Kaymakam Beykoz’da gösteri ve yürüyüşü yasakladı mı?

  • Güncelleme: 01.04.2021 14:54
  • Okunma: 1315 kez
  • Yorum: 0
İşten atılan Migros işçileri Tuncay Özilhan’ın Beykoz Kanlıca’daki evinin önünde hak arama mücadelecine devam ediyorlardı.
Kaymakam Beykoz’da gösteri ve yürüyüşü yasakladı mı?

Geçtiğimiz gün şirketin sahibi Tuncay Özilhan’ın Beykoz’daki evinin önünde eylem yapan DGD-Sen üyesi işçiler, polisin müdahalesine maruz kalmış ve 17 işçi gözaltına alınmıştı. 

İşçiler aynı günün gecesinde serbest bırakılırken Beykoz Devlet Hastanesi önünde açıklama yaparak, Tuncay Özilhan’ın villasının önünde eylemlerine devam edeceklerini belirtmişlerdi.

Bu açıklamanın ardından Beykoz Kaymakamlığı’nın söz konusu bölgede gösteri, yürüyüş ve basın açıklaması yapılmasını 15 gün süre ile yasakladığı iddia edildi.

Beykoz’da gösteri yasaklandı mı?

Beykoz Emniyeti’ne bağlı sendikalar masası ve asayiş büro polisleri, DGD-SEN Başkanı Murat Bostancı’yı arayarak Beykoz Kaymakamlığı’nın, Özilhan’ın villasının bulunduğu Kanlıca Mahallesi’nde 15 gün geçerli olacak şekilde gösteri, yürüyüş ve basın açıklaması yapılmasını yasakladığını söylediği kaydedildi.

Bu özel bir karardır

DGD-SEN Genel Başkanı Bostancı, “Migros depo direnişini durdurmak için tek mahallede eylem yasağı koyuyorlar. TUSİAD Yüksek İstişare Başkanı ve Migros’un bağlı olduğu Anadolu Grubu’nun patronu Tuncay Özilhan için özel karar çıkarıyorlar. Hani yasalar önünde eşittik? Nerede anayasanın 10. maddesi?” ifadeleri ile alınan karara tepki gösterdi. 

İLGİLİ HABER: Beykoz’da 17 Migros işçisi gözaltına alındı

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Migros, İşçi, eylem, Yasak, Beykoz