Kültür

Kaymakdonduran’da Giresun rüzgarı

Kaymakdonduran’da Giresun rüzgarı
2014.07.24 00:00
| | |
16592

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin organize ettiği 21. Giresun Şenliği Kaymakdonduran’da yapıldı. Yaklaşık 5 bin insanın katıldığı şenlik Mavi Karadeniz TV’den canlı olarak yayınlandı.

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin yaklaşık üç ay önce yapmış olduğu kongrede değişen yönetimi ilk organizasyonla hemşerilerinin karşısına çıktı. Sabah saat 10:00’da başlayıp günün ilerleyen saatlerine kadar devam eden şenliğe yaklaşık 5000 kişi katırken, katılımcılarda siyasi ve iş adamları ağırlıktaydı.

Bölgesel bazı sanatçılarında sahne aldığı programın sunumunu ise Rüzgarlıbahçe Mahallesi eski muhtarı Ahmet Okumuş ve Cansel Parsadan yaptı.  Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Emniye Müdürü Hakan Boydak ve Belediye Başkan yardımcısı Hanefi Dilmaç’ında hazır bulunduğu şenlikte bir konuşma yapan Yücel Çelikbilek, Beykoz’un tanıtımına katkıda bulundukları için Mavi Karadeniz TV Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Kuş’a ve Beykozlu Giresunlular Dernek Yönetim Kurulu’na teşekkür etti.

 

Çelikbilek, Kaymakdonduran’da Giresunluların yarattığı heyecanın görmezden gelinemeyeceğini ve Giresun’un bütün ilçelerinden gelen renklerin Beykoz’a ayrı bir şevk kattığını kaydederek, aynı ortamda aynı duyguları paylaşan insanların kardeşliğinin daim olmasını diledi.

 

Giresun’un bazı ilçe belediye başkanlarının da katıldığı şölene, CHP Beykoz İlçe Başkanı Ayten Kayalıoğlu, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Salih Birinci ve diğer siyasi parti temsilcileri de hazır bulundu.

 

Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya da, yeni seçilmiş olduğu görevinde hemşerilerine birlik beraberlik mesajı verdi. Derneğin yeniden yapılandığını ve üye kayıtlarının tekrar gözden geçirildiğini kaydederek, hemşerilerini derneğe üye olmaya davet etti.

 

 

Kavacık’ta yeni dernek binasını kurduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Hasan Karakaya,  bilgi bankası oluşturarak Beykoz’da yaşayan Giresunluların tüm bilgilerini kayıt altına larak derneğin hizmet üretmesini kolaylaştırmayı amaçladıklarını söyledi. Yeni projeler üzerinde çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Karakaya, 21. Giresun Şenliği’ne sağlanan katılımdan dolayı son derece memnun olduğunu ifade etti.

Kaymakdonduran’da yapılan 21. Geleneksel Giresun Şenliği’nde bölgenin sevilen seslerinden Kara Davut, Ceyhun Şişmanoğlu, Ömer Can, Elifçe, Erdal Güvendi, Ahmet Olgun, Tekin Hıdır ve Salım Işıklı sahne aldı. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykozlu Giresunlular Derneği, Beykoz, Mavi Karadeniz TV, Giresun şenliği

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"