Güncel

Kayahan'ın ailesi mahkemelik oldu

Kayahan'ın ailesi mahkemelik oldu
07.07.2015 09:32
| | |
8517

Hayatını kaybeden usta sanatçı Kayahan'ın büyük kızı Beste Açar Haravon ile üvey annesi İpek Açar arasında miras kavgası başladı.

Kavga Beykoz Sulh Hukuk Mahkemesi’nde açılan 'terekenin tespiti' davası ile ortaya çıktı.

Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden usta sanatçı Kayahan'ın büyük kızı Beste Açar Haravon ile üvey annesi İpek Açar arasında miras kavgası başladı. Kavga Beykoz Sulh Hukuk Mahkemesi’nde açılan 'terekenin tespiti' davası ile ortaya çıktı.

Babasının ölümünden 10 gün önce Kayan-İpek Açar ortak hesabında 894 bin lira bulunduğunu kaydeden Beste, ancak bu miktar kendisine 207 bin olarak bildirildiğini, hesaptan çekilen miktarın 687 bin lira olduğunu öne sürdü.

Beste, avukat aracılığıyla mahkemeye verdiği dilekçesinde, "babasının vefatından hemen sonra eşi İpek Açar'ın miras işlemlerinin takibi ve intikali için büyük bir ısrar ve aceleyle son derece kapsamlı bir vekâletname istediğini, ancak acısının taze olması nedeniyle vekâletname hazırlayamadığını" belirtti.

Babasının kanser rahatsızlığı nedeniyle 20 Mart 2015'te uyutulmaya başlandığını kaydeden Beste Açar Haravon, 20 Mart 2015 günü hesaptan 445 bin TL'nin yıllardır babasının yanında çalışan ve banka hesap işlerini takip eden Zülfikar U. tarafından çekildiğini iddia etti. Haravon, 'Babam koma halinde yaşam savaşı verirken en yakınları hesaplarından para kaçırma organizasyonuna girmiştir' dedi.

Nilüfer’den 1500 dolar

Öte yandan babasının ölümünden hemen önce imzaladığı ve hayata geçen albüm anlaşmasıyla da üvey annesinden istediğini belirten Beste Açar, Anlaşmalar yerine 'Sanatçı Nilüfer'den gelen paradan sana düşen' açıklamasıyla üvey annesinin hesabına 1500 dolar transfer ettiğini, İpek Açar'ın Kayahan'ın terekesi işe tereke gelirlerini şahsi hesaba yönlendirdiğini ileri sürdü.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Beykoz Sulh Hukuk Mahkemesi, Kayahan, İpek Açar, Beste Açar Haravon, Niüfer, Miras, Dava

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"