Güncel

Kaymakam Katırcı, okullara araç sözü verdi

Kaymakam Katırcı, okullara araç sözü verdi
23.03.2016 20:25
| | |
7831

Foto galeri

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Fevzi Çakmak Lisesi'nin ödüllü şampiyonlarını ağırladı

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Fevzi Çakmak Lisesi'nin ödüllü şampiyonlarını ağırladı

Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak, Türkiye çapında ödül kazanmış öğrencileri makamında ağırlayan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, bu kez gönülevini Fevzi Çakmak Lisesi öğrencileri için açtı. Fevzi Çakmak Lisesi Müdürü Abdullah Tanhan'ın öncülüğündeki öğretmen ve öğrencileri kabul eden Kaymakam Katırcı, ilçedeki okulları genel olarak başarılı bulduğunu anlattı.

 Beykoz Belediyesi'nin ulaşım alanında kendilerine kattığı değeri vurgulayan Abdullah Tanhan ise zaman zaman Belediye'nin cenaze işleri dolayısıyla kendilerine yanıt veremediğini, okul olarak müsabakalara gidemediklerini belirtti. Bunun üzerine ise Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, "Bizim bu konuda bir çalışma yapmamız gerekiyor. Gerekli yazışmaları yaparak, Beykoz ilçesindeki okulların kullanımına terk edilecek bir kalıcı araç isteyeceğim. Buradaki başarılı öğrencilere o araçlar hizmet edecektir" şeklinde konuştu.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Fevzi Çakmak Lisesi'nden Öykü dalında Türkiye Mansiyon ödüllü Barış Akkiraz'ı İstiklal Marşı Okuma dalında İstanbul 2.'si Merve Kaya'yı ve yine aynı okuldan Resim dalında İstanbul 6.'sı Lale Dilik'i makamında ağırladı. Öğrenciler, öğretmenler ve Müdür Abdullah Tanhan ile bir araya gelen Kaymakam Katırcı, bu sırada Fevzi Çakmak Lisesi heyetinin sorunlarını dinledi. Özellikle liselerarası ferdi ve grup karşılaşmalarında öğrencilerinin başarılarından söz eden Müdür Abdullah Tanhan, bu sırada karşılaşmalara gidememenin sıkıntısını Kaymakam Katırcı ile paylaştı.

'Kaymakam Katırcı, gerekli yazışmaların yapılarak, ilçeye 1-2 araç kazandırmaya çalışacaklarını söyledi'

İlçedeki okullarda eğitim ve öğrenim gören öğrencilerin çok başarılı olduklarından söz eden Kaymakam Katırcı, özellikle karşılaşmalara araç olmadığı için gidemeyen öğrencilerin olmasının kendisini üzdüğünü söyledi. Yalnızca diğer ilçelerdeki karşılaşmalara gidecek olan Beykozlu öğrencilere tahsis edilecek 1-2 araca ihtiyaç bulunduğunun ortaya çıktığını vurgulayan Kaymakam Katırcı, bu konuda ilgili yerlerle resmi olarak yazışabileceklerini belirtti. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, ağırladığı Fevzi Çakmak Lisesi öğrencilerini de elde ettiği başarıları dolayısıyla kutlarken, onlara küçük hediyeler takdim etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Kaymakam, Ahmet Katırcı, Fevzi Çakmak Lisesi, Müdür, Abdullah Tanhan, Ziyaret

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"