Siyaset

Kent Konseyi çalışma gruplarını belirledi

Kent Konseyi çalışma gruplarını belirledi
2014.08.31 00:00
| | |
3702

Beykoz Kent Konseyi Genel Kurulu Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda Çalışma Gruplarını belirlemek üzere toplandı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in Beykozluluk bilincinin gelişmesi adına özel önem verdiği Kent Konseyi Toplantısı’nı Konsey Başkanı Nevin Çalışkan yönetirken İlçe Tarım Müdürü İbrahim Özdemir ve Muhtarlar Derneği Adına Gümüşsuyu Muhtarı Ahmet Soylu Çalışkan’a eşlik eden isimler oldu

Kent Konseyi Başkanı Nevin Çalışkan açılış konuşmasında gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunurken Kent Konseyi’nin önemi ve fonksiyonları hakkında da önemli bilgiler verdi. Çalışkan, “inşallah bu yıl oluşturduğumuz Kent Konseyimiz çalışma gruplarındaki üye sayısı arkadaşlarımızın sayısının da artmasıyla geçen yıllara nazaran daha aktif ve üretken olacaktır. En azından sizlerin sorumluluk alması ve proje üretmesi durumunda bu çizgiyi yakalayabileceğimizi umut ediyoruz” dedi. Çalışkan konuşmasında, gruplara katılacak olan gönüllülerin toplantıları ve çalışmaları aksatmamaları hususunda gösterecekleri hassasiyete vurgu yaparken, “Beykoz için hep birlikte bir şeyler yapmak için buradayız” dedi.

Kent Konseyi Çalışma Gruplarının görev tanımı ise şöyle oldu;

Eğitim Kültür ve Turizm Çalışma Grubu, Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği ve Aile Çalışma Grubu, Sağlık Çalışma Grubu, Çevre-İmar ve Şehircilik Çalışma Grubu, Tarım-Orman ve Hayvancılık Çalışma Grubu, Kent Kimliğini Geliştirme Çalışma Grubu, Evrensel Haklar Çalışma Grubu.

Gruplara en az 5 kişi olmak üzere gönüllü esasına göre üyeler seçilirken, Çalışma Grupları’nın Beykoz Belediye Başkanlığı binasındaki Kent Konseyi’ne ait birimde çalışmalarını yürütebileceği belirtildi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de çalışma gruplarının belirlenmesinin ardından kısa bir konuşma yaparak teşekkür etti. Çelikbilek, “toplantınızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” cümleleriyle başladığı konuşmasında adeta Beykozluluk dersi verdi.

“Beykozluyum diyenlerin kütüklerini kaydırdığını düşünmek istemiyorum”

Başkan Çelikbilek, “STK Temsilcileri, muhtarlar ve çatısı altında bir araya geldiğiniz Kent Konseyi olarak son zamanlarda sık sık dile getirdiğim Beykoz’un nüfusu konusunda bir çalışma yapmanızı tavsiye etmek istiyorum. Biliyorsunuz şu an Beykoz’un nüfusu geçen yıla nazaran yaklaşık 1500 kişi azaldı. Bu azalmanın sebeplerini araştırıyoruz. Ancak Beykoz’un İller Bankası’ndan daha çok pay alabilmesi, 31 olan meclis üyesi sayımızın 37’ye çıkması, sağlık, emniyet, eğitim ve bunlar gibi daha birçok hizmetten alacağımız payların daha çok artması için yılbaşına kadar 250 bin nüfusu geçmemiz gerekiyor. Bu konuda çeşitli iddialar var ve maalesef bu iddialardan biri birçok vatandaşımızın kütüğünü memleketlerine aldırdığı da bunlardan biri. Böyle bir şey olduğunu düşünmek istemiyoruz ancak maalesef geçmişte örneklerini yaşadığımız için söylüyorum. Kent Konseyi olarak Beykozluluk bilincinin geliştirilmesi yönünde bir çalışma yapabilirsiniz. Belediye olarak biz de pankart ve afiş konusunda destek veririz.” dedi.

Başkan Çelikbilek konuşmasının son bölümünde Kent Konseyi’nin çalışmalarını çok önemsediğine dikkat çekerken, çalışma gruplarının faaliyetlerini yakından takip edeceğini ve yürütülecek projelere imkânlar dâhilinde destek olacağını söyledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Kent Konseyi, Nevin Çalışkan, Sinan Kavrak, Yücel Çelikbilek, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"