Kültür

Kaymakdonduran’da Giresun Show

Kaymakdonduran’da Giresun Show
2014.07.23 00:00
| | |
13990

Her yıl geleneksel olarak düzenlemiş oldukları kır pikniğnde bir araya gelen Giresunlular bu yılda Kaymakdonduran’da şov yaptılar.

Bir çok siyasi parti temsilcisinin ilgi gösterdiği pikniğe yaklaşık 3000 civarında da vatandaş katıldı. Sabahın erken saatlerin de Kaymakdonduran’a akın e-tmeye başlayan Giresunlular öğlen saatleri yaklaştığında piknik alanını hınca hınç doldurmuşlardı.

Mavi Karadeniz TV’den canlı olarak yayınlana Giresunlular Şenliği’nin açılış konuşmasını yapan Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı yine sert mesajlar verdi. Başkan Fuat Kuş’un bir dönem çeşitli problemler yaşadığı Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’ün alana girdiğini görmesiyle bitirmeye hazırlandığı konuşmasını uzatması dikkati çekerken, Fuat Kuş’un, “Bizleri ciddiye almayanları bizde ciddiye almayız” şeklindeki sözleri çeşitli yorumlara neden oldu.

Bu yıl 20. şenliğe imza atan Giresunluların şenliğine gün içinde yapılan ÖSS sınavlarına katılan öğrenci ve ailelerinin gelmesi de piknik alanında izdihama yol açtı. Beykoz dışından da Giresunluların katıldığı piknikte bazı aileler oturacak yer bulamazken, Kaymakdonduran yolunda da zaman zaman trafik tıkandı.

Beykozlu Giresunluların şenliğine katılan siyasi parti ilçe başkanları da adeta yerel seçimlerin yaklaştığını işaret ederken, iktidar kanadı pikniğe milletvekilleriyle birlikte akın etti.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP Beykoz İlçe Başkanı Ayten Kayalıoğlu,  Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Salih Birinci, DSP Beykoz İlçe Başkanı Süha Pekkip, Demokrat Parti Beykoz İlçe Başkanı Selami Çiçek, Anavatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Cevat Aydın Tepe aydın ilçe başkanı düzeyinde katıldıkları pikniğe,  AK Partili Hüseyin Besli, Özlem Türköne Piltanoğlu’da vekil düzeyinde şenliğe ilgi gösteren isimler oldu.

Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu’nun hemşerilerini aylnız bıarkamdığı piknikte, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın, Giresun milletvekilleri, Nurettin Canikli, Hacı Hasan Sönmez, Ali Temur ve Murat Özkan’ın telgrafları okundu.

Bir çok bölge sanatçısının sahne alarak Giresunluları saatlerce horon oynattığı programa Beykoz Belediyesi yöneticileri ve mahalle muhtarları da hazır bulundu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Mavi Karadeniz, Giresunlular Şenliği, Kaymakdonduran, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP Beykoz İlçe Başkanı Ayten Kayalıoğlu, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Salih Birinci, DSP Beykoz İlçe Başkanı Süha Pekkip

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"