Eğitim

Kazım Bozbay: 'Çocuklara bir fırsat verin!'

Kazım Bozbay: 'Çocuklara bir fırsat verin!'
21.04.2015 12:56
| | |
6355

Beykoz Defterdar Mehmet Bey İlkokulu'nda törenle 'anasınıfı' açıldı.

Göksu Mahallesi Baruthane Caddesi üzerinde bulunan Defterdar Mehmet Bey İlkokulu'nda düzenlenen bir törenle 'anasınıfı' açıldı. Beykoz İlçe Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve Şube Müdiresi Necla Çağlayan'ın da katıldığı açılışın kurdelesini, miniklerden birisinin sunduğu makasla Necla Hanım yaptı.

Açılış sırasında kısa bir konuşma gerçekleştiren Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Defterdar Mehmet Bey İlkokulu'nun bölgenin seçkin okulları arasında yer aldığını kaydederek, "Sizden ricam, lütfen çocuklarınıza kendilerini ifade etmeleri için bir fırsat verin. Siz çocuklarına veliler olarak ne kadar çok yardımcı olursanız ve okullarımızdaki öğretmen arkadaşlarımız da buna ne kadar çok katkı sağlayabilirse, o kadar nitelikli bireyler yetişir. Çocuklarınızı azarlamayın ve onlara sanki büyük birer yetişkinmiş gibi davranın. Ev içerisinde onlara da sık sık söz hakkı tanıyın. Bu çocuklarımız, Boğaz'ın İncisi Beykoz'umuzun ve güzel Türkiye'mizin gelecekleridir" şeklinde konuştu.

‘TEGV’li Filiz Erdoğan ve Muhtarlar Ulubent ile Duran da oradaydı’

Beykoz Defterdar Mehmet Bey İlkokulu'ndaki anasınıfı açılış törenine Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Şube Müdürü Necla Çağlayan, Göksu Muhtarı Arzu Ulubent ve Göztepe Muhtarı Ahmet Duran, TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan, Okul Müdürü İbrahim Altun, Yardımcıları Abdurrahman Karahan ve Erdinç Kızılkaya, Anasınıfı Öğretmenleri Zeynep Özdere ve Kübra Konaklı'nın yanı sıra öğrenciler ve velileri katıldı. Açılışın ardından, okul öğrencileri tarafından hazırlanan sergiyi de gezen heyet, burada öğrencilerin el emekleri işleri beğeniyle takip etti. Beykoz'un Göksu ve Göztepe muhtarları da elişlerini yakından inceledi ve öğretmenlerden bilgi aldı.

Defterdar Mehmet Bey İlköğretim Okulu Müdürü İbrahim Altun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay'a anaokulu ile ilgili bilgi verdi. Birlikte bahçeye çıkan ikili, okulun arka tarafında yapılan mini çocuk parkını gezdi. Bu sırada Müdür İbrahim Altun, okulun ana kapısının dışında yalnızca Anaokulu'na özel bir kapı daha açıldığını anlattı ve çocukların kullandığı tuvaletlerin de yetişkinler değil yine çocuklar için hazırlandığını vurguladı. İlçe Milli eğitim Müdürü Kazım Bozbay ise aldığı bilgiler dolayısıyla Müdür Altun'a teşekkür ederken, yapılan çalışmalar karşısında duyduğu hayranlığı da gizlemedi ve dile getirdi.

‘Anaokulu öğrencilerinin velileri, el emeği göz nuru hamur işlerini açılışa getirdi’

Daha sonra hep birlikte Filiz Erdoğan'ın da kurulmasında yardımcı olduğu sofraya geçildi. Burada ise Defterdar Mehmet Bey Anaokulu'na devam eden öğrencilerin velileri tarafından hazırlanmış, birbirinden leziz hamur işleri tadıldı. Bu sırada bir hafta boyunca öğrencilerle birlikte durmaksızın çalışan ve bu muhteşem açılışın mimarı olan Anaokulu Sabah Grubu Öğretmenleri Zeynep Özdere ve Kübra Konaklı, Dost Beykoz'a özel poz verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Defterdar Mehmet Bey İlkokulu, Göksu, Milli Eğitim Müdürü, Kazım Bozbay, Necla Çağlayan, Anasınıfı, TEGV, Filiz Erdoğan, Okul Müdürü, İbrahim Altun

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"