Kavacıkspor'da hedef, Bölgesel Amatör Lig

  • 10.12.2019 15:28
  • Güncelleme: 10.12.2019 15:32
  • Okunma: 3961 kez
  • Yorum: 0
İstanbul SAL gruplarında ilk yarı maçları tamamlanırken, 1. Grupta Beykoz'u temsil eden Kavacıkspor’da, Çıksalınspor galibiyetinin rahatlığı vardı.
Kavacıkspor'da hedef, Bölgesel Amatör Lig

Her iki takım için de önemli olan karşılaşmadan 4-0 galip ayrılan Yeşil-Beyazlı ekipte Futbol Direktörü Murat Yılmaz yaptığı açıklamada, ilk yarıyı bir-iki maçta beklenmedik puan kayıpları dışında başarı ile tamamladıklarını hatırlattı.

Murat Yılmaz, "Sezona güzel bir başlangıç yaptık. Zaten oturmuş bir kadromuz vardı, gereken yerlere yaptığımız transferler ile iyi bir tablo ortaya koyduk. İlk yarı içinde yaşadığımız sakatlıklar nedeni ile bazı oyuncularımız yeteri süre alamadı. Bu süreçte sahaya genç oyuncularımızı da sürdük, ancak şahsen beklentilerimi karşılayamadıklarını söyleyebilirim. Kendilerine dikkat etmeleri gerekir, daima hazır halde olmalılar. Geride kalan 11 hafta sonunda Kartalspor’a iç sahada Bakırköyspor’a ise deplasmanda mağlup olduk. Özellikle Kartalspor maçında alınan mağlubiyet bizi üzdü. Nedense o maçta beklenen futbolu sergileyemedik. İkinci yarıda Kartalspor ile deplasmanda, Bakırköyspor ve Çıksalınspor ile içeride oynayacak olmanın avantajına sahibiz. İşimizi kesinlikle son haftalara bırakmadan şampiyonluk ipini göğüslemek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Kavacıkspor Kulüp Başkanı ve aynı zamanda Takım Kaptanı da olan Bedri Güntay ise ilk yarıya zorlu bir deplasman maçı ile geride bıraktıklarını ifade ederek, "İyi bir kadroya sahibiz ve öncelikli hedefimiz geçen 2 sezonda olduğu gibi Klasman Grubunda mücadele etmek. İki kez bu tecrübeyi yaşadık ve artık, başarılı olmak, Bölgesel Amatör Lige çıkmak istiyoruz. İlk yarıdaki genel tablodan memnunuz. Ancak bir ara 7 puanlık bir avantajımız olduğunu ve bunu üst üste 2 maçtan mağlup ayrılarak kaybettiğimiz için üzgün olduğumuzu ifade etmek isterim. İkinci yarı maçlarında arkadaşlarım ile her maça bir final karşılaşması olarak bakma zorunluluğumuz var. Hata yapma, maç kaybetme gibi bir lüksümüz yok. Grubu şampiyon takım olarak tamamlamayı istiyoruz” cümlelerine yer verdi.

Spor Servisi