Kavacıkspor Kaptan Güntay ile devam edecek

  • 16.06.2018 15:17
  • Güncelleme: 16.06.2018 15:58
  • Okunma: 7483 kez
  • Yorum: 0
Bedri Güntay 20 yılını verdiği Beykoz’un mütevazı kulüplerinden Kavacıkspor’un unutulmazları arasına girmeye aday bir isim.
Kavacıkspor Kaptan Güntay ile devam edecek

Türk futbolunda adeta yeşil sahalarla özdeşleşen isimler vardır. Metin Oktay nasıl ki Galatasaray ile özdeşleşmiş, Lefter nasıl ki Fenerbahçe’de bir marka haline gelerek unutulmazlar arasında girmişse Bedri Güntay’da Beykoz’da unutulmazlar arasına girmeyi hak edenlerden.

Beykoz’un mütevazı kulüplerinden olan ve 1990’lı yıllarda mahalle sınırlarına Fatih Sultan Mehmet Köprüsünün de dâhil olması ile bir cazibe, çekim noktası haline gelen Kavacık’ın spor kulübünden de yüzlerce isim, geldi geçti…

Yeşil-Beyazlı ekibin hemen, hemen son 20 yılında birçok konuda kulübü ile birlite mücadele eden Bedri Güntay’da Kavacıkspor camiasının unutulmazları arasında yerini aldı.

Kavacıkspor son birkaç yıllık süreçte çok yoğun günler yaşadı… Özellikle yıllardır İstanbul Amatör Liglerinin yükünü çeken toprak sahası ile ilgili müthiş bir çalışılma yapıldı… Çalınmadık kapı, ulaşılmadık mülki amir nede bakanlık kaldı. İşte bu yoğun günlere tanıklık eden isimlerden biri olan Takım Kaptanı Bedir Güntay, kah futbolcu olarak vazifesini yaptı sahada, kah Kaptanlık pazubantını takıp saha içi ve dışında yönlendirici oldu. Öte yandan ilerleyen yıllar onu daha da olgunlaştırdı ve “acaba kulübüme daha fazla nasıl bir katkı sağlayabilirim ” düşüncesi içinde şu anda kullandıkları pırıl, pırıl, yemyeşil sahalarının yapımında büyük emekler harcadı.

Yeri geldi futbolcu oldu, sırtında malzeme çuvalını taşıdı, yeri geldi maddi-manevi katkılar ile takımını sırtlanıp taşıdı kaptan ve artık o tecrübeli mi tecrübeli bir isimdi… Yaklaşık 20 sene önce adımını attığı çok sevdiği Kavacıkspor camiasında nice anılar yaşadı, bazen küme düşmenin hüznüne bazen ise şampiyonluk sevinçlerine ortak oldu.

Kaptan Bedri Güntay, ‘acaba bu sezon nokta koyar mı?’ diye düşünenlerin aksine “rotamız da belli, yanaşacağımız limanlarda...” diyerek, yola devam kararı aldı.

Bedri Güntay Dost Beykoz‘a yaptığı açıklamada, “Kavacıkspor için yapacaklarım daha bitmedi… Hayırlısı ile arkadaşlarımız, yönetim kurulumuz ve diğer emek verenler ile çim sahamıza kavuştuk.  Şimdi ise yeni yapılan kulüp binamızın eksikleri için mesai harcıyor, kapılar çalıyoruz. Tabii ki bu süreçte kendimi de takımda yer alma konusunda hazır hissettiğimden 2018-19 sezonu için de kulübüme gerek sahadan, gerekse de saha dışından katkıda bulunmaya karar verdim.

Takımda abi pozisyonum devam edecek. Bu arada yeni sezon için kadromuzu da şekillendirmeye başladığımızı da söylemek isterim. Kavacıkspor’u çok daha iyi yerlerde görme niyetindeyiz” diye konuştu.

Kavacıkspor tarihinde, en fazla forma giyen futbolcu unvanına sahip Bedri Güntay’ın eşi ve çocukları içinde yeşil-beyazlı kulüp vazgeçilmezler arasında…

Haftalar sonra başlayacak olan yeni sezon antrenmanları için sabırsızlandıklarını söyleyen kaptan, “hele ki şu kulüp binamız da tam anlamı ile hizmete girse, değmeyin o zaman keyfime” dedi.

20 yıllık süreçte nice antrenörler, nice başkan ve yöneticiler ile birlikte görev yapan Kaptan camianın da sembolleşen bir ismi olarak mutluluk ve gururu da aynı anda yaşamakta.

Spor Servisi