Kültür

Kendi şiirlerini kağıttan okuyan şairler

Kendi şiirlerini kağıttan okuyan şairler
2014.07.24 00:00
| | |
11160

Günler öncesinden hazırlıkları yapılan ve Yücel Çelikbilek’in başkanlığındaki Beykoz Belediyesi’nin ilk kültürel programı olan Şiir gecesinde tam bir rezalet yaşandı. Şairler kendi şiirlerini kağıttan okudu.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve eşi Necla Ergün, Beykoz Belediye Başkan Yücel Çelikbilek, Başkan yardımcıları Hanefi Dilmaç, Beykoz Sağlık Grup Başkanı Dr. Şahin Çınar ve vatandaşların katıldığı Şiir Akşamları programı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Ferit İnal Lisesi Müzik Öğretmeni Necip Aydın ve öğrencisi Gamze Öz’ün Türk Halk Müziğinden bazı eserler seslendirmeleriyle başlayan programın sunumunu ise Fevzi Çakmak Lisesi Tiyatro Kulübü öğrencisi İlay Ceren ve Latif Öz yaptı.

Konukların büyük bir ilgiyle dinlemeye hazırlandığı şairlerin kendi şiirlerini kağıttan okumaları şaşkınlık yaratırken, şiir konusunda hiçbir ahengi bulunmayan okuma tarzları ise ayrı bir tartışma konusu oldu. Gecenin başlangıcında dolu olan salonun programın sonlarına doğru tamamen boşalması yapılan yorumların göstergesi olurken, böyle bir gecenin düzenlenmesindeki amacın ne olduğu anlaşılamadı.

Gecenin açış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla ise, Beykoz Okuyor kampanyasına dahil edilen şiir gecesini, edebiyat günleri olarak değerlendirdi. Bu tür organizasyonların devamının gelmesini beklediklerini kaydeden Yayla şiir gecesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Sahne almadan önce öz geçmişleri kısa cümlelerle sinevizyona aktarılan şairlerden Adem Turan ilk sırada yer aldı.  

Program sonrasında Aydın Ergün’ün eşi Necla Ergün şairlere gecenin anısına birer teşekkür belgesi verildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Yücel Çelikbilek, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Necla Ergün, Hanefi Dilmaç, Dr. Şahin Çınar

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"