Kazazedelerin imdadına Beykozlular yetişti

  • Güncelleme: 28.03.2018 15:56
  • Okunma: 10927 kez
  • Yorum: 0
Trabzon - İstanbul seferini yaparken Osmancık yolu üstünde kaza yapan otobüsteki yaralıların imdadına Beykozlu vatandaşlar yetişti.
Kazazedelerin imdadına Beykozlular yetişti

Ali Osman  Ulusoy firmasına ait 61 S 1991 plakalı yolcu otobüsü, D-100 karayolu Osmancık  mevkiinde sinde önce yol kenarındaki ağaçlara, ardından istinat duvarına çarptı.

Kazada otobüs şoförü Özcan Abanoz ile muavin Hakan Ercanlı olay yerinde  hayatını kaybederken, 33 kişi yaralanmıştı.

Kaza sonrası olay yerinde can pazarı yaşandı. Otobüs içinde sıkışan yolcular kendi imkanları ile dışarı çıkmayı başarırken, yoldan geçen araçların duyarsızlığı ise yaralı yolcuları isyan ettirdi.

Camı kırıp kendi imkanları ile çıktılar...  

Osmancık Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan İsmail Hakkı  Topal, anlattığı kaza anında camı kırıp kendi imkanlarıyla dışarı çıktıklarını söylerken, diğer bir yaralı yolcu olan Ahmet Usta'nın anlattıkları arasında ise dikkat çeken bir ayrıntı vardı.

Topal, "Önce bir gürültü, ardından da bağrışma sesleri duydum. Bir anda etrafımız cam kırıklarıyla  doldu. Otobüste kilitli kaldık. Camların hepsi kırılmamıştı. Biz bir tane camı kırıp kendi imkanlarımızla dışarı çıktık. Ben orta sıralardaydım. Ön sıralarda  oturanlardan hiç haberim yok." diye konuştu.

Yaralı yolcular sürücülere isyan etti

Ahmet Usta isimli yolcu kaza sonrası yoldan geçen sürücülere isyan etti. Usta “Gürültüyle uyandım. Kalktığımda otobüs içerisinde otobüsler birbirine girmişti. Normal seyir halinde gidiyordu. Nasıl oldu, ne oldu hiçbir fikrim yok. Aşırı bir gürültüyle uyandık. Biz aralardaydık. Dışarı çıktık” dedi. 

Kazanın ardından yoldan geçen sürücülerin hiçbir yaralıyı almadığını dile getiren Usta, “Osmancık oraya 10 kilometre uzaklıkta. Hiç kimse bir yaralı almadı. Ölen var mı bilmiyorum. Yoldan geçen insanlar müdahale etse orada insanlar ölmeyecekti belki. Üzücü olan bu. Ben kendim yola atladım. Sürücüler bırakıp gitti. En son İstanbul’dan bir belediyenin hizmet aracı durdu. 5-6 kişiyi hastaneye getirdi.” 

İşte o belediye aracı Beykoz Belediyesi'ne aitti

Kavacık'tan almış olduğu cenazeyi Rize'nin Çayeli ilçesinde götüren ve cenaze defin işleminin ardından geri dönen, Zeki Geçer ve Ayhan Gırasan'ın şoförlüğünü yaptığı Beykoz Belediyesi'ne ait 34 TN 5507 cenaze nakil aracı Beykoz'a geri dönüyordu.

Beykoz Belediyesi'ne ait araçta iki şoförden ziyade, Rize'ye götürülen cenazenin yakınları olan Aydın Ceviz ve Halim Dinç'te vardı.

Osmancık'taki kaza mahallinde vatandaşların el kaldırması üzerine duran Beykoz Belediyesi'ne ait cenaze aracının içinde bulunanlar yaralıların imdadında yetişti.

Beykozlu vatandaşlardan Halim Dinç, "Kaza yerinde durup, özel araçların otobüsten çıkan yaralı vatandaşları hastaneye götürmek için durmadığına şahit olduk." diye konuştu.

Şoför Zeki Geçer'de, "bu çok üzücü bir durumdu. Bizler Beykoz Belediyesi çalışanları olarak, beş yaralıyı Beykoz Belediyesi'nin aracına koyarak hastaneye taşıdık. Yol boyunca da, arkadaşlarımız Aydın Ceviz ve Halim Dinç'te yaralılara ilk müdahaleyi kapsamsında tampon uygulaması yaptı. Biri bayan olmak üzere beş kişiyi hastaneye götürdük" dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz