Kerkük Vakfı'ndan Beykoz’daki Gaye İnsan Derneği'ne ziyaret

  • 06.01.2022 09:09
  • Güncelleme: 14.02.2022 15:34
  • Okunma: 3163 kez
  • Yorum: 0
Kerkük Eğitim ve İnsani Yardımlar Vakfı Yöneticileri Beykoz'da Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği Genel Merkezi'ni ziyaret ettiler.
Kerkük Vakfı'ndan Beykoz’daki Gaye İnsan Derneği'ne ziyaret

Merkezi Irak'ta bulunan Kerkük Eğitim ve İnsani Yardımlar Vakfı Başkanı Cumbut Küzeci ve Kerküklü iş adamı Ahmet Küzeci, Beykoz Karlıtepe'deki Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği'ni ziyaret ettiler.

Ziyaret hakkında Dost Beykoz'a bir açıklama yapan Gaye İnsan Derneği Genel Sekreteri Mert Akdemir; "Yaklaşık bir ay evvel Kerkük'e yapmış olduğumuz ziyarette Kerkük Vakfı'nı da ziyaret ederek, bölgedeki yetim ve öksüz Türkmen çocuklar için ortak çalışmalar yapmak üzere görüşmeler yapmıştık.

Türkiye'ye dönüşümüzün hemen akabinde eğitime destek adına yardımcı kitaplar ve çocuklar ve aileleri için giysi yardımlarını bölgeye ulaştırmak üzere dostlarımızın da desteğiyle tedarik ettik.

Bir iade-i ziyaret babında kıymetli büyüğümüz ve kendisi de bir eğitimci olan Cumbut Küzeci Hanımefendi ve oğlu iş adamı Ahmet Küzeci beyleri Beykoz'da ağırlamaktan mutluluk duyduk. Ziyarette farklı projeler hakkında da fikir alışverişinde bulunduk" dedi.

Gaye İnsan Derneği merkezindeki görüşmenin ardından Kerküklü misafirler, Beykoz'un yükselen değeri Egemen Hestia Cam atölyesinde Devlet Sanatçısı Cam ustası Mehmet Kömürcü ve Elif Çelik'i ziyaret ederek el emeği cam ürünleri hakkında bilgi aldılar.

Dost Beykoz Genel Yayın yönetmeni ve Gaye İnsan Derneği Genel Başkanı Bilgehan Murat Miniç’te ziyaret dolayısıyla duydukları memnuniyeti ifade ederek, Kerkük gibi Türk yurtları başta olmak üzere, mazlum coğrafyalarda yaptıkları çalışmaların bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

Haber Merkezi