Kemal Kaya, Beykoz basınına açıklamalar yaptı

  • 0
  • 9919
Kemal Kaya, Beykoz basınına açıklamalar yaptı
Kemal Kaya, Beykoz basınına açıklamalar yaptı
Kemal Kaya, Beykoz basınına açıklamalar yaptı
Kemal Kaya, Beykoz basınına açıklamalar yaptı
Kemal Kaya, Beykoz basınına açıklamalar yaptı
Kemal Kaya, Beykoz basınına açıklamalar yaptı
Kemal Kaya, Beykoz basınına açıklamalar yaptı
Kemal Kaya, Beykoz basınına açıklamalar yaptı
Kemal Kaya, Beykoz basınına açıklamalar yaptı

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Av. Kemal Kaya, Kavacık Et-Mangal'da düzenlediği toplantıyla bir takım açıklamalarda bulundu.

AK Parti'nin Beykoz'daki 15 aday adayından birisi olan Av. Kemal Kaya, yerel basın temsilcileriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.

Kaya, devam eden sürecin 31 Mart'a işaret ettiği değerlendirmesinde bulunarak, "Biz de bu mahalli idareler seçimlerinde içinde bulunduğumuz bölgemize ve insanlarımıza Beykozlulara hizmet etmek üzere yola çıktık inşallah. Tabi ki şu anlık biz aday adaylığı süreciyle yarışıyoruz. Eğer teşkilatımız belli bir süre sonra bizi aday olarak görev verirse detaylı olarak biz projelerimizi tartışacağız. Projelerimizi neden o zaman tartışcağız çünkü kafamızda planladığımız yazdığımız, çizdiğimiz birtakım projelerimiz var." dedi.

Projeleri için bir web sayfası kurduklarını açıklayan Av. Kaya, "Hatta bunun için bir web sayfası bile kurduk.  Ama yayında değil. Projelerimiz onun içerisinde şu anda muhafaza içerisinde. Fakat şunu taktir edersiniz. Biz şahıslarız faniler olarak. Bir de temsilcisi olduğumuz veya olacağımız siyasi partiler var. Onların da vereceği renk var projelerimizde. Dolayısıyla bizim üzerinde çalıştığımız yöremize ve Beykoz’umuza ilişkin olarak projeleri siyasi parti ile beraber konuşacağız. Onlarında verebileceği şekiller ile beraber inşallah kamuoyuyla paylaşacağız. Proje anlatmayacağım size ama temel çerçeveleri konuşacağız." ifadelerini kullandı.

-"Eksik kalan yerleri var mı?"

Temel vurgunun yüzde 100 hizmet olduğuna işaret eden Aday Adayı Kemal Kaya, "Biz burada böyle bir şey yapacağız nasıl yapsak olur, düşünceleriniz nelerdir gibi sorular soracağız. Sonrasında alınan görüşleri de katarak tabi ki projelerin gereklilikleri olacak ama toplumun da istemlerini dikkate alarak bunları da gerçekleştireceğiz. Sonuçta da biz bu işi yaptık. Nasıl beğendiniz mi? Eksik kalan yerleri var mı? Bunu nasıl daha iyi yerlere getirebiliriz? Diyerek önce toplumun görüşünü alarak sonra da onların memnuniyetini esas alacak şekilde inşallah hizmetlerimizi yerine getireceğiz.  O zaman nasıl olacak insanlar bu hizmetlere sahip çıkacaklar." diye konuştu.

-"İşsizlikle alakalı imar problemidir"

Kaya, şöyle devam etti:

"Beykozlunun en çok konuştuğu mesele işsizlikle beraber imar problemidir. Beykoz’da bir imar problemi var. Mülkiyet ile ilgili sorunlar kısmen de olsa halledildi. Bunun için gayret gösteren arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Zaten biz Beykoz’da iktidarız. Biz bu iktidar içerisinde yeni bir bakış açısı getireceğiz. İktidar değişmeyecek inşallah. Biz zaten Adalet ve Kalkınma Partisi içerisinde bu gayretleri güdeceğiz. Ama bizim bakış açımız, vizyonumuz bir miktar değişecek. Daha çok insan odaklı olacağız. Katılımcılığı esas alacağız. Toplumun memnuniyetini esas alarak inşallah yürüyeceğiz."

-"Sorunu kanun koyucu ile çözeceğiz"

"Beykoz’da imar ile ilgili sıkıntılar var ama sizin ve bizim anlamamız ve bilmemiz gerekiyor ki buradaki sıkıntı imar problemi ile ilgili değil, hukuk ile ilgili bir problem var burada. Hukuksal düzenlemeler yapılması gerekiyor. Hukukun bize verdiği hakları bilmemiz ve bunları mümkün olduğu kadar Beykoz lehine geliştirmemiz gerekiyor. Örneğin imar sıkıntısı var diyor. O zaman Boğaziçi yasasında bizim sıkıntımız var. Boğaziçi öngörünüm çizgisini belli ölçülerde sağa sola kaydırarak veya orada bir miktarda geliştirerek bir miktar halkımızı rahatlatabiliriz. Beykoz’la ilgili sit yapılanması var. O zaman biz sit yasasında bir değişiklik yaparak bir rahatlama sağlayabiliriz."

-"Havza problemimiz var bizim"

"Havza problemimiz var bizim. Havza’da ne yapılabilir? Havzada derenin geçtiği çizginin belirlenmesi sorulur. Yani İSKİ havza yönetmeliğinde değişiklik yaparsa burada yaşayan insanların lehine gelişmeler olabilir. Yine hukuka geliyoruz. Burada hukuk ile ilgili mevzular önümüzde. Sıkıntılarımız hukukla ilgilidir. Bunları hukuk çözecektir ve inşallah bizim bu noktada belli ölçüde donanımımız var. Her şeyde en iyisini biliyoruz diyemeyiz ancak belli ölçüde donanımımız var. İnşallah bilenlerden faydalanacağız. Biz bu noktalardaki sıkıntıları aşmak için gerek siyasi partimizin başkanı Sayın Cumhurbaşkanımız onun gösterdiği insanların önüne rapor koyacağız. Akademik çalışmalar yapan insanlardan ya da kurumlardan alacağımız çözüm önerilerini onların önüne koyacağız ve onları yasal düzenleme yapmasını sağlamaya yönelik çalışmalarımızı yürüteceğiz."

Haber Merkezi

Bir Millet Bahçesi de Beykoz'a geliyor
Önceki Bir Millet Bahçesi de Beykoz'a geliyor
BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor
Sonraki BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz