Kickbox'ta Beykoz'u Türkiye şampiyonu yaptılar

  • Güncelleme: 15.01.2020 14:35
  • Okunma: 7465 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da kurmuş olduğu akademisinde hem kendisi antrenman yaptı, hem de 20 yaşındaki oğlunu Türkiye Şampiyonu yaptı.
Kickbox'ta Beykoz'u Türkiye şampiyonu yaptılar

Asya ve Akdeniz olmak üzere iki kez dünya şampiyonu olan Oktay Yılmaz, 20 yaşındaki oğlu Enes Yılmaz'ı da kendisi gibi dövüşçü yaptı. Beykoz Ortaçeşme Mahallesi'nde ailesi ile birlikte yaşamını sürdüren Enes Yılmaz, Antalya'da yapılan Kickbox Türkiye Şampiyonası'nda 4 rakibinden 3'ünü nakavt ederek, Beykoz'a yeni bir Türkiye şampiyonluğu kazandırdı.

2019 yılının Milli Takımında yer alan Enes Yılmaz, 2020 Türk Milli Kickbox Takımı'nda yer alabilmek için kolları sıvadı. Milli takıma giden yolun ilk ayağı olan Antalya Şampiyonası'ndan Türkiye Şampiyonu olarak dönen Enes Yılmaz, Büyükler, Milli Takıma gidebilmek için 18-40 Yaş Kategorisinde yapılan Antalya Turnuvası'ndan Türkiye Şampiyonu olarak dönmenin kendileri için önemli bir aşama olduğunu ifade etti.

Milli takıma seçilebilmek için yapılan üç turnuvadan yeterli puanı almak gerektiğini ve bu turnuvaların ikisinin Türkiye Şampiyonası, birinin de Avrupa Şampiyonası olarak düzenlendiğini söyleyen Yılmaz, "ilk aşama olan Antalya'dan Türkiye Şampiyonu olarak döndük. 5 Nisan'da yine Antalya'da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası'ndan ve Temmuz ayında Gaziantep'te yapılacak Türkiye Şampiyonası'ndan da gerekli puanı toplayabilirsem 2020 Milli Takım Kadrosuna gideceğim inşallah" dedi.

Baba Oktay Yılmaz'da, Antalya'da elde ettiği Türkiye Şampiyonluğu için oğlu Enes Yılmaz'ı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Enes Yılmaz'ın Kickbox-Muaythai-Wushu dallarındaki başarıları ise şöyle sıralandı:

9 İstanbul Şampiyonluğu, 6 Marmara Şampiyonluğu, 3 Türkiye 2.lığı, 3 Türkiye Şampiyonluğu, 1 Uluslararası Dünya Şampiyonluğu ve 1 Uluslararası Dünya 3.lüğü.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz