Kıbrıs'ta tüp bebek tedavisi nasıl yapılır

  • Güncelleme: 27.03.2018 08:50
  • Yorum: 0
Öncelikli olarak tüp bebek tedavisinin hangi çiftlere neden uygulandığını bilmemiz gerekiyor.
Kıbrıs'ta tüp bebek tedavisi nasıl yapılır

Günümüz şartları ile gerek yediğimiz besinler ve gerekse de soluduğumuz havanın zehir olmasından dolayı, kadınların hamile kalmaları daha zor bir hale gelmiş durumda. Çünkü beslenmemiz direk olarak vücudumuzu yani organlarımızı etkiliyor olmasından dolayı, bazen güzellik ve bazende abur cubur tutkusu, bizleri diyet ödemeye zorluyor. İşte bu da çocuk sahibi olmayı zorlaştırıyor. Hatta eskiden kadınlar için doğum daha kolay ve daha fazla gerçekleşirken, bugün milyonlarca kadın normal doğum yapamayarak, sezeryan yaptırmak zorunda kalıyor. Üstelik doğum sayısı da düştüğü için bir çok kadın bir ya da ikinci çocuktan sonra hamile kalamıyor ve doktorlar tarafından hamile kalması da yasaklanıyor. 

Rahim kanalları kapalı olan kadınların, hamile kalabilmeleri için tek tedavi yönteminin tüp bebek olduğunu belirtelim. Dış ortamda yapılan döllenme nedeni ile bu ismi aldığını da öncelikle belirtelim. Daha ileri sağlık sorunları olanların ise imdadına Kıbrıs tüp bebek kliniği koşuyor. Çünkü burada çok daha farklı ve fazla tedaviler uygulanıyor ve çiftler için her türlü sorun aşılabiliyor. Ancak bu işlem hem maliyetli ve hemde inanç esaslı ülkemizde, yanlış algılanıyor. Çünkü burada sperm donasyonu ya da yumurta donasyonu da yapılarak, çocuk sahibi olunması sağlanmaktadır. Sadece son yıllarda değil, dünya genelinde yaklaşık 40 yıldır ve ülkemizde ise 30 yıldır tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olunmasının mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Kadından alınan yumurtalar ve erkekten alınan spermler ile birlikte, laboratuvar ortamında yapılan tedavi ile birlikte, istenildiği gibi hamile kalınması ise Kıbrıs'ta yapılmaktadır. Kıbrıs tüp bebek merkezi ile istediğiniz gibi hamile kalabilecek ve hatta hamile kalmanız mümkün olmasa dahi, çocuk sahibi olabileceksiniz. Bu konuda uzman cerrahi ekibi ve etkili tedavileri ile çiftlerin sorunlarına yardımcı oluyor olmalarından dolayı Kıbrıs tüp bebek merkezi konusunda daha detaylı olarak bilgi alabileceğiniz Doğuş Tüp Bebek Merkezi site linkine tıklamanız ile birlikte, yapılacak olan tedavileri de görebilirsiniz.

Gebelik İçin Gerekli Tedaviler

Rahim kanalları kapalı olan kadınlara Türkiye'de veya Avrupa ülkelerinde tüp bebek yöntemi uygulansa da, bunun ötesinde sorunları olanlar için de Kıbrıs'ta tedaviler yapılmaktadır. Şunu da belirtelim ki, Avrupa'da ve ülkemizde yasak olan embriyo donasyonu veya yumurta donasyonu ve hatta cinsiyet seçimi, Kıbrıs'ta yasal olarak yapılmaktadır. Embriyo donasyonu genel olarak 40 yaş üzeri erkeklerde uygulanmakta olup, sperm sayısı yetersiz olması nedeni ile döllenme gerçekleşmemesi nedeni ile tercih edilmektedir. Tabii ki genç yaşta olan erkeklerde de bu sorun olabileceği için, her yaşa uygun çözümlerin de Kıbrıs'ta bulunduğunu görebiliyoruz. Kadınlar için yumurta donasyonu yapılmasının ardından, doğurganlıklarını yeniden kazanıyorlar. 

Kıbrıs tüp bebek merkezi alanında uzman cerrahları barındırıyor olmasından dolayı, ülkemizden ziyade Avrupa'dan binlerce çiftinde tercihi haline gelmiş durumda. Yapmış oldukları tedaviler ile çiftlere mucizelere sunuyor olmalarından dolayı, çocuk sahibi olmanın da daha kolay bir hale geldiğini söyleyebiliriz. Bu gibi sorunlarınız varsa ve nasıl aşacağınızı bilmiyorsanız eğer, Doğuş Tüp Bebek kliniği ile tedaviye başlayabilirsiniz. Bir Kıbrıs tüp bebek merkezi olan Doğuş IVF Center’ın sağladıkları imkanlar ve sundukları tedavilerin detayları öğrenmek için verdiğimiz bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz!

Çocuk Sahibi Olun

Ülkemizde yasal olmayan, ancak Kıbrıs'ta yasal olması nedeni ile tercih edilen bir çok yöntem sayesinde, sizde gebe kalabilirsiniz. Avrupa ülkelerinin tamamı ile Arap ülkelerinden de yoğun talepler gören yumurta donasyonu, embriyo donasyonu ve cinsiyet seçimi, Doğuş İvf ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Her açıdan çiftlere etkin bir tedaviyi sunuyor olmalarından dolayı, sorunlarınızın belirlenmesinin ardından yapılacak olan tedaviler belirlenerek, uzun bir maraton ile birlikte, çocuk sahibi olmanız sağlanmaktadır. Çok merak edilen bir tüp bebek uygulaması olan cinsiyet seçimi hakkında da detayılı bilgi almak isterseniz buraya tıklamanız yeterli!

Üstelik en önemli detay ise Kıbrıs'ta günlerce hastane de beklemeyecek olmanız ve güzel bir tatili de yapabilecek olmanızdır. Çünkü tüm hastaları için iyi bir tatil planı da yapan Doğuş Tüp Bebek merkezi, istediğiniz gibi eğlenceli bir şekilde tedavi olmanızı sağlıyor. Böylelikle yoğun stres altında kalmayacak ve tedavinizin de daha iyi geçmesini sağlamış olacaksınız.

Anahtar Kelimeler: Kıbrıs, Tüp Bebek, Tedavi