Spor

Kavacıkspor, Kocasinan derbisine hazırlanıyor

Kavacıkspor, Kocasinan derbisine hazırlanıyor
21.12.2017 17:27
| | |
2715

İstanbul SAL 5. Grubunda haftanın maçına ev sahipliği yapacak olan Kavacık 15 Temmuz Şehitleri Stadı’nda neşeli antrenmanlar sürüyor.

Beykoz İlçesinin kendi yağı ile kavrulma gayretindeki takımı olarak bilinen ve son yıllarda özellikle altyapı takımları anlamında gerçekleştirdiği atılımlar ile gündemdeki yerini koruyan Kavacıkspor A Takım düzeyinde de başarılı bir sezon geçirmekte. Yeşil-Beyazlı ekip kadrosundaki tecrübeli isimleri gençler ile harmanlayarak iyi bir armoni yakalamış durumda.

Murat Yılmaz'ı Futbol Direktörlüğünü yaptığı Beykoz Temsilcisinde hafta sonunda sezonun maçı olarak nitelendirilebilecek bir maç var. Yer aldıkları 5.Grupta Lider durumda bulunan Kocasinanspor 32 Puana sahip bulunuyor. Kavacıkspor ise bu haftaya kadar topladığı 28 puanla ilk iki yolunda avantajlı takımlar arasında yer almakta. Dolayısı ile hafta sonundaki karşılaşma her iki takım için de büyük önem arz etmekte. Kocasinanspor alacağı galibiyet ile haftayı sorunsuz kapama düşüncesinde iken Beykoz Ekibi ise alacağı galibiyet ile kendisine çok iyi bir avantaj yakalayacağı inancında.

Zorlu mücadele öncesinde Kavacık 15 Temmuz Şehitleri Stadında yapılan antrenmanlarda futbolculardaki pozitif enerji teknik kadroyu fazlası ile mutlu etmekte. Kavacıkspor Futbol Direktörü Murat Yılmaz  yaptığı değerlendirmede, "Güçlü takımlardan oluşan bir grupta mücadeleye çıktık. Çok başarılı başkaları açısından sürpriz olarak nitelendirilebilecek galibiyetlerin yanında hiç ummadık, avantajlı iken kaçırdığımız birçok puanları da biliyoruz. Futbolcu kardeşlerim çok istekli ve arzulu bir dönem geçirmekteler, futbolun en temel göstergelerinden biri olan hem sahada oynanan futboldan keyif alma, hem de tribünlere kar-yağmur-sıcak demeden gelen izleyenlere de aynı duyuları yaşatabilme düşüncesindeler. Bu ana kadar da bunu fazlası ile başardığımız kanısındayım" diye konuştu.

Hafta sonun oynayacakları Kocasinanspor maçının öneminin fazlası ile farkında olduklarını söyleyen Murat Yılmaz,  "Bu maçtan çıkacak skor biz dahil 5-6 takımı yakından ilgilendirmekte. Grupta zirve yarışında kopmalar yaşanmadı. Biz de bu süreçte aldığımız galibiyetler ve geri dönüşler ile yerimizi aldık. Müsabakanın kalitesinin en üst seviyede geçeceği kanaatindeyim. Bu maç için Kavacıkspor Camiası da özel bir hazırlık yapmakta. Bu kez tribünlerden desteği görmek istiyoruz. Futbolun olmazsa olmazlarından olan taraftarların bu güne kadar takımlara ne derece pozitif katkı sunduğu bilinen bir gerçek. Şunu da biliyoruz ki biz bu maçı kazanabiliriz de kaybedebiliriz de bu dünyanın sonu değil. Zaten bizim kulüp olarak önceliklerimiz belli. Önce tesisleşme hamlemizi başarı ile neticelendirmek istiyoruz, yapılacak daha işlerimiz var. Kurumsallaşma anlamında bir hayli mesafe kat ettik. Yani ayağımızı yere sağlam basarsak daha kalıcı başarıları camiamıza yaşatabiliriz diye düşünüyoruz." dedi.

Kavacıkspor-Kocasinanspor müsabakası 24 Aralık Pazar Günü, Kavacık 15 Temmuz Şehitleri Stadı’nda oynanacak. Kavacıkspor taraftarları müsabakaya ilişkin duyuru afiş ve pankartlarını mahallenin dört bir yanına asmaya devam ediyor. Maça büyük bir ilginin olması bekleniyor.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Kavacıkspor, Kocasinan, Derbi Maç

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"