Kavacıkspor mütevazılıği elden bırakmıyor

  • Güncelleme: 05.11.2019 17:54
  • Okunma: 2017 kez
  • Yorum: 0
Kavacıkspor 1. Grupta Liderliğini devam ettirirken geride kalan 6 haftada biri hükmen olmak üzere 6 galibiyete imza atmayı başarmış bir takım…
Kavacıkspor mütevazılıği elden bırakmıyor

Beykoz İlçesinde İstanbul Süper Amatör Ligde bir temsilcimiz var ki, son iki sezonda SAL Yükselme Grubunda mücadele etmeye hak kazanmış ve bu sezona da adeta fırtına gibi bir giriş yapmış bir takım özelliğine sahip…

İstanbul Süper Amatör Camiasında nasıl bir takım, çok para harcamış mı, başarısının sırrı ne? sorularının muhatabı olan Kavacıkspor’da her şeye karşın mütevazilik elden bırakılmıyor. Gerek Teknik gerekse de idari anlamda başarının analizi fazlası ile yapılmakta.

Şüphesiz bunlar içinde en önde geleni takım üzerinde bir baskı ortamı yok, illaki Bölgesel Amatör Lige çıkılacak diye beklentiler yüksek tutulmuyor…hedef her maçta hem kendilerinin hem de izleyicilerin, taraftarların hoşça vakit geçirecekleri, futbola ait tüm güzelliklerinin yansıtıldığı bir süreci yaşamak ve yaşatmak.

Kavacıkspor bazı yorumcuların aksine transfer döneminde mütevazi rakamlar gereken yerlere gereke takviyeleri yaptı. 3-4 sezondur yan yana oynama şansı elde etmiş oyuncuları mevcut, bu da takım iskeleti anlamında sağlam bir yapıyı ortaya çıkarmış durumda. Yine Takımın Futbol Direktörü olarak Murat Yılmaz yıllardır görev yapmakta. A Takımı çalıştırmanın yanı sıra geleceğin yıldızları için de müthiş bir mesai harcamakta. Murat Hoca maçın her anını, her dakikasını futbolcuları ile yaşayan bir isim. Sahada kendini gizleyen, tabiri caizse kaçak güreşen hiçbir futbolcuya tahammülü yok, ” Yenilsek de yensek de mücadele edilecek ” demekte.

Tabii ki futbol bu daha gurup maçlarının tamamlanması için uzun bir maraton var ancak, şu anki görüntüsü ile de SAL Yükselme Grubu için en iddialı takımlar arasında gösterilmekte. Kavacıkspor’un maçlarını izlemeye gelen birçok teknik adamı görmek mümkün.

Kavacıkspor Kulüp Başkanı Bedri Güntay çok ama çok uzun yıllar öncesinden beri camianın içinde olan biri. Beykoz İlçesinde Paşabahçespor Kulüp Başkanı Coşkun Okur ile birlikte, kulübünde futbolculuktan Başkanlığa gelen iki isimden biri. Bu durum hali ile yaşanan tablo karşısında kendisine de ayrı bir mutluluk ve gurur katmakta.

Başkan Güntay, puan tablosundaki yerlerine sevinmekle birlikte temkini elden bırakmamakta, “Önümüzde bir birinden zorlu süreçler var… Geçen sezon yaşadıklarımızı yine yaşamaya başladık. Ligde namağlup giden bir takım olunca iki konuda dikkatli olmaya mecbursunuz. Biri kesinlikle bir rehavet ortamı yaşamamak, bir diğeri ise size ilk yenilgiyi yaşatmak için sahaya çıkan tatlı-sertten de öte kasıtlı faullere maruz kalırken, sakinliği, serinkanlılığı koruyabilmek. Dediğim gibi geçen sezondan bu konuda tecrübeliyiz, ancak biz yine de işi sıkma düşüncesindeyiz.” demekte Bedri Başkan…

Kavacıkspor başta Kulüp Başkanı Bedri Güntay olmak üzere maddi anlamda sorumluluk alan birkaç ismin çabası ile yol almakta, her takım gibi maddi sıkıntılar da yaşamıyor değil. Ancak haftalar geçtikçe bu hep ikinci planda kalan bir konu. Maçlara büyük bir disiplin ile hazırlanmaktalar, zaten başlarında Murat Yılmaz gibi tatlı-sert uyarılardan çekinmeyen bir isim de var. Gidebildikleri yere kadar gitme niyetindeler, alabildikleri kadar puan toplayıp ileriki haftalarda yaşanabilecek puan kayıplarını tolere etme düşüncesindeler.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Kavacıkspor

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz