Son Dakika

Kaymakam'dan Beykoz camına ilgi yüksek

  • 0
  • 6243
Kaymakam'dan Beykoz camına ilgi yüksek
Kaymakam'dan Beykoz camına ilgi yüksek
Kaymakam'dan Beykoz camına ilgi yüksek

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Örnekköy'deki Egemen Hestia Cam Atölyesini ziyaret etti.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, bu kez Dost Beykoz Yazarı Elif Çelik'in sahibi olduğu Egemen Cam Atölyesini ziyaret ederek ilçedeki faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Beykoz'daki cam sanatının yaşatıldığı nadide yerlerden olan Egemen Cam Atölyesini ziyaret eden Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Elif Çelik ve Mehmet Kömürcü'ye çalışmalarında başarılar dileyerek, "Kültürümüzü yaşatmak ve tanıtmak adına çok önemli bir iş yaptığınızı düşünüyorum. Umarım Beykoz'un camı ve Çeşm-i Bülbül'ü geçmişte olduğu gibi bugün de hak ettiği değeri görecektir." dedi.

Çiçekli'de tezgaha oturarak cam üfleme deneyimini tecrübe ederken, bölge halkı da ilçenin ilk 'kaymakam hanımı'na ilgi gösterdi.

Örnekköy Mahallesi Muhtarı Talip Güney de ziyarete eşlik ederken Egemen Cam Sanat Atölyesi'nin sahibi ve Dost Beykoz Yazarı Elif Çelik şunları kaydetti:

"Beykoz’un Örnekköy'ünde Cam sanatının nabzını tutup, cama can katmaya devam ederken, Kaymakam hanımın ziyareti ile camla ilgili projeleri değerlendirdik. Örnekköyümüze kurduğumuz üretim tesisimiz de emin adımlarla ilerleyip, gelecek neslin de hayranlık duymasını sağlamaya çalışmaktayız. Kim bilir belki köyümüzden bir gencimiz, cama merak sarıp, bizler gibi cama can katmak isteyecektir."

Haber Merkezi

Beykoz Üniversitesinden millilere burs desteği
Önceki Beykoz Üniversitesinden millilere burs desteği
Beykoz STK çalışma grupları
Sonraki Beykoz STK çalışma grupları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz