Kaymakdonduran’da 20 bin Giresunlu

  • 0
  • 31433
Kaymakdonduran’da 20 bin Giresunlu
Kaymakdonduran’da 20 bin Giresunlu
Kaymakdonduran’da 20 bin Giresunlu
Kaymakdonduran’da 20 bin Giresunlu
Kaymakdonduran’da 20 bin Giresunlu
Kaymakdonduran’da 20 bin Giresunlu
Kaymakdonduran’da 20 bin Giresunlu

Beykoz’un simgesi haline gelen Giresunlular Kaymakdonduran Şenliği yine gövde gösterisine dönüştü. 20 bin Giresunlunun katıldığı şenlik sabah 9.00’da başlayıp akşam 19.00’a kadar devam etti.

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Kaymakdonduran Giresun Şenliği oldukça yoğun bir katılımla yapıldı. Sabah saat 07.00’da Kaymakdonduran’a gelmeye başlayan Giresunlulargün içinde 20 bin kişiye ulaşırken, siyasiler ve STK temsilcileri de bu görkemli günde Giresunluları yalnız bırakmadı.

Beykoz da yaşayan Giresunluların simgesi haline gelen Kaymakdonduran Şenlikleri’ne AK Parti Beykozİlçe Başkanı Adem Sefer , Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek , CHP Beykoz İlçe Başkanı İsmet Konca , Saadet partisi Beykoz İlçe Başkanı Salih Birinci , MHP Ümraniye İlçe Başkanı M. Kemal Aydın,BBP Beykoz İlçe Başkan Vekili Yunus Kılıç ve Türkiye Partisi Beykoz İlçe Başkanı Selahattin Güngör katıldı.

 

Sunumunu Erdal Dalcı’nın yapmış olduğu programa Giresun milletvekilleri de çekmiş oldukları telgraflarla kutlama yaparken, açılış konuşmasını yapan Beykoz Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya’nın konuşmasında zaman zaman sert konuşması dikkati çekti.

Üç Giresunlu bir araya gelemez mi?

Genel anlamda birlik beraberlik vurgusu yapan Beykoz Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya , üç Giresunlunun bir araya gelemeyeceğini söyleyenlere Kaymakdonduran Şenlikleri’nin çok güzel bir cevap olduğunu söyledi.

 

Kaymakdonduran Şenlikleri’nin, Giresunluların istedikleri zaman neler yapabileceğini çok somut bir şekilde ortaya koyduğunun altını çizen Başkan Karakaya, “Giresun’un kendi bünyesinden 42. Ve 47. Gönüllü Alayı’nın çıkaran tek il olduğunu kimse unutmasın” dedi.  Giresunluların çeşitli söylemelere muhatap olmamaları için birlik beraberlik içinde olmaları gerektiğine vurgu yapan Hasan Karakaya , Kaymakdonduran Şenlikleri’nin amacının Giresunlular olarak bir arada hasret gidermek ve kaynaşmak olduğunu belirtti.

 

 

 

Kavacık’ta ki dernek merkeziyle ilgili de bilgi veren Başkan, geçtiğimiz Ramazan ayında Dernek olarak kurmuş oldukları çadırda 20 bin kişiye iftar yemeği verdiklerini ve yapmış oldukları çalışmalar sonucunda, bölgede yaşayan Giresunluların derneğe duymuş oldukları gereksinimi her geçen gün arttırdığını dile getirdi.

Karadeniz insanın çılgın coşkusuna sahne olan Beykozlu Giresunlular Derneği KaymakdonduranŞenliği’nde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te bir konuşma yaptı. Konuşmasında Giresunlularla birlikte olmaktan son derece mutlu olduğunu söyleyen Çelikbilek , Giresunlularla içi içe olduğunu ve şenliğin hayırlı olmasını dilediğini söyledi.

 

Çoluk çocuk genç yaşlı binlerce Giresunlunun akın ettiği Kaymakdonduran’da Giresunlular tarihi bir kaynaşmaya daha imza atarken, şenliğe katılan vatandaşlar gün boyunca çeşitli eğlencelerle hoşça vakit geçirdi.

 

Kimi aileler oturdukları yerde piknik yaparak, Kaymakdonduran’da yankılanan Karadeniz Müziği’ni dinlemeye tercih ederken, birçok insanda müziğin ritmine dayanamayarak saatlerce horon oynadı. Rahatsızlığına rağmen hemşerilerini kıramayarak programa katılan Hüseyin Bıçak’ında sahne aldığı programda Karadeniz Müziği’nin genç isimlerinden Gizem Kaymakdonduran Mesire Yeri’ni panayır alanına çevirdi.

 

Yine bölgenin sevilen kemençe ustalarından Tekin Hıdır’ın kemençesi eşliğinde Hamzalı Köyü Derneği Folklor Ekibi bir gösteri yaptığı şenlikte Hicabi Şenlikoğlu’da sahne aldı.

Beklenenden hareketli geçen Kaymakdonduran Şenliği gün boyunca oldukça renkli görüntülere sahne olurken, fındık bahçelerinde duymaya alışılan ıslık sesleri bu kez Beykoz’u ayağa kaldırdı.

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin muhteşem organizasyonu Mavi Karadeniz TV’den canlı olarak yayınlandı…

Haber Merkezi

Gümüşhaneliler ve Giresunlular Gecesi
Önceki Gümüşhaneliler ve Giresunlular Gecesi
İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Sonraki İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz