Kaymakdonduran şenlikleri bu yıl yapılmayacak

  • 0
  • 8927
Kaymakdonduran şenlikleri bu yıl yapılmayacak
Kaymakdonduran şenlikleri bu yıl yapılmayacak

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğu Kaymakdonuran şenliği bu yıl İsrail’in Gazze yönelik insanlık dışı saldırıları nedeniyle iptal edildi.

Beykozlu Giresunlular Derneği’nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

Çok Değerli Üyelerimiz,

Kıymetli Giresunlu ve Beykozlu Hemşerilerimiz,

Derneğimiz 26 yıldır aralıksız gerçekleştirdiği “Kaymakdonduran Şenliklerini” Haziran ayında gerçekleştirecek olmasına rağmen, Soma’da meydana gelen Maden Faciasında 301 vatandaşımızı kaybetmemiz nedeniyle 3 Ağustos 2014 tarihine ertelemişti.

Derneğimiz Başkan, Yönetim Kurulu ve diğer organ ve komisyonlarıyla 3 Ağustos’ta yapacağımız Şenliğe hazırlanırken bu kez de İsrail’in Gazze bölgesinde yaşayan Müslüman Filistinli kardeşlerimize yaptığı insanlık dışı soykırım yaşanmaktadır.

“Filistin’de Gazze’de yaşanan zulüm ve soykırım sebebi ile Beykozlu Giresunlular Derneği olarak tertipleyeceğimiz Kaymakdonduran Yayla Şenliklerini iptal ettiğimizi, üyelerimiz, hemşehrilerimiz ve kamuoyu ile paylaşmak işretiz.

Giresunlular Derneği olarak bizler, bölgemizde, ülkemizde ve dünyada yaşanan olaylara tepki vermeye devam edeceğiz. Bu nedenle İsrail’in masum Filistin halkına uyguladığı vahşeti kınıyoruz. Filistinlilerin acılarını paylaşıyoruz. Çocukları anasız babasız, ana babaları evlatsız bırakan bu saldırılar ve vahşetin bir an önce durması gerektiğini ifade etmek isteriz. Gazze’de Müslüman kardeşlerimiz büyük bir vahşet içerisinde hunharca öldürülürken, yaşananları Beykozlu Giresunlular Derneği olarak içimiz kan ağlayarak takip ediyoruz. Bugün Gazze'de sadece Filistinliler değil insanlık da ölüyor"

Filistin’de ramazan ayında ve karşılanacak olan Ramazan Bayramında bu zulüm ve vahşet sürerken bizlerin Beykoz’da şenlik yapıp eğlenmemiz düşünülemez. Bu nedenle Yönetim Kurulu olarak aldığımız karar gereği bu yıl “Kaymakdonduran Yayla Şenlikleri” yapmayacağımızı ifade etmek isteriz.

Kamuoyuna, üyelerimize, Giresunlu ve Beykozlu hemşerilerimize saygı ile duyurulur.

Şişecam Paşabahçe’deki arazisini satıyor
Önceki Şişecam Paşabahçe’deki arazisini satıyor
Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Sonraki Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı