Eğitim

Kazım Bozbay'dan açıklama: Provokasyon olabilir

Kazım Bozbay'dan açıklama: Provokasyon olabilir
20.01.2016 08:39
| | |
4865

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, din öğretmenine yönelik iddiaların provokasyon olabileceğini söyledi.

Son günlerde bazı gazetelerde yer alana haberlere istinaden bir açıklama yapan Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, din öğretmenine yönelik iddiaların provokasyon olabileceğini söyledi.

Öte yandan öğretmenin din dersinde söylediği sözler üzerine soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

EĞİTİM-Sen’in iddiasına göre, Beykoz’da bulunan bir Anadolu lisesinin din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni E.Ş., 9’uncu sınıfta girdiği bir derste “Ben pantolon, tayt giyen kızların bacak arasına bakınca şehvet duyuyorum” dedi. Ardından pantolon giymiş bir kız öğrenciyi ayağa kaldırarak bir erkek öğrenciye “Sen bakınca ne hissediyorsun” diye sordu ve erkek öğrencinin de “Ben de” yanıtı vermesi üzerine E.Ş., “Olay benim için bitmiştir” diye karşılık verdi. Öğretmenin başka bir sınıfta da “Kadınlar seks objesidir, beni bir kadınla aynı odaya koysanız, kadının vay haline” dediği öne sürüldü. Bir velinin şikâyeti üzerine gündeme gelen iddiayla ilgili Eğitim-Sen, din öğretmeninin sözlerini suç olarak nitelendirdi.

‘PROVOKASYON OLABİLİR

Konuyla ilgili ulaştığımız Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ise, öğretmenin iddiaları reddettiğini anlatarak şu bilgileri verdi: “Öğretmenin öne sürdüğü belirtilen sözleriyle ilgili soruşturma açıldı. Derste kılık kıyafetle, İslam’a göre giyinmeyle ilgili konuştuğunu söylüyor. Kadınların cinsel meta olarak görülmemesi gerektiğini anlattığını belirtiyor. Burada bir provokasyon olabilir, hepsini araştırıyoruz.”

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Kazım Bozbay, Din öğretmeni, İddia, Açıklama, Eğitim-Sen

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"