Kılıç Kardeşlerin yüreği anne acısıyla yandı

  • Güncelleme: 12.09.2018 18:28
  • Okunma: 10061 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Akbaba Mahallesi Muhtarı Yüksel Kılıç ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Muzaffer Kılıç kardeşlerin annesi Emine Kılıç, dualarla son yolculuğa uğurlandı.
Kılıç Kardeşlerin yüreği anne acısıyla yandı

Merhume Emine Kılıç için Akbaba Merkez Camii’nde cenaze namazı kılındı.  CHP Genel Sekreteri Akif Hamza Çebi, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün gibi isimlerin hazır bulunduğu cenaze namazında, Emine Kılıç için, kendini manevi evladı olarak tanıtan Hacı Arıcı helallik aldı.

Oldukça yoğunluğun yaşandığı cenaze namazında, Yüksel ve Muzaffer Kılıç kardeşler anneleri Emin Kılıç’ın tabutu başında uzun süre taziyeleri kabul etti. Oldukça üzgün olduğu gözlenen Kılıç Kardeşlere taziyelerini iletenler arasında, Beykoz Belediyesi Meclis üyeleri, Beykoz Belediye başkan yardımcıları,  dernek başkanları ve spor camiasından çok sayıda insan vardı.

Öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazı öncesi bir konuşma yapan Hacı Arıcı, kendisinin ilk görev yerinin Akbaba olduğunu ve Akbaba’ya ilk geldiğinde merhume Emine Kılıç’ın kendisine manevi annelik yaptığını söyledi. Arıcı, merhume Emine Kılıç’ı, ziyaret ettiği bir sırada, cenaze namazı sırasında cemaatten kendisinin helallik almasını istediğini kaydetti.

Konuşmasının ardından Hacı Arıcı, merhume Emine Kılıç için helallik aldığı cemaatten birde Fatiha Süresi’ni okumasını istedi.

Merhume Emine Kılıç’ın cenaze namazı sırasında, oğulları Yüksel ve Muzaffer Kılıç, CHP Genel Sekreteri Akif Hamza Çebi, Beykoz Giresunlular Derneği Başkanı Ali Bilir, Hacı Arıcı ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün en ön sırada birlikte saf tuttu.

Yaşlılığa bağlı rahatsızlıkları sonucu 87 yaşında ebediyete irtihal eden merhume Emine Kılıç, kılınan cenaze namazı sonrası Akbaba Mahallesi Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığında dualarla istirahatgahına teslim edildi.

Haber Merkezi