Kendimi artık hazır hissediyorum!..

  • 0
  • 9482
Kendimi artık hazır hissediyorum!..
Kendimi artık hazır hissediyorum!..
Kendimi artık hazır hissediyorum!..
Kendimi artık hazır hissediyorum!..
Kendimi artık hazır hissediyorum!..
Kendimi artık hazır hissediyorum!..

9,5 yıldır sürdürdüğü Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden seçimlere 6 ay kala istifa eden ve aday adaylığı için başvuran Yüksel Baki Mihrabat Korusu’nda düzenlediği basın toplantısında “hizmet için ben de varım” dedi.

Beykoz yerel basınının tam kadro katıldığı basın toplantısında Yüksel Baki’ye yakın olan isimler de yer aldı. Avukat Cumhur YıldızYahya YaşaroğluYusuf OdabaşıAziz ŞentürkÖmer Şenelİdris ÖzhanHamza Sağlamve Muzaffer Kolcu uzun yıllar bir arada olduğu yakın arkadaşları ve aile dostları olarak Yüksel Baki’yi basın toplantısında yalnız bırakmadı.

“Bu demokratik yarışta ben de varım”

Kısa bir konuşma ile aday adaylığı sürecini değerlendiren Yüksel Baki bu konuşmasında önemli mesajlar da verdi. Gerek AK Parti Teşkilatıyla ve gerekse Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’le son derece medeni bir şekilde görüştüğünü ve izin ve desteklerini aldığını belirten Baki, AK Parti’nin siyasal geleneklerinin dışına çıkmasının söz konusu olmadığını ifade etti. Baki, “ Hepimizin malumu olduğu gibi bir yerel seçim sürecine girmiş bulunuyoruz. 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için ülkemizin her yerinde yoğun bir heyecan yaşandığını biliyoruz. Beykoz’da da seçim atmosferine girmiş bulunuyoruz. Öncelikle bu seçimin bütün siyasî partiler ve aday adayları için hayırlı olmasını diliyorum.” cümleleriyle konuşmasına başlarken “20 yıldır Beykoz'da ikâmet eden ve 9.5 yıldır Beykoz Belediye Başkan yardımcılığı görevini yürüten bir kardeşiniz olarak ben de, ekibimle birlikte bu demokratik yarışa katılarak, AK Parti'den aday adaylığı sürecimi başlatmış bulunuyorum.” sözleriyle adaylığını resmen ilan etti.

“Yerel yönetim felsefemin arkasında Recep Tayyip Erdoğan var!”

Baki Yerel Yöneticilik anlayışının 9,5 yılda edindiği tecrübelerle önemli bir ivmekazandığına işaret ettiği konuşmasında Yerel Yöneticilik alanındaki örneğinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ifade etti. Baki bunu, “Beykoz'da bulunduğum ve görev yaptığım yıllar içinde eğitimci ve hukukçu kimliğimin yetki ve sorumluluklarını Beykozlu insanımızın menfaat ve ufku için kullanmanın gayreti içinde oldum. Kapım daima  Beykozlu kardeşlerime açık oldu. Onlarla iç içe, onlardan biri olarak yaşamaya gayret ettim. Bundan sonra da inşallah aynı düşünce ve duygularla hareket edeceğim. Hemen ifade etmeliyim ki yerel yönetimdeki hizmet felsefemin arkasında Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ilke ve uygulamaları var. Kendisinin İBB'de Başkan olarak görev yaptığı dönemlerde sergilediği anlayış, bugün de AK Parti'li belediyelerin hizmet etme sisteminin temeli olarak yaşamaya devam ediyor. Bu sistemin temelinde, insanımıza hizmet etme aşkı, finans ve insan kaynaklarının sağlıklı yönetimi ve kapıların daima halkımıza açık olma ilkeleri var.”  cümleleriyle belirtti. Baki konuşmasına şöyle devam etti:

“Mensubu olmakla iftihar ettiğim AK Parti…”

“Mensubu olmakla iftihar ettiğim AK Parti hükümetinin Türkiye'deki iktidar performansını hepimiz görüyoruz. Ülkemizdeki bu istikrar ve güven unsuru, yerel yönetimlerimizi de olumlu biçimde etkilemekte ve bu etki, belediyeler eliyle günlük yaşantımıza 'hizmette kalite' damgasını vurmaktadır. 

Bu bağlamda Beykoz Belediyemiz de, ilçe halkımızın takdir ve teveccühlerine mazhar bir yönetim olarak çalışmalarını sürdürmektedir.”

“Önümüzdeki yılların Beykoz’unu birlikte planlayacağız”

Takdir edersiniz ki toplumsal yapı çok dinamik dengeler üzerinden ilerler. Siyaset de, halkın nabzıyla iç içe bir durum olarak, toplumsal denge ve dinamiklerin en önemli göstergelerinden biridir. Ben, siyasetin ve yerel yönetimin içinde bir kardeşiniz olarak, Beykoz'a değişik açılardan baktığımda, bu ilçenin geleceği için bazı önemli sosyal ve fizikî değişimleri görebildiğimi düşünüyorum. Ve bir siyasetçi, bir yönetici olarak önümüzdeki yılların Beykoz'unu, Beykozlularla birlikte en iyi şekilde planlamanın kaçınılmaz bir görev olarak önümüzde durduğuna inanıyorum.”

Beykoz yakın gelecekte iki köprünün arasında bir ana arter gibi kalacak ve önemli bir cazibe merkezi olacak. Bu yeni dönemin çok sağlıklı planlanması ve gerçekleşmesi gerekiyor. Bunun dışında ilçemiz bir SİT alanı ve % 80'i ormanlardan oluşuyor. Buna bağlı olarak hazineyle vatandaşlar arasında çeşitli mülkiyet sorunları var.

Sağlık, eğitim, evde bakım, spor, köylerimizdeki üretim ve ürünlerin pazarlanması, sosyal mekanlara olan ihtiyaç, İstanbul’la daha sağlıklı ve yoğun bir entegrasyon gibi bir dizi sorunlarımız, ama daha önemlisi çözüm ve açılım imkânlarımız da var.

İşte tam da bu noktada, 2004 yılından beri Beykoz Belediye yönetiminde olan bir kardeşiniz olarak, ben ve ekibim, Beykoz'u ilgilendiren bütün bu konularda somut, elle tutulur, geleceğe dönük, hayalcilikten uzak bir yapılanma programı içine girmiş bulunuyoruz.

Bunu yaparken, bütün STK'larımızın ve ilçemizdeki hemşehrilerimizin görüş ve arzuları elbette ki bizim için birinci derecede önem arz ediyor.

“Sadece siyasete dayalı yerel anlayış geride kalmıştır”

Biz şuna inanıyoruz: Ülkemizde sadece siyasete dayalı yerel yönetim anlayışı artık geride kalmıştır. Zaman, insanımızın daha sağlıklı, daha konforlu yaşayabilmesi için proje ve hizmet üretme zamanıdır. Girdiğimiz bu demokratik yarışta biz bu göreve talip olurken; ayakları yere basan, belirli bir tecrübeye dayanan ve Sayın Başbakanımızın ülke için uygulamaya koyduğu büyük vizyon ve misyona entegre bir hizmet anlayışını önceliğimiz olarak kabul ettik.

Seçim için aday adaylığı ilk ve önemli bir süreç. Bu süreçte bizleri teşvik ve destekleriyle onurlandıran çok sayıdaki dostlarımıza ve sevenlerimize huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum.

İlçemizdeki çok sayıda STK ve değişik kurum ve kuruluşun yöneticilerinin desteği için de ayrıca şükranlarımı ifade etmek isterim.

Yüksel Baki konuşmasının ardından yerel basının sorularını alırken Aday adaylığı sürecinde gerek AK Parti İlçe Teşkilatı’nın ve gerekse Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in konuya bakışını şu sözlerle özetledi; “ben Sayın İlçe Başkanımızla ve teşkilatımızla bu konuyu istişare ettim ve elbette onların desteğini aldım. Bunun yanında Sayın Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek ile de bu konuyu görüştüm ve kendisiyle helalleştik. Bu demokratik bir hizmet yarışıdır ve nasip işidir. Kısmetse Beykozluların hizmetkârı olmak için bir yola çıktım. Nasip ne ise o olacak şüphesiz.  Başkanımız aynı zamanda benim ağabeyimdir de asla bir kırgınlık söz konusu değildir ve olamaz da.”

“O davada yargılanmaktan her zaman gurur duydum”

Kamuoyunun yakından takip ettiği ve bazı belediye bürokratlarının da gözaltına alındığıMetro Turizm davasındaki yargılamanın sonucunu soran bir gazeteciye de cevap veren Baki, “o dava 70 sanıklı bir dava idi ve ben 69. sırada ofisimdeki boş masamın fotoğrafının üzerindeki isimlikte adımın geçmesinden dolayı hâkim karşısına çıktım ve hemen beraat ettim. Bunun dışında yargılandığım bir dava var ki o davada da yargılanmaktan her zaman gurur duydum. Bildiğiniz gibi Rüzgarlıbahçe tapularının iptali için dava açılmıştı. İşte o davada ben de yargılanıyorum ve bundan da gurur duyuyorum.” şeklinde konuştu.

Baki önümüzdeki günlerde proje ve çalışmalarıyla ilgili yerel basınla tekrar bir araya geleceğini belirtti.

Haber Merkezi

2B’den muhalefete ekmek çıkmaz
Önceki 2B’den muhalefete ekmek çıkmaz
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Sonraki ​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz