Spor

Kavacıkspor, İstanbul Siirtspor maçından umutlu

Kavacıkspor, İstanbul Siirtspor maçından umutlu
16.11.2017 18:28
| | |
2849

İstanbul Süper Amatör Liglerin genelinde büyük bir çekişmenin yaşandığı gruplardan 5. grupta rekabet devam ediyor.

Bu grupta Beykoz temsilcilerinden Kavacıkspor'da yer alıyor. Yeşil-Beyazlı ekip mütevazi kadrosu ile bir birinden güçlü takımları arasından sessiz-sedasız geldiği zirve yarışındaki konumu ile otoriteleri şaşırtmaya devam ediyor.

Murat Yılmaz'ın Futbol Direktörlüğünü yaptığı başarılı takımımız hafta sonunda son derece önemli bir maça çıkacak. Tabiri caizse bu tür maçlara "Altı Puanlık maç" yakıştırması da yapılıyor. İkinci yarının ilk maçında İstanbul Siirtspor deplasmanına çıkacak olan Kavacıkspor'da bu önemli müsabakanın hazırlıkları 15 Temmuz Şehitleri Stadında devam ediyor.

Yeşil-Beyazlı ekibin Futbol Direktörü Murat Yılmaz yaptığı değerlendirmede bulundukları konuma kesinlikle tesadüfen gelmediklerini söylerken, "Bu tabloda futbolcu kardeşlerimin tecrübeli isimler ile genç isimler ile özverili futbollarının payı var. Grubumuzda çok güçlü ekipler var, kıran, kırana bir mücadele örneği sergilemeye devam ediyorlar. İlk iki yolunda biz de avantajlı konuma sahip takımlar arasında yer almaktayız. Hafta sonunda ikinci sırada yer alan aynı puana sahip olduğumuz İstanbul Siirtspor ile zorluk derecesi bir hayli yüksek bir karşılaşma oynayacağız. Antrenmanlarımız devam ediyor. Deplasmandan çıkaracağımız puan bizi yarışta tutacaktır. Maçın heyecanı şimdiden bizleri sardı" diye konuştu.

Kavacıkspor takımı Genel Kaptanı Ahmet Öztürk ise sezonun ikinci yarı maçlarına deplasman maçı ile başlayacaklarını hatırlatırken, "Grubun güçlü temsilcililerinden olan İstanbul Siirtspor maçı için heyecan yaşamaya başladık. Takım kadromuzda maçın gidişatını değiştirecek çok ismin olması bizlere ekstra bir güç katmakta. İstanbul Siirtspor'u Kavacık 15 Temmuz Stadımızdaki ilk müsabakada 3-2 mağlup etmeyi başarmıştık. Rövanş maçında da aynı başarıyı tekrarlamak istiyoruz. Maç çok zorlu geçecek bunun farkındayız, ancak ilk maçta da bu süreci yaşayıp başarı ile atlatmıştık. Alacağımız bir galibiyet zirve yarışından bize büyük bir avantajı da beraberinde getirecektir" şeklinde konuştu.

İstanbul Siirtspor maçı öncesinde futbolcular adına açıklama ise tecrübeli Kaptan Bedri Güntay'dan geldi.

Güntay, bu sezon çok farklı bir görüntü çizdiklerinden bahisle, "Biz oynadığımız oyundan keyif alma gayretine olan bir futbolculardan kurulu bir ekibiz. Dolayısı ile futbolcu kardeşlerimiz ile maç esnasında motivasyonumuzu en üst seviyede tutabiliyoruz. Buraya kadar alnımızın akı ile geldik ve bunu son maçımıza kadar da taşımak istiyoruz. İstanbul Siirtspor maçı ilk karşılaşmada bir hayli zor geçmişti. Onlar da iyi oyunculardan kurulu bir kadroya sahipler. Deplasmanda yapılacak bu maçtan puanla dönmek istiyoruz. Her ne olursa olsun son maçımıza kadar ilk maçtaki heyecanımız ile çıkmaya devam edeceğiz" dedi.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Amatör, Lig, Maç, Rekabet, Kavacıkspor, İstanbul Mesudiyespor

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"