Son Dakika

Kaymakam Katırcı Beykoz Muhtarlarını kabul etti

  • 1
  • 6505
Kaymakam Katırcı Beykoz Muhtarlarını kabul etti
Kaymakam Katırcı Beykoz Muhtarlarını kabul etti
Kaymakam Katırcı Beykoz Muhtarlarını kabul etti
Kaymakam Katırcı Beykoz Muhtarlarını kabul etti
Kaymakam Katırcı Beykoz Muhtarlarını kabul etti

Muhtarlar Birliği, demokrasi nöbetlerinin hemen ardından güncel sorunlar ile ilgili istişare yapmak üzere Beykoz Kaymakamı Katırcı ile bir araya geldi.

Kaymakamlık yetkisinde olan ve 45 mahalle üzerindeki sorunların konuşulduğu toplantıya otuz muhtar katıldı. Muhtarların talebi sonrası Kaymakam Ahmet Katırcı'nın da onayıyla böyle bir toplantı yapıldığı belirtildi. Kaymakam Katırcı, bu tarz toplantıların periyodik olarak yapılmasının gerekli olduğunu vurguladı.

Köylerdeki büyük baş hayvan hırsızlığından, Çavuşbaşı bölgesindeki beş muhtarlığın Aile Hekimliği sorununa, mahalle statüsüne giren köylerdeki karakolların yetersiz kalmasından, kaçak hafriyat dökümüne kadar birçok sorun masaya yatırıldı.

Göllü köyünde özellikle son zamanlarda meydana gelen büyük baş hayvan hırsızlığının son zamanlarda giderek arttığına değinen muhtarlar bu konuda Kaymakam Ahmet Katırcı'dan çözüm önerileri talep etti ve kendilerine destek olunmasını istedi.

Kaymakamlık yetkileri içerisinde olan bütün sıkıntılara kendi sorunu gibi el atacağını söyleyen Kaymakam Katırcı, "Şu anda da Jandarma Genel Komutanlığı'nın İçişleri Bakanlığı'na bağlanmasının ardından yine OHAL kapsamında sonradan mahalle statüsüne kazanan köylerde yine kolluk kuvvetlerinin güvenliği sağlaması konusunda ümidim var. Çünkü önceden bir köyü 60-70 kişilik askerler korurken, mevcut olarak bulunan polis açığı nedeniyle karakollarda 5-6 tane polis var sadece. Bu aslında çok sıkıntılı bir durumdur" dedi.

Riva bölgesinde de vatandaşların ses kirliliğinden şikayetçi olduğunu dile getiren muhtarlar, bununla ilgili de yine tedbirler düşündüklerini demokrasi nöbetleri başlamadan önce bu konuyla ilgili onlarca şikayet aldıklarını belirtti.Muhtarların getirdiği sorunlarla yakından ilgilenen Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, köylerde hat safhaya çıkmış olan hayvan hırsızlığı ile ilgili de köylerine giriş çıkışlarına ve belirli yerlere kamera sistemlerinin kurulması önerisinde bulundu ve bu konuda Kaymakamlık olarak destek vereceklerini belirtti.

15 Temmuz Darbe Girişimi'nin ardından da Mahalle Muhtarları'nın 'biz bu konuda neler yapabiliriz, ne gibi tedbirler alabiliriz?' Sorusuna samimi cevaplar veren Kaymakam Ahmet Katırcı, şu anda yapılması gerekenin emniyet güçleri ve savcılık tarafından enine boyuna yapıldığını, muhtarlar demokrasinin yanında olmasının bile bir destek olduğunu söyledi.

Toplantının son bölümünde, Belediye ve İlçe Emniyeti ile de böyle bir koordinasyon da bir araya gelmek istediklerini belirten Beykoz Muhtarları, sorunların daha üst mercilere iletilmesi gerektiğini savundu.

Hükümet Konağı toplantı salonunda Kaymakam Katırcı ve Beykoz Muhtarları yaklaşık 1,5 saat sorunlar üzerinde görüşme yaptı.

Haber Merkezi

Zaten Beykoz onu sevmemişti
Önceki Zaten Beykoz onu sevmemişti
Beykoz 1908 Klasman Grubunda
Sonraki Beykoz 1908 Klasman Grubunda
Yorumlar (1 Yorum)

Mustafa SANDIKÇIOĞLU (7 yıl önce)

Allah razı olsun bu gibi toplantıların daha organize ve koordineli olmasını temenni ediyorum. Halk hizmet bekliyor. Bürokrasiyi böyle yakın temaslarda alabiliriz inşallah

Yorum Yaz