Spor

Kavacıkspor, Mahmutbey maçına kilitlendi

Kavacıkspor, Mahmutbey maçına kilitlendi
04.01.2018 16:10
| | |
3745

İstanbul SAL, 5. Grubunda hafta sonunda son derece önemli bir karşılaşma oynanacak. Grupta Kocasinanspor 36 Puanla lider durumda.

İkinci sıradaki İstanbul Siirtspor'un 33 ve 3. sırada yer alan Kavacıkspor'un ise 32 puanı var. Yalnız ilk iki sıradaki takımlarının bir hafta maç yapmadan geçecekleri bay haftaları bulunmakta.

Kavacıkspor bu avantajı devam ettirebilmek için ise hafta sonunda 15 Temmuz Şehitleri Stadında konuk edeceği Mahmutbeyspor karşısında mutlak bir galibiyet alma mecburiyetinde. Öte yandan Mahmutbeyspor'un ise 30 Puanla Kavacıkspor'un ardından geldiğini de hatırlatmak gerekir.

İşte bu çok bilinmeyenli denklem içinde Kavacıkspor Pazar günü çıkacağı maçın hazırlıklarını tesislerindeki antrenmanlar ile devam ettirmekte. Yeşil-Beyazlı ekibin Futbol Direktörü Murat Yılmaz, ligde bitime 3 maç kala en önemli maçlarından birine çıkacaklarını söylerken, "Mahmutbeyspor karşısında alacağımız bir galibiyet hem ilk iki yolunda bir rakibimizi saf dışı bırakacakken hem de bizim yarışta olmamıza neden olacak. Müsabakaya üst düzey bir hakemin atanmasını bekliyoruz. Kocasinanspor maçında son dakikalarda verilmeyen bariz penaltımız nedeni ile 2 puanı bırakmamış olsa idik çok daha farklı bir avantaja sahip olacaktık. Bu nedenle maçın ağırlığını taşıyabilecek bir ismin atanmasını bekliyoruz" diye konuştu.

Kavacıkspor Kulüp Başkanı Suat Yıldız ise Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada, "Kavacıkspor'a gönül veren taraftarlarımızı, semt sakinlerimizi ve diğer Beykoz İlçemiz futbolseverlerini maçımıza davet ediyoruz. Bu arada İstanbul Mesudiyspor'u da Klasman Grubuna ilçemizden Klasman Grubuna kalan ilk takım olması nedeni ile kutluyoruz. İnşallah Kavacıkspor olarak biz ve Soğuksuspor takımları da Klasman Grubuna kalma başarısı gösterecek ve tarihimizde ilk kez 3 Beykoz takımı Klasman Gruplarında mücadele etmeye hak kazanacak. Ben takımımızdaki futbolculara ve Teknik Kadromuza fazlası ile güveniyorum. Zor maçlarda ortaya çıkan, her zaman için etkili silahlarımız var. Pazar Akşamı hayırlısı ile avantaj sağlamış biçimde herkes evlerine mutlu dönecek, buna bütün kalbimle inanıyorum" ifadelerine yer verdi.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Kavacıkspor, Mahmutbeyspor

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"