Siyaset

Kenan Pekşen AK Parti’ye geçti

Kenan Pekşen AK Parti’ye geçti
2014.09.03 00:00
| | |
7417

30 Mart seçimleri için CHP’den Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olan Kenan Pekşen AK Parti’ye geçti. Pekşen, “bu CHP ile asla yola gidilmez. Beykoz’a faydalı olabileceklerine inanmıyorum” dedi.

30 Mart 2014 seçimleri için aday adaylığını ilan eden ilk isim olan CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Kenan Pekşen, “CHP’de demokrasi diye görünenin ardındaki buzdağında çok katı bir kapitalizm var” diyerek AK Parti’ye geçti.

AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ne MHP eski İlçe Başkanı Sadık Ali Uslu ile gelen CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Kenan Pekşen’i AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer ve SKM Başkanı Mustafa Gürkan karşıladı. Sefer, Pekşen’i AK Partiliyapan rozeti takmadan önce kısa bir konuşma yaparak tebrik etti. Sefer, “bizim için aslolan Beykoz’a hizmettir. Bu noktada bize değer katacak, bizimle birlikte taşın altına elini koyacak tüm arkadaşlar bizim için özeldir, değerlidir. Kenan kardeşimiz de AK Parti çatısı altında Beykoz’a daha fazla faydalı olabileceğini düşünmüş ve ailenin bir parçası olmuştur. Kendisine hoş geldin diyorum. Allah hayırlı etsin.”şeklinde konuştu.

22 yıl CHP’ye emek verdiğini, Gençlik Kolları Başkanlığı ve delegelik dâhil her kademede görev aldığını söyleyen Kenan Pekşen yerel yönetimlerin ideolojisinin olamayacağını söyledi. Pekşen “derdi Beykoz olanın tek ideolojisi, tek partisi olur o da Beykoz’dur”şeklinde konuştu. Pekşen “Beykoz’un sorunlarının çözümü noktasında CHP’nin yapacak çok fazla şeyi olduğuna inanmıyorum” dedi.

Kenan Pekşen Dost Beykoz’a yaptığı özel açıklamada da önemli cümleler sarf etti. Pekşen örgütün yok sayıldığını ifade ederek eğitimsiz ve vizyonsuz adayların Beykoz’a faydalı olamayacağını savundu. Derdimiz de sevdamız da Beykoz’dur diyerek yerel yönetimlerin ideolojisi hizmettir mesajı verdi.

“Paraşütle gelenlere asla müsamaha göstermem!”

“Bu partiye en çok hizmet veren Başkan adayı bendim. 22 yıllık bir geçmişim var. 2002 siyasal bilimler kamu yönetimi, 2008 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 2012’de İşletme Fakültesi’ni bitirdim şu anda MBA’da İşletme Yönetimi üzerine yüksek lisans yapıyorum.  Hali hazırda Sosyoloji üzerine de eğitimime devam ediyorum.  Ben siyasalcıyım. Analiz yaparım, istatistik yaparım. Bu partiye bunca zaman görev almış, emek vermiş, mutfağında pişmiş biri olarak bu dönemde de Belediye Başkan aday adaylığında ilk startı ben verdim. Mücadelede bu kadar yol almış biri olarak her şeyden önce paraşütle gelenlere asla müsamaha gösteremem. Siyaset doğası itibariyle bir yarıştır. Bu yarışta benim önüme geçebilecek, bizleri yönetecek insanların background olarak, kalifikasyon ve kalibre olarak, her açıdan benden üstün olmalıdır. En azından benimle denk olmalıdır. Bu açıdan baktığımızda mevcut aday ve meclis listesinin arkasında durmamı hiç kimse beklemesin. Ben yerel yönetime ideolojik bakmam, kimin hizmet üreteceğine inanırsam onun arkasında dururum. Çünkü Beykoz çocuklarımıza, torunlarımıza bırakacağımız çok önemli bir mirastır. Yarın torunlarımız ‘bu kadar eğitim ve emeğin karşılığında Beykoz’a ne yaptın?’ diye sorduğunda onlara verebileceğim bir cevabım olmalı.

"Bu örgüt kimsenin marabası değildir!”

Beykoz çok kozmopolit bir yer. Beykoz’un eğitim seviyesi çok düşük. 38 ilden daha büyük olan ve son derece sorunlu bir ilçede yaşıyoruz.  Hal böyleyken CHP’nin listesine bakıyorsunuz evlere şenlik. 120’den fazla meclis üyesi aday adayı, 15’e yakın belediye başkan aday adayı vardı. Ancak listeye baktığınızda Beykoz’la alakası olmayan, Yalova’dan, Kadıköy’den, Ataşehir’den, Beşiktaş’tan adaylar var. Bu örgüt kimsenin marabası değildir. Hiç kimse, babamın oğlu bile olsa; paraşütle gelene asla taviz vermem. 22 yıl emek verdim. Her kademesinde görev aldım. Aslolan şahsiyettir, dürüstlüktür. İnsanların güvenini kazanmaktır. Halkın gereksinimlerini göz ardı edenler tarihin tozlu sayfalarında yerini alacaktır.

“Ben bu adaylara güvenmem ve onlarla yola çıkmam!”

Genel Merkez’den liste geldiğinde ben bu listeden hicap duydum. Üstelik Genel Başkan Yardımcısının, genel sekreterin imzası var bu listede. Meslek ve eğitimlere bakıyorsunuz, kimi vasıfsız, kimi öğrenci, kimi muhtar. Bu CHP’nin ulusal kimliğine ihanettir. Bu örgüte ihanettir. İki kişinin, üç kişinin tekelinde değildir bu parti. Örgütü asla yok sayamazsınız. Bu partinin yükünü taşıyan ana omurga örgüttür! Ben bu omurgasızlar arasında durmam! Asla bu örgütü yok sayamazsın. Ben bu adayları tanımıyorum. Büyük çoğunluğu örgüt ve ilçe dışından olan bu adaylara güvenmem ve onlarla yola çıkmam.  

Hızır Yılmaz’la kişisel bir sorunum yok. Kendisi dışarıdan gelmiştir. Ona rağmen kendisine yardımcı olacağımızı söyledik. Başarılı işler de yapmıştır ancak aday olduktan sonra örgütü hiçe saymıştır. Ben asla onun arkasında durmam. Örgütü hiçe sayanları tanımam! Beykoz’u Beykozlular yönetecek. Dışarıdan gelenlerle yola çıkılmaz ve Beykoz’a faydaları olmaz.

CHP şu an en az 7- 8 puan geride. Listeye koyduğu adayların halkta karşılığı yok. Listeden on kişi meclise girerse bu başarıdır. Beykoz’un gerçek manada hizmete ve dönüşüme ihtiyacı var ve ben bunun özellikle bu dönemde AK Parti’yle başarılabileceğini düşünüyorum. Zaten AK APrti’ye katılmamadaki temel sebep budur. Taşın altına biz de elimizi koyalım, Beykoz için yapabileceğim ne olursa seve seve hazırım.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: AK Parti, Kenan Pekşen, Adem Sefer

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"