Kültür

Kemençe atölyesi yeni yerinde daha aktif

Kemençe atölyesi yeni yerinde daha aktif
2014.07.31 00:00
| | |
8212

Beykoz Çiftehavuzlar’da faaliyette bulunan kemençe atölyesi, Kemençe ustası Ayhan Kaya ve Kemençe Hocası Yunus Emre Kurt ile yeni yerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Beykoz'un ve İstanbul'un hem kemençe imal edilen hem de aynı zamanda kemençe dersleri verilen tek atölyesi olan Beykoz Kemençe atölyesi, kemençe ustası Ayhan Kaya'nın yaptığı kemençelerle hem öğrencileri ilk elden kaliteli kemençelerle buluşturuyor hem de Kemençe hocası Yunus Emre Kurt tarafından kemençe meraklılarına kemençe çalma eğitimi veriliyor.

İstanbul'un çeşitli semtlerinden hem kemençe çalmayı öğrenmek, hem de Ayhan Usta tarafından yapılan kemençeleri almak üzere gelen birçok ziyaretçisi olan Beykoz Kemençe Atölyesi Gümüşsuyu Çiftehavuzlar da ki yeni yerinde faaliyetlerine devam ediyor.

Çiftehavuzlar da yapımı süren yeni cami inşaatının hemen karşısında bulunan yeni kemençe atölyesinde imalat, satış ve dersliklerin ayrı olduğu daha geniş bir mekânda daha rahat kurs verme imkânı bulduklarını belirten Ayhan Kaya ve Yunus Emre Kurt, bütün kemençe dostlarını kemençe atölyesine beklediklerini ifade ettiler.

Karadeniz'in her yöresine ait ( Görele,  Ağasar, Sürmene vb…) kemençelerin bulunduğu ve her türlü Karadeniz ezgisinin icra edildiği kurslarda her yaştan insanlara da kurs veriliyor. Hafta içi ve hafta sonu yapılan kurslara katılmak ya da bir kemençe sahibi olmak isterseniz (0 555) 228 13 29 no' lu telefondan bilgi alabilirsiniz...

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ayhan Kaya, Çiftehavuzlar, Kemençe Atölyesi, Yunus Emre Kurt, Beykoz

reklam
1 Yorum
zekeriya özcan05.09.2016 01:57:18

slmr nasıl siniz iyimsnz inş enkIsa. zamn da geleceğim. kurs görmeye

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"