Kültür

Kestane rakipleri bir araya getirdi

Kestane rakipleri bir araya getirdi
2014.08.04 00:00
| | |
4288

Kastamonu İli Bozkurt İlçesine bağlı Görentaş Köyü Derneği’nin 1995 yılından beri düzenlediği Kestane Şenliği’ne ilgi her geçen gün yıl artıyor.

Bu yıl 17.’si düzenlenen Kestane Şenliği’nde kestaneler Görentaş’tan gelirken, siyasetin renkli simaları da birada bulunabilme imkânı yakalıyor.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in yanı sıra, AK Parti ve CHP aday adaylarının da yoğun ilgi gösterdiği Kestane Şenliği’nde konuşan Görentaş Köyü Derneği Başkanı Engin Yıldız, “Kestane bahane, önemli olan siyasilerin ve dostlarımın katılımıdır” dedi. 

Aday adaylarından yoğun ilgi 

AK Parti Beykoz Belediye Başkan aday adayları Hasan KarakayaBurhan Güner ve Ali Bilir, CHP aday adaları Hızır Yılmaz ve Şaban Tören gibi isimlerinde aralarında olduğu davetlilere katılımları nedeniyle teşekkür eden Dernek Başkanı Engin Yıldız, Kurban Bayramı nedeniyle, kestane şenliğini Kastamonu’da yaptıklarını ve Beykoz’da yapmama kararı aldıklarını söyledi. 

Bu kararlarına başta Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve vatandaşlardan yoğun tepki gelmesi üzerine bu etkinliği Beykoz’da da sürdürme kararı aldıklarını dile getiren Başkan Yıldız, geçen hafta yapmış oldukları Aşure Günü’nde Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in bizzat kendisinden Kestane Şenliği’ni yapmalarını istediğini kaydetti. Engin Yıldız, bu kararla birlikte bizzat kendisinin Kastamonu Görentaş’a giderek kestaneleri aldığını söyledi. 

Kestaneler Görentaş’tan geldi 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te konuşmasında, Dernek Başkanı Engin Yıldız’ın kendisine verdiği sözü tuttuğu için teşekkür ettiğini dile getirerek, “Kastamonu’ya gidip kestane getiren bu vesile ile bizleri burada buluşturan kardeşim Engin Yıldız’ı bir kez daha tebrik ediyorum” dedi. 

Kestane Şöleni’nden bir gün önce derneğe geldiğini ve dernekte yoğun çalışmalar ile kestanenin nasıl bu kıvama getirildiğini izlediğini ifade eden Çelikbilek,, “gerçekten zormuş. Allah sabır versin 2 yüz bin kestaneyi çizip, hazırlamak ve burada bulunan bizlere sunmak gerçekten çok zor büyük sabır gerektiren bir olaydır” şeklinde konuştu. 

Çelikbilek, “herkese afiyet olsun. Yediğiniz kestanenin enerjisiyle Beykoz’a güzel işler yapabilmeyi Allah nasip etsin” ifadelerine yer verdi. 

Görentaş Köyü Derneği’nin Kestane Şenliği’nde, yöreye ilişkin halk oyunları gösterileri de sergilendi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Engin Yıldız, Görentaş, Kestane Şenliği, Yücel Çelikbilek, Kastamonu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"