Kültür

Kaymakdonduran Şenliği ertelendi

Kaymakdonduran Şenliği ertelendi
2014.08.05 00:00
| | |
5454

Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Fuat Kuş, Soma'da meydana gelen facia nedeniyle 26 yıldır yapılan etkinliklerinin ertelendiğini açıkladı.

Geçtiğimiz ay Fuat Kuş Başkanlığı'nda yeni yönetimini belirleyen Beykozlu Giresunlular Derneği, yerel basınla ilk kez bir araya geldi. Sabah kahvaltısında basın mensuplarıyla bir araya gelen dernek yöneticileri Fuat KuşMustafa Öztürk ve Gökhan Taneri Vuralüçlüsünün öncülüğünde objektiflerin karşısına geçti. Kahvaltı sonrası basın açıklaması yapanBeykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Fuat KuşSoma felaketinin ardından yaşanan deprem dolayısıyla büyük üzüntü duyduklarını kaydetti. Soma'da yaşanan facia sonrasıHaziran ayında gerçekleştirmeyi planladıkları Kaymakdonduran Şenliği'ni 3 Ağustos'a ertelediklerini duyuran KuşGiresunspor'un şampiyonluğu dolayısıyla gerçekleştirecekleri kutlama programlarını da iptal ettiklerini söyledi.

Fuat Kuş, şunları kaydetti:

"Bildiğiniz gibi sahibi olduğum Mavi Karadeniz televizyonundan Giresunspor maçlarını canlı olarak sezon boyu yayınlamıştık. Futbolcuların da katılacağı bir dizi kutlama planlamıştık ama Soma'daki facia nedeniyle iptal ettik.

Ramazan ayı geleneğimiz bu ay da devam edecek. 28 Haziran akşamı hep beraber iftarlarımızı Beykozlu Giresunlular Derneği'nin hazırladığı çadırlarda açacağız. Ayrıca çadırın yanında bir sahne de kurmayı ve burada bir dizi Kur'an etkinliği planlıyoruz. Mavi Karadeniz'de de bu etkinliğe yer vermek istiyoruz."

Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Fuat Kuş, yaşanan depremin korkuttuğunu belirterek, aynı zamanda derneğin de bir üyesi olan Prof. Dr. Hüseyin Öztürk ile birlikte, önümüzdeki hafta bir program yapacaklarının da duyurusunu yaptı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Fuat Kuş, Giresunlular Derneği, Kaymakdonduran, Şenlik, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"