Kavacıkspor'da Bölgesel Amatör Lig hazırlıkları başladı

  • 09.09.2020 19:33
  • Güncelleme: 09.09.2020 19:34
  • Okunma: 4127 kez
  • Yorum: 0
İstanbul Süper Amatör Ligde Beykoz’u temsil ederken, Bölgesel Amatör Lige terfi eden Kavacıkspor'da heyecanlı bir koşuşturma var...
Kavacıkspor'da Bölgesel Amatör Lig hazırlıkları başladı

Bedri Güntay'ın Başkanlığındaki Yeşil-Beyazlı Yönetim bir yandan transfer çalışmalarına devam ederken, diğer yandan da müsabakalarını oynadığı 15 Temmuz Şehitler Stadı ve Tesislerindeki eksikliklerin giderilmesi yönünde mesai harcıyor.

Kavacık Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Futbol Direktörü olan Murat Yılmaz, son gelişmelere ile ilgili Dost Beykoz’a açıklamalarda bulundu. Dünyada ve ülkemizde yaşanan Pandemi sürecinde maddi anlamda sıkıntılar yaşayan spor kulüplerinden olan Kavacıkspor'da halı sahaların açılma kararı ile biraz olsun yüzler gülmeye başladı.

Yeşil-Beyazlı Ekibin Futbol Direktörü Murat Yılmaz, bu konuda görüşlerini açıklarken öncelikle pandemi sürecinde hayatlarını kaybeden vatandaşlara rahmet, tedavi görmekte olanlara ise acil şifa dileklerini iletti.

Murat Yılmaz şu açıklamayı yaptı:

" Öncelikle Beykoz İlçemizden Bölgesel Amatör Lige çıkan diğer iki takımımız olan Ted İstanbul Koleji Sk ve Beykoz 1908 Takımlarımıza da Bölgesel Amatör Lig hayırlı olsun, başarı dileklerimizi sunmak isterim. Biz takım olarak son 3 sezonda Bölgesel Amatör Lige çıkma mücadelesi verilen SAL Klasman Grubunda mücadele eden bir takım idik. SAl Klasman Grubunda mücadele eden takımlar içinde en genç yaş ortalamasına, kadroya sahip takım olarak bilinmekte idik. Tabii ki her lig içindeki zorluğu barındırmakta. 

" Sonuçta futbol takımları bütçeler ve iyi bir planlama ile yapılıyor. Kavacıkspor camiası ve halkı tabii ki bu duruma sevindi. Özellikle bizim için çok iyi oldu. Biz kendi özkaynak düzeninden yetişen futbolcular ile ligde mücadele etmekte idik. Yine bu özelliğimiz ile mücadele etmeye devam edeceğiz. Diğer taraftan Bölgesel Amatör Ligde mücadele için mevcut fiziki şartlarımızda da iyileştirmeye gitme mecburiyetimiz var. Sağ olsunlar Beykoz ve Büyükşehir Belediyesi tesislerin eksik yönlerinin tamamlanması yönünde yardımcı olacaklarını söylediler. "

" Eksiklerin giderilmesi sonrasında burası yani tesislerimiz tam bir akademi olacak, futbolcularımız yatması ile kalkması ile, beslenmesi ile antrenör ekibi ile profesyonel ligleri hedefleyen bir kimliğe bürüneceğiz. Kolay mı? tabii ki zor, her şey çalışma ile başlıyor...biz çalışmaya inanıyoruz ve çalışıp İnşallah buradaki çocuklara, insanlara daha güzel ortamlarda spor yapma imkanı sunacağız. O yüzden biz çalışmalara şu an itibarı ile başladık diyebilirim, İnşallah daha iyi olacak. " 

" Sağ olsunlar yerel yönetimlere teşekkür etmek isterim, bizlere her konuda destekçi olma gayretindeler. Bilindiği üzere en son olarak da Beykoz Belediyesi maddi bir destek de verdi. Şimdi beklentimiz şu ki tesisteki binamızın yarısını biz yarısını yerel yönetimler yaptı. Ama çatımız su almakta, orayı kapama mecburiyetimiz var. Zaten bunu yapamazsak o bina çürür, yaşanacak bir mekan halinden çıkar, çürür, yazık burası bir milli eğer değer. Onun dışında Bölgesel Amatör Ligde mücadele emenin bazı şartları da var. Deplasman tribünü,üzerinin kapatılması gereken bir tribün, binanın etrafında bir alan oluşturulması lazım, burada sadece sporcular, yöneticiler ve antrenörler olmalı. Bununla ilgili Federasyonumuz belirlediği kriterler doğrultusunda Belediyemiz ile istişareler yapıp, en kısa sürede eksikleri giderip burasının Bölgesel Amatör Lig seviyesine taşınması için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağız. Bununla ilgili gereken girişimleri yaptık sağ olsunlar Belediyemiz destekçi olacağını söyledi. Diğer kriterlerden olan Ambulans bulundurma şartını da bir şekilde çözeceğiz. 112 Kavacık Birimi Sahamıza yakın gerekirse burada bekleyebilir. Bu yönde çalışmaları başlattık. 

"Tabii ki bunlar kolay şeyler değil, bahsettiğimiz bütçe içinde yer alan konular. Ama el birliği ile üstesinden geleceğiz çünkü gelmek de zorundayız giderek büyüyen bir ailemiz var yaklaşık 10-12  Antrenörümüz var, bunların çoğu Üniversite Mezunu, bu işin akademik, pedegog eğitimini almış çocuklarımızı eğiten emekçilerimiz. Onun dışında 300-400 sporcumuz var, biz bütün yaş gruplarında müsabakalara katılıyoruz ama müsabaka yaş grupları dışında da antre ediyoruz. U19 Yaş Grubumuz da var U10 da ne yapıyoruz, bunları da yılın 12 ayı antre edip, hazır tutuyoruz. Hazırlık maçları oynatıyoruz, yani geleceğimiz için çok iyi bir oyuncu havuzu hazırlıyoruz Biz bunu gördük, birçok oyuncumuz üst liglerde oynuyor, biz bu başarıyı gördük. 

"Süper Lig takımlarının akademik ligler anlamında odak noktası haline gelmiş bir konumumuz var, yani burada farklı bir anlayış var yarışmadan çok oyuncu hazırlama anlayışı var. Bunun bizim A Takımımıza da büyük katkısı oldu A Takımımızın geldiği nokta 20-21 yaş ortalaması muhteşem bir nokta. Bununla ilgili fiziki şartlarımız daha da iyi olursa biz orada bir kamp tesisi yaratabilirsek çocukların kalabileceği, antrenmandan sonra yemeğini yiyebileceği, biz yemek çıkarıyoruz ancak bu ortamları profesyonel bir seviyeye getirebilirsek kuvvet odası, şu bu... İnanıyorum ki biz çok küçük bir oyuncu havuzundan çok büyük bir oyunca havuzuna geçiş yapabileceğiz. Türk Futbolu için de bu oyuncu havuzunun anlam ifade edeceği düşüncesindeyiz."

Kavacıkspor Futbol Direktörü Murat Yılmaz, 2020-21 Sezonunda mücadele edecek Bölgesel Amatör Lig için kadrolarını oluşturmaya başladıklarını da ifade ederken, " Şu ana kadar geçen sezonki başarılı kadromuzdan Samet Halide Edip Adıvarspor, Salih ise Adıyamanspor'a transfer oldu. Gençlerimize güvenmeye devam edeceğiz, bunun yanı sıra nokta transferlere imza atma düşüncesindeyiz. Belirlediğimiz listedeki isimler ile görüşmelerimiz başladı" dedi.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Kavacıkspor, Murat Yılmaz