Kıbrıs Gazileri, Beykoz'da madalyalarını aldı

  • Güncelleme: 20.11.2019 13:03
  • Okunma: 4973 kez
  • Yorum: 0
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından Kıbrıs Gazileri'ne gönderilen gazilik madalyaları Beykoz Kaymakamlığı'nca sahiplerine ulaştırıldı.
Kıbrıs Gazileri, Beykoz'da madalyalarını aldı

Kıbrıs Barış Harekatı sırasında bölgeye giderek orada gazi olan vatandaşlara Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nce hazırlanarak Türkiye'ye gönderilen madalyalar Beykoz Kaymakamlığı tarafından Anadoluhisarı Sabancı Öğretmenevi'nde düzenlenen programla sahiplerine takdim edildi.

Beykoz Kaymakamlığı'nın ev sahipliği yaptığı programa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Ayhan Gedik, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, protokol üyeleri, gaziler ve aileleri katıldı.

İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Ayhan Gedik, yaptığı konuşmada Tür Silahlı Kuvvetleri'nin bir subayı olarak gazilere şükran borçlu olduklarını söyledi.

Tuğamiral Gedik, "Her zaman sizin yanınızdayız. Siz ihtiyaç anında canınızı ortaya koymaktan çekinmediniz. Bu ülkenin bir subayı, bir amirali olarak sizlerle gurur duyuyor ve şükran borçluyuz. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını da bu vesileyle tekrar rahmetle anıyoruz." dedi.

"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır" şiirinin dizeleriyle konuşmasına başlayan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı şöyle konuştu:

"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Ben biliyorum ki bütün gazilerimiz bu ülke için ölmeyi göze almışlardır. Hatta içlerinde ben niye şehit olmadım? Diyen dahi mutlaka vardır. Gelemeyen gazilerimizin madalyaları da onlara tevdi edilecek. Burada bugün 49 gazimizin madalyaları var. Zaman içerisinde hepsi sahiplerine iletilecek. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz."

Konuşmaların ardından protokol üyeleri gazilere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nce hazırlanarak gönderilen Kıbrıs Gazisi madalyalarını takdim etti.

Madalya takdiminin ardından toplu hatıra fotoğrafıyla program son buldu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz