Kavacıkspor Çıksalın hazırlıklarına başladı

  • Güncelleme: 04.12.2019 10:02
  • Okunma: 1945 kez
  • Yorum: 0
İstanbul SAL 1.Grup lideri Kavacıkspor, ilk yarının son karşılaşması olan Çıksalınspor müsabakasının hazırlıkları devam ediyor.
Kavacıkspor Çıksalın hazırlıklarına başladı

Yeşil-Beyazlı ekipte geride bırakılan hafta sonunda alınan farklı galibiyet moralleri yerine getirirken şimdi bütün dikkatler Çıksalınspor maçına çevrilmiş durumda.

Beykoz Temsilcisi 24 Puanla Grupta Lider durumda bulunurken, Bakırköyspor 23 Çıksalınspor ise 19 puana sahip bulunmakta. Kavacıkspor hafta sonunda deplasmanda oynayacağı karşılaşmadan galibiyet ile ayrılıp psikolojik üstünlük de yaşama niyetinde.

Kavacıkspor Kulüp Başkanı ve aynı zamanda da takım kaptanı da olan Bedri Güntay, Yeşilesenyurtspor maçında sakatlığı nedeni ile maçı tribünden izlemek zorunda kalırken, atılan bir birinden güzel goller ile keyif yaşamıştı.

Güntay, Çıksalınspor maçı öncesinde Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada, maçın öneminin herkesçe bilindiğini ifade ederken, "takımda iki maçlık hiç de beklemediğimiz bir mağlubiyet serisinin ardından Yeşilesenyurt karşısında alınan farklı galibiyet nedeni ile moralimiz geri geldi. Bu arada rakibimizi ise centilmence mücadelesinden dolayı tebrik etmeden geçemeyeceğim. Şu anda herşey rayında gitmekte, futbolcu kardeşlerimizi maçın heyecanı şimdiden sardı gibi. Tabii ki Çıksalın maçından galibiyetle ayrılmak bize ekstra çok şeyler katacak. Rakibimiz ise hem puan tablosundaki konumu gereği hem de iç sahada oynayacağı için mutlak surette galip gelmek isteyecektir. Takımda sakatlıklar yaşayan futbolcularımız dönmeye başladı. Bu da takıma ekstra bir güç katmakta” şeklinde konuştu.

Kavacıkspor Futbol Direktörü Murat Yılmaz ise genç ama tempolu oynama gayretindeki bir rakip karşısında farklı galibiyet yaşadıklarını hatırlatırken,  "Çok güzel bir maç oldu, umarım tribünlere gelen izleyiciler de keyif aldılar. Rakibimiz üst üste yediği gollere karşın oyun disiplininden kopmadan, ataklara da çıkarak bu güzelliğe katkı sundu. Hafta sonunda bilindiği üzere zorluk derecesi yüksek bir maç bizi bekliyor olacak. Takım olarak maça konsantre olmuş durumdayız. Hafta sonunda sakatlık yaşayan oyuncularımıza maçta şans ve süre verdik ve son durumlarını gördük. İdeal kadroya döndük gibi. Çıksalınspor maçına kadar yapacağımız antrenmanlarda avantajlı bir skor için moral-motivasyon yüklemesi de yapacağız” diye konuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: