Kent Konseyi'nden TOFD’ye ziyaret

  • 0
  • 6386
Kent Konseyi'nden TOFD’ye ziyaret
Kent Konseyi'nden TOFD’ye ziyaret
Kent Konseyi'nden TOFD’ye ziyaret
Kent Konseyi'nden TOFD’ye ziyaret

Beykoz Belediyesi Kent Konseyi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve Aile Çalışma Grubu üyeleri (TOFD) Beykoz Şubesi’ne “Engelliler Haftası” dolayısıyla nezaket ziyaretinde bulundu.

Kent Konseyi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve Aile Çalışma Grubu Üyeleri “Engelliler Haftası” dolayısıyla Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi’ni ziyaret ederek dernek üyelerinin hatır ve ihtiyaçlarını sordu.

Ziyaret dolayısıyla memnuniyetini ifade eden Dernek Başkanı Saniye Efe, Omurilik Felçlileri Derneği olarak engelli bireylerin sesini duyurma ve onları topluma kazandırma gayretinde olduklarını ifade ederek özellikle akülü araç dağıtımlarıyla engelli ilçe sakinlerinin hayatını kolaylaştırdıklarını söyledi.

Bugüne kadar kendilerine gelen talepleri karşıladıklarını ve Beykoz’da tekerlekli sandalye verecekleri kimsenin kalmadığını belirten Saniye Efe dernek yararına kermesler açtıklarını, Ramazan Ayı’nda da ihtiyaç sahibi üyeleri için erzak yardımları yaptıklarını ifade etti. İnsanların bedenlerini değil ruhlarını doyurmanın önemli olduğunu vurgulayan Efe engelli bireylerin sosyalleşmesi için ailelerin eğitilmeleri gerektiğini söyledi.

Kent Konseyi üyeleri de ziyaret kapsamında Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve Aile Çalışma Grubu’nun çalışmalarını aktardılar ve dernek bünyesinde engellilerin istihdam edildiği tekstil atölyesini gezdiler.

Haber Merkezi

Liseli gençler trafik sorununu çözüyor
Önceki Liseli gençler trafik sorununu çözüyor
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz