Kaymakam Erdoğan, müfettiş raporuna itibar etmedi!

  • 2
  • 15799
Kaymakam Erdoğan, müfettiş raporuna itibar etmedi!
Kaymakam Erdoğan, müfettiş raporuna itibar etmedi!
Kaymakam Erdoğan, müfettiş raporuna itibar etmedi!
Kaymakam Erdoğan, müfettiş raporuna itibar etmedi!
Kaymakam Erdoğan, müfettiş raporuna itibar etmedi!
Kaymakam Erdoğan, müfettiş raporuna itibar etmedi!
Kaymakam Erdoğan, müfettiş raporuna itibar etmedi!

Türk Eğitim Sen 3 No'lu Şube Yöneticileri, Beykoz Kaymakamlığı önünde ilçedeki okul müdürlerinin atamasında usulsüzlük olduğu yönündeki müfettiş raporunu bir basın açıklaması ile kamuoyuyla paylaştı.

3 No'lu Şube Başkanı Ali İhsan Hasanpaşaoğlu'nun basınla paylaştığı bir belgeye göre ise Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan'ın Şube Müdürleri Ahmet Güner ve Necla Çağlayan hakkında hazırlanan müfettiş raporlarını yetersiz bulduğu ve ilgili isimlere soruşturma izni vermediği ortaya çıktı.

Maarif Müfettişleri'nin 'görevin gereklerine aykırı hareket etmek suretiyle kişilerin mağduriyetine sebep olunduğu' şeklinde raporuna rağmen, Kaymakam Erdoğan, 'raporun incelenmesinde soruşturma izni verilmesi yönünde yeteri kadar delil olmadığı görüldü' diyerek, müdürler hakkında soruşturma iznini vermemesi Türk Eğitim-Sen Yöneticilerini kızdırdı.

Erdoğan ve Bozbay hakkında suç duyurusu

Bu gelişme üzerine Beykoz kaymakamlığı önünde bir basın açıklaması yapan sendikacılar, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve Şube Müdürü Ahmet Güner hakkında savcılığa suç duyurunda bulunduklarını açıkladılar.

MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir’inde destek verdiği basın açıklamasında, Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Güner ve Şube Müdiresi Necla Çağlayan hakkında müfettişler tarafından hazırlanan raporlarda görevi kötüye kullanma ve irtikâp (hile yapma) suçlarını işledikleri anlaşıldığı halde Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan'ın 'soruşturma izni vermemesinin doğru olmadığı görüşü dile getirildi.

Eğitim-Sen 3 No'lu Şube Başkanı Ali İhsan Hasanpaşaoğlu, açıklamasında, Milli Eğitim Bakanlığı'na resmi başvuru yaparak, Kazım Bozbay ve Ahmet Güner hakkında İdari Soruşturma başlatılması talep ettiklerini ifade ederek, “Kimse meydanı boş zannetmesin. Yaptığının yanına kâr kalacağı duygusuna kapılmasın. Türk Eğitim-Sen olarak haksızlıklara dün olduğu gibi bugün de boyun eğmeyecek ve mücadelemizi hız kazandırarak devam ettireceğiz" diye konuştu.

Eğitim-Sen üyeleri, "Bizim İstiklal Marşımız 'Korkma' diye başlıyor" şeklindeki bir döviz açarak Kaymakamlık önünde yaptıkalrı basın açıklamasında, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan imzalı bir kararı da basınla paylaştı. Kaymakam Erdoğan tarafından İlçe Hukuk İşleri Şefliği'ne gönderildiği anlaşılan belgede ise şu ifadeler yer alıyordu:

“Soruşturma izni verilmemesine…”

"İlçemiz Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Güner, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Necla Çağlayan hakkında ön inceleme emrinde yer alan iddialarla ilgili olarak alınan ifade ve belgelerin değerlendirilmesi sonucunda;

Maarrif Müfettişleri tarafından hazırlanan ön inceleme raporunda 'Beykoz İlçe Milli eğitim Müdürü Kazım Bozbay'ın Şube Müdürü Necla Çağlayan'ın okul müdürlerinin değerlendirilmesi ile ilgili ek 1 formlarının, Necla Çağlayan tarafından doldurulmasına engel olduğu, Necla Çağlayan tarafından doldurulması gereken formdaki Necla Çağlayan'a ait bölümü doldurduğu, okul müdürlerinin değerlendirilmesinde objektif davranmadığı anlaşılmış olup, bu fiiliyle görevinin gereklerine aykırı hareket etmek suretiyle kişilerin mağduriyetine sebep olduğu,

Beykoz İlçe Milli eğitim Müdürü Ahmet Güner'in Şube Müdürü Necla Çağlayan'ın okul müdürlerinin değerlendirilmesi ile ilgili ek 1 formlarındaki Necla Çağlayan'ın doldurması gereken bölümü doldurduğu, okul müdürlerinin değerlendirilmesinde objektif davranmadığı, bu fiiliyle görevinin gereklerine aykırı hareket etmek suretiyle kişilerin mağduriyetine sebep olduğu belirtilerek haklarında 'soruşturma izni verilmesi' yönünde kanaat getirilmiş ise de ön inceleme raporunun incelenmesinde soruşturma izni verilmesi yönünde yeteri kadar delil olmadığı görüldüğünden adı geçenler hakkında 4483 Sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerin Yargılanması Hakkında Kanunun 6. maddesi gereğince 'Soruşturma izni verilmemesine' karar verildi."

‘Hasanpaşaoğlu, Bozbay ve Güner’i istifaya davet etti!’

Türk Eğitim-Sen 3 No’lu Şube Başkanı Ali İhsan Hasanpaşaoğlu, Şube Müdiresi Necla Çağlayan’ın soruşturma sırasındaki ifadelerine dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“Soruşturma esnasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Necla Çağlayan’ın verdiği ifadelerden değerlendirme formunun kendine ait olan kısımların doldurulmasının Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Güner tarafından engellendiğinin ortaya çıkması üzerine soruşturma boyut değiştirmiştir. Yine soruşturma esnasında İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan’ın ifadelerinden henüz değerlendirmeler tamamlanmadan kimlerin başarılı, kimlerin başarısız olduğuna ilişkin listelerin yer aldığı, puanlamaların da bu listeye göre yapıldığı gerçeği de gün yüzüne çıkmıştır. Şimdi buradan İlçe Milli eğitim Müdürü Kazım Bozbay ile Şube Müdürü Ahmet Güner’e soruyorum: Bunca kepazelikten sonra hâlâ o makamlarda hiçbir şey olmamış gibi pişkin pişkin oturacak mısınız? Yoksa her şeref ve haysiyet sahibi insanın yapması gerekeni yapıp istifa mı edeceksiniz?”

Haber Merkezi

Arif Yüksel vefat etti.
Önceki Arif Yüksel vefat etti.
Can Ataklı’dan Hamzaçebi’ye tepki, Köseler’e övgü
Sonraki Can Ataklı’dan Hamzaçebi’ye tepki, Köseler’e övgü
Yorumlar (2 Yorum)

MUSTAFA (10 yıl önce)

Sayın Dost Beykoz yetkilileri yapılan basın açıklamasını eksiksiz yayınladığınız için teşekkür ederim. Ben yaptım oldu mantığıyla insanların onuruyla gururuyla oynamanın, emeğiyle ve hakkıyla geldiği bir görevden nedensizce almanın hem bu dünya da, hem de ahiret hayatında görülecek bir vebali, bir sorumluluğu vardır elbet…

ŞAHİN ULUCAN (10 yıl önce)

Bu haklı davamızda bizleri yalnız bırakmayan yerel basına haksızlığı gün yüzüne çıkaran Türk Eğitim Sen.3.Nolu Şube Başkanı Ali İhsan Hasanpaşalı ve ekibine açıklamalarından dolayı teşekkürler.yandaş sendikanın yapmış olduğu kıyıma dur demenin zamanı geldi.

Yorum Yaz