Kavacıkspor'da takviyeler yolda

  • Güncelleme: 21.01.2020 15:43
  • Okunma: 1625 kez
  • Yorum: 0
Kavacıkspor 2. Yarı ile birlikte düşüş süreci yaşarken, bu durumdan biran önce kurtulmanın hesaplarını yapıyor.
Kavacıkspor'da takviyeler yolda

Beykoz Temsilcisi yeterince puan kaybı yaşadığının farkında ve artık işi son haftaya bırakmadan görmek istiyor.

Süper Amatör Lig 1.Grubunda topladığı 36 puanla grupta ikinci sıraya demir atmış görünen Yeşil-Beyazlı ekibin  Alttan gelen rakipleriyle de arasının iyice kapanması ile  kalan 5 haftalık süreçte çok daha iyi performans göstermesi gerekiyor.

Kavacıkspor’da gündemde olan transferlerin hafta içinde gerçekleşmesi ve de takıma ilk etapta 2-3 ismin dahil olması beklenmekte. Prensipte anlaşmaya varılan futbolcuların kamuoyuna açıklanması an gibi. Futbol Direktörlüğünü Murat Yılmaz’ın yaptığı takımda ikinci yarı maçlarında ABD’de olduğu için yer almayan İbrahim Karabulut’ta dönüş yaparak kadroya katıldı. Kavacıkspor’un aynı grupta mücadeleye çıktığı bazı takımlarda forma giyen isimleri maçlar devam ederken 2.Transfer dönemi için not aldığı bilinmekte idi.

Yeşil-Beyazlı ekibi hem iç hem de dış saha maçlarında zorlu mücadelelere beklemekte. Özellikle ilk yarı maçlarında evlerinde puan kaybettiği mağlup olduğu Kartalspor ile deplasmanda oynanacak maç kritik müsabakaları anlamı taşıyacak. İlk maçta 1-0 mağlup olduğu ve kendisine ters gelen bu rakibi geçmeye mecburlar gibi. İlk maçta Kavacıkspor 15 Temmuz Stadında 6-0 mağlup ettikleri Yeşil Esenyurtspor ile deplasman maçına çıkılacak. Yeşil Esenyurt hafta sonunda Lider Bakırköyspor’u deplasmanda mağlup ederek çıkışını sürdürmüş idi.

İlk maçta deplasmanda 4-0 mağlup ettikleri Çıksalınspor’u konuk edecek olan Yeşil-Beyazlı ekip yine ilk maçta deplasmanda 1-0 mağlup olduğu Bakırköyspor ile tama anlamı ile bir final maçı yaşayacak gibi. Kavacıkspor’un bir iç saha maçı da deplasmanda 4-2 mağlup ettiği Bağlarbaşıspor ile olacak.

Kavacıkspor’un ilk 2 yolunda rakipleri artmış iken takıma yapılacak takviyelerin olumlu netice vermesi ve yeniden eski havanın yakalanması beklentisi camiada hakim. Kavacıkspor’un hafta sonunda oynayacağı Bağlarbaşıspor karşılaşmasında Bayrampaşa Tunaspor karşılaşmasında çıkan olaylar esnasında Kırmızı Kart gören Kaleci Yılmaz’ın olmayacak olması da ayrı bir dezavantaj teşkil edecek. Futbol Direktörü Murat Yılmaz da Kırmızı Kart gördüğünden bu maçı tribünlerden yönetecek.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Kavacık Spor Kulübü