Kaymakam Erdoğan, Dost Beykoz’u ziyaret etti.

  • 2014.09.10 00:00
  • Güncelleme: 04.11.2021 11:55
  • Okunma: 11023 kez
  • Yorum: 0
Dost Beykoz'u ziyaret eden Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, halk, sivil toplum ve siyasilerle ortak bir akıl oluşturarmaya gayret edeceklerini söyledi.
Kaymakam Erdoğan, Dost Beykoz’u ziyaret etti.

Kaymakam Erdoğan umutlu konuştu:

Daha önce görev aldığı illerde yaşadıklarını anlatan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Ankara Haymana'da 7 bin öğrenci için okul yaptıramadıklarını ancak daha sonra bürokrasi ve hukuk engellerini aşarak, halkla el ele amaçlarına ulaştıklarını belirtti. Erdoğan, şunları kaydetti:

'El ele verelim'

"O zamanlar, Milli Eğitim Bakanlığı'na Haymana'da bir Fen Lisesi açabilmek adına başvuru yaptık. Bize 50 bin nüfusun altındaki yerler için bu okulu yaptırmanın olanaksız olduğu söylendi. Oysaki 10 bin nüfuslu yerde yaklaşık 7 bin öğrenci bulunmaktaydı. Fen Lisesi bir ihtiyaçtı. Bunun için halkla el ele verdik ve müracaatlarımızı yeniledik. En sonunda başarıya ulaştık ve orada şimdi bir Fen Lisesi açıldı. Yasadaki 50 bin nüfus şartı da öğrendik ki, daha sonra 10 bin olmuş".

Yasalarda zaman zaman düzenlemelere gidilebileceğini ve asıl olanın 'iyi niyet' olduğunu ifade eden Kaymakam Erdoğan, birlik ve bütünlük sağlanması durumunda Beykoz için de farklı projeler üretilebileceğini, gerçekleşmesi için de Kaymakam olarak elinden geleni yapabileceğini belirtti.

'Beykoz'u Uçururuz'

Beykoz'daki ziyaretlerinin devam edeceğini ve gittiği her yerde birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğini vurgulayacağını anlatan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan,"Buna çok ihtiyacımız var. İyi niyetle ve olumlu düşüncelerle, hislerle yaklaşırsak, el ele verirsek, emin olun Beykoz'u uçururuz" diye konuştu.

Dost Beykoz’un Kavacık’taki Haber Merkezi’nde İmtiyaz Sahibi Kader Gür, Yayın Koordinatörü Erdal Öztürk ve yazarlar Melih Perçin ve Nimet Er tarafından karşılanan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz’un gelişmeye açık bir bölge olmasının yanı sıra, kalkışa hazır olan bir uçak halinde beklediğini ifade etti.

Ziyarette kısa süre önce Beykoz Kaymakamlığı önünde düzenlemiş olduğu açık hava toplantısında kendisini eleştiren CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın tavrını demokratik bir yaklaşım olarak yorumlayan Beykoz kaymakamı Süleyman Erdoğan, “kişilik haklarıma saldırı olmadığı sürece eleştiri yapılabilir” şeklinde konuştu.

Kısa süre önce yapmış olduğu İtalya ziyaretine de değinen Erdoğan, Beykoz’da büyük bir cam projesini hayata geçirmek için çaba harcadıklarını ve İtalya ziyaretinin de, oradaki cam köylerde çeşitli incelemeler yapma amacını taşıdığını dile getirdi.

Dost Beykoz Başyazarı Kader Gür ise Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’ı göreve başladığı ilk haftalarda ziyaret ettiklerini ve Kaymakam Erdoğan’ın bu çerçevede iade-i ziyarette bulunmalarının kendilerini memnun ettiğini kaydetti. Gür, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’a, ziyaretleri nedeniyle teşekkür ettiklerini söyledi.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Dost Beykoz Ailesi’nin en küçük ferdi, 3 yaşındaki Melek Gür’e yakın ilgi gösterdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz