Sponsorlu Haber

Kedi sahibi olacak kişiler hangi malzemeleri temin etmeli?

Kedi sahibi olacak kişiler hangi malzemeleri temin etmeli?
05.12.2016 18:17
| | |
2437

Evde beslenebilen evcil hayvanlar arasında kediler de yer alıyor.

Kedi sahibi olmanın en keyifli tarafı onu sevmek, onunla oyunlar oynamaktır. Tabi ki kedi sahibi olmak sadece eğlenceden ibaret değil. Bir canlı olarak onun da birçok ihtiyacı bulunuyor. Bu nedenle kedi sahiplenenlerin bakımına ayrı bir özen göstermesi gerek. 

Bir kedi sahibi olmaya karar verildiğinde tüm detaylar düşünülmeli. Kedinin beslenmesi için gerekecek olan mamaların temin edilmesi, evde hazırlanacak bir köşe oluşturulması, kullanacağı malzemelerin satın alınması ve belirli süreçlerde yaptırılması gereken aşılar gibi detaylar kedinin evdeki varlığı süresince sahiplerinin sorumlulukları arasında yer alacak. 

Kedi sahibi olacaklar hangi malzemeleri temin etmeli? 

Kuru ve konserve mamalar 

Mama seçimi yapılırken öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken ilk konu kedinin yavru mu, yetişkin mi olduğu. Kedi mamalarının yavru ve yetişkin ayrımlı mamaları olduğu gibi içerik olarak farklılık gösteren de çeşitleri var. Kedinin türüne ve yaş aralığına göre tercih edilecek çeşitli kuru ve konserve kedi mamaları kedi üzerinde denenerek, neyle beslenmeye daha yatkın olduğu tespit edilip, bu yönde kediye mama vermeye devam edilebilir. Mamalarını koymak için bir mama kabı ve su içebilmesi için bir kap da temin edilmeli. 

Kedi yatağı 

Kedilerin konforlu ve rahat uyumalarını sağlayacak farklı çeşitlerde tasarlanmış kedi yatakları bulunuyor.  Kedinin boyutlarına bağlı kalarak tercih edebilecek kedi yatağı modelleri arasında, yere konabilecek tarzda modeller, kedinin içine girip oturabileceği, uyuyabileceği şık modeller ve kalorifer üzerine asılabilecek modeller bulabilmek mümkün. 

Kedi seyahat ürünleri 

Seyahat etmek söz konusu olduğunda ya da kedinin hastalanması veya aşı zamanlarının gelmesi halinde veterinere giderken kedinin rahatça taşınmasını sağlayacak bir kedi taşıma çantasına ihtiyaç olacaktır. Kısa süreli seyahatler yapılacaksa bu tür seyahatlerde kedi bir çanta ya da sepet içerisinde seyahat edebilir. Farklı ebatlarda, renklerde ve tarzda birçok kafes modeli tercih etmek de kediyi taşımak için bir başka çözüm. Tekerlekli taşıma ve sırt çantası şeklinde olan modeller de bulunuyor. Tekerlekli taşıma çantası, sırt çantası, araç koltuğu ve omuz çantası olarak kullanılma özelliğine sahip ürünlerin kullanımı oldukça pratik. 

Kedi tasması 

Kedinin sokağa çıkıp gezmesine izin verilecekse, boynuna takılacak bir tasma üzerinde yer verilecek bilgiler kediye ulaşılamadığı bir durumda onu bulanların kedi sahibine ulaşmasında etkili olacaktır. Kedilerin hem boynundan hem de göğsünden geçirilen tasmalar da mevcut. Bu tür tasmalar kedinin sokakta gezdirilmesi düşünülüyorsa hem kaçmaması hem de diğer hayvanlarla kavga etmemesi için açısından kullanabilir. 

Kedileri için gerekli malzemeleri arayanlar petza.com.tr adresini ziyaret ederek ihtiyaç duydukları kuru ve konserve mamaları, kedi malzemelerini kolaylıkla temin edebilir. Dünya evcil hayvan modasını takip eden ve kaliteli ürünler ile hizmet veren sanal petshop mağazasında alışverişlerinizi tamamladıktan sonra ödemelerinizi yaparken, kredi kartınızı güvenle kullanabilir, kredi kartı ile ödeme yapmayacaksanız havale veya kapıda ödeme seçeneklerini kullanabilirsiniz. 

Anahtar Kelimeler: Kedi, Kedi Yatağı, Petza

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"