Güncel

Kayıp dinleme cihazları Beykoz’da mı?

Kayıp dinleme cihazları Beykoz’da mı?
2014.09.22 00:00
| | |
3791

Hükümete karşı devlet içindeki yapılanma ile ilgili şok bilgilere ulaşıldı. İstanbul'da 3 farklı noktada dinleme merkezi kurduğu iddia edilen derin yapı kayıp cihazlarla Başbakan Erdoğan'ı da dinlemiş!

"Paralel devlet yapılanması" olarak adlandırılan çetenin İstanbul'da 3 farklı noktada "Bilgi Evi" adı altında dinleme merkezi kurduğu, kayıp dinleme cihazlarının bir kısmının bu merkezlerde kullanıldığı iddia edildi. İddialar arasında yapının, Beykoz sırtlarında dinleme merkezi kurduğu iddiası da var.  

Yeni Akit gazetesinde yer alan habere göre, İstihbarat birimleri "paralel yapılanma" tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü'nden çalınan teknik takip cihazlarının izine ulaştı. 

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesinden çalınan teknik takip cihazlarından bazılarının bu merkezlerde kullanıldığı, 1 nolu merkezin Beykoz sırtlarında bulunduğu ifade edildi. 

İstihbarat birimlerinin adım adım takip ettiği paralelci polis ve askerin sivil giyimli bir şekilde Beykoz'daki bu merkeze gelip adeta kamu kurumunda görev yapar gibi dinleme yaptığı tespit edildi. 

"Bilgi Evi" adı verilen bu merkezlerde yapılan dinlemelerde elde edilen verilerin hükümeti zor durumda bırakmak için şantaj malzemesi olarak kullanıldığı da ifade ediliyor. 

İstihbarat birimlerinin çetenin her adımını fotoğraflayıp rapor ettiği vurgulandı. 

İLLEGAL KAYITLAR BU CİHAZLARLA KAYDEDİLDİ 

Paralel devlet yapılanması tarafından kullanıldığı ortaya çıkan kayıp teknik takip cihazlarının toplam 11 tane olduğu ifade ediliyor. 

Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç'in yaptığı envanter çalışmaları kapsamında ortaya çıkan skandal sonrası, Emniyet Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın harekete geçtiği kaydedildi. 

Soruşturmada, bu birimde görev alan sorumluların ifadesine başvurularak, kayıp cihazların nerede kullanıldığı incelendi.

Kayıp cihazlardan biri Diyarbakır'da KCK operasyonlarına zemin hazırlamak için yapılan illegal dinlemelerde kullanıldığıda aktarılan bilgiler arasında... İddiaya göre internet üzerinden yayınlanan illegal kayıtlar bu cihazla elde edildi. Soruşturmayı yürüten müfettişler, tespit edilen cihaz için "imha edildi tutanağı" düzenlendiğini belirledi. 

BAŞBAKAN'I DA MI DİNLEDİLER? 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofisinde bulunan böcek sonrası MİT tarafından yapılan kapsamlı araştırmanın da ucu emniyetteki bu paralel ekibe uzandı. 

İstihbarat Dairesi'nde eski başkan Ömer Altıparmak döneminde çalınan cihaz ve parçalarla ilgili son iddia ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bu cihazlarla dinlendiği yönünde... 

Erdoğan'ın çalışma ofisi ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı'nda bulunan dinleme cihazlarının envanterinden kaybolan cihazlar olduğu kaydedildi.

Haber7

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Beykozhaber, Cihaz, İstihbarat, Kayıp, Emniyet Genel Müdürlüğü

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"