaşka bir teşkilatlanma içerisine girişilecek. 

'250 kişi toplayamadı' 

30 Mart Yerel Seçimleri'ne AK Parti'den sonra en güçlü aday olarak katılan Cumhuriyet Halk Partisi, Beykoz'da yapayalnız kaldı. CHP'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz250 bin nüfuslu Beykoz'da partisinin Genel Başkanı'nı karşılayabilmek için 250kişi toplayamadı! Daha önce Mustafa Sarıgül'ün kendi ekibiyle geldiği Beykoz'da trafik tamamen durma noktasına gelirken, bu kez Sarıgül'ün beraberindeki ekibinden çok sayıda kişinin olmaması, konvoya olan vatandaş ilgisini de zayıflattı. CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır YılmazCHP Beykoz İlçe Teşkilatı'nın hemen ilerisindeki Orhan Veli Kanık Caddesi'nde sadece 100-150 kişilik bir ekiple Genel Başkanı'nı karşılayabildi. Gelen kişi sayısı o kadar azdı ki, CHP’nin tüm seçim minibüsleri karşılama ekibinin etrafına yerleştirildi. Ancak bu sırada da tüm minibüslerden farklı farklı marşlar çalmaya başlayınca,Kılıçdaroğlu’nun geciktiği 1 saat boyunca vatandaşlar, Sarıgül ve Hızır Yılmaz’ın seçim müziklerinin birbirine geçtiği ‘garip’ bir karışımı dinlemek zorunda kaldı. Öte yandan, daha önce İncirköy Meydanı'nda Mustafa Sarıgül'ün sonrasında ise Genel Başkan YardımcısıGürsel Tekin'in 'göz göze gelmekten kaçındığı' Hızır Yılmaz, ilçe teşkilatından sonra Genel Merkez önünde de 'prestij' kaybetti. 

'Sarıgül'ün CHP'lileri...' 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayları'ndan Mustafa Sarıgül, İstanbul genelinde gittiği her yere 'ekibiyle birlikte' gitti. CHP'den önce Türkiye Değişim Hareketi adıyla bir örgütün kurulmasında öncü olan ve Beykoz'da da bununla ilgili bir temsilciliği de bulunanMustafa Sarıgül, ilçeye ziyaretlerinde hep Beykoz'daki Türkiye Değişim Hareketi temsilcilerinden destek aldı. Ancak Sarıgül'e destek veren yalnızca onlar olmadı. CHP'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak Hızır Yılmaz'ı belirlemesinin ardından, teşkilat ile iplerini kopartan tüm CHP'liler, Mustafa Sarıgül'e destek verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da Beykoz'a gelişinde 'küskün CHP'liler yine iş başındaydı. Ancak ekip olarak Hızır Yılmaz'ın az sayıdaki karşılama ekibine dahil olmadılar ve Kılıçdaroğlu’yla Sarıgül'ün otobüsünün görünmesinin ardından ortaya çıktılar. Dost Beykoz'un görüşlerine başvurduğu bir küskün CHP'li ise şöyle dedi: 

"Biz Hızır Yılmaz isminden dolayı rahatsızız. Yoksa ne Sayın Sarıgül'e ne Sayın Kılıçdaroğlu'na ne de Cumhuriyet Halk Partisi'ne yönelik bir tavrımız yok. Biz, seçimden sonrasını bekliyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecek olan Mustafa Sarıgül ile birlikte, Beykoz'daki CHP'yi yeniden örgütleyeceğiz. Bu kez teşkilatta 'aklı selimlik' hâkim olacaktır" 

'Rüzgar gibi geçti' 

Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu, beraberinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan CHP'li Mustafa Sarıgül ile birlikte Kavacık’dan Paşabahçe'ye doğru konvoy halinde araçlarla indi. Yolda sık sık vatandaşları selamlayan ve çalışan kişilere“Kolay Gelsin!” diyen KılıçdaroğluPaşabahçe'de de durmayarak, yalnızca vatandaşlarla selamlaşıp Tokatköy'e doğru konvoy eşliğinde gitmeye devam etti. Kemal Kılıçdaroğlu veMustafa Sarıgül, deyim yerindeyse Beykoz’dan 'rüzgar gibi’ geçti. 

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sargül’ün Beykoz ziyareti sırasında oldukça keyifsiz olduğu fotoğraf karelerine yansırken, özellikle Paşabahçe’deki ilgisizlik moralini bozdu… 

Haber Merkezi 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz