Kavacıkspor Beykoz’a beraberlik şoku ile döndü

  • 0
  • 2115
Kavacıkspor Beykoz’a beraberlik şoku ile döndü
Kavacıkspor Beykoz’a beraberlik şoku ile döndü
Kavacıkspor Beykoz’a beraberlik şoku ile döndü
Kavacıkspor Beykoz’a beraberlik şoku ile döndü
Kavacıkspor Beykoz’a beraberlik şoku ile döndü
Kavacıkspor Beykoz’a beraberlik şoku ile döndü

İstanbul Süper Amatör Lig Klasman A Grubunda 2.Hafta müsabakaları kapsamında günün önemli maçlarından birisi Kavacıkspor ile Beşyüzevlerspor arasında oynanırken müsabaka 2-2 beraberlikle tamamlandı.

Klasman Grubuna 2-1 kazandığı K.Ç.Yeşilova Esnafspor galibiyeti ile başlayan Kavacıkspor, ilk maçında Leventspor ile 0-0 berabere kalan Beşyüzevlerspor ile sonucu merakla beklenen bir maça çıktı.

Kavacıkspor takımında sakatlık ve ceza nedeniyle ilk maçta yer alamayan Burak Gür ve Nuri Atalay ilk onbirde sahaya çıktılar. Yeşilova Esnafspor maçında omuzu çıkan Arda Çetinkol yedek kulübesinde yer aldı...

Dk.2 Beşyüzevlerspor atağı serbest atışa dönüştü. Topun başına geçen Mustafa İmancı'nın kullandığı atışta Kaleci Eray Seyyal topu çıkardı.

Dk.8 Sağ kanattan gelişen etkili atakta Mustafa İmancı'nın ceza alanına ortaladığı topa iyi yükselen Yunus Emre Kartal'ın kafa vuruşunda top yandan auta çıktı.

Dk.10 Kavacıkspor atağında Volkan Sipahi topla buluştuktan sonra kendisini karşılayan rakibini estetik bir hareketle geçti herkes orta beklerken çaprazdan sert bir şut çekse de top Kaleci Aydın Kalak'ta kaldı.

Dk.13 Sağdan Volkan Sipahi bir kez daha etkili geldi vuruşunda top üst direğe çarpıp çizgiyi geçse de vuruştan önce ofsayt kararı düdüğü gelince gole geçersiz sayıldı.

Dk.20 Beşyüzevler atağında Yunus Akman şansını uzaktan yoklasa da top yandan auta çıktı.

Dk.22 Beşyüzevlerspor etkili geldiği anlarda gelişen atakta sahanın en tecrübeli isimlerinden sağ taraftan Ozan Çakır'ın çektiği şutta top yan direkten döndü.

Dk.31 Gökdeniz'in pasında sol çaprazdan Nuri Atalay'ın çektiği şutta top uzak köşe yönünden auta çıktı.

Dk.36 Sağ taraftan iyi bir bindirme yapan Nuri Atalay'dan gelen yüksek topa kafa vuruşu yapan Arda Tuzluoğlu'nun bu düşüncesi topun Kaleci Aydın Kalak'ta kaldı.

Dk.45 Beşyüzevler savunmasının hatasının ardından topla buluşan Arda Tuzluoğlu'nun yaptığı sert vuruşta savunma topun önüne geçip tehlikeli atağı savuşturdu.

Dk.46 İkinci yarıya etkili başlayan taraf Kavacıkspor olurken solda topu süren Nuri Atalay çapraza kaldığı anda sert bir şut çekse de top uzak köşe yönünden auta çıktı.

Dk.47 Bir sonraki Kavacıkspor atağı kornere dönüştü. Sağdan Kaptan Adem İnanç'ın kullandığı atışta ceza alanına inen topa savunmadan atış için gelen ve iyi yükselen Zeynel Baran Tarhan topu ağlara gönderince Kavacıkspor maçta 1-0 öne geçti.

Dk.51 Beşyüzevlerspor atağında Yunus Emre Kartal'ın çektiği şutta Kaleci Eray Seyyal sağına uzanıp topu çeldi.

Dk.56 Yine Yunus Emre Kartal imzalı gelişen atakta, sıfıra indikten sonra yerden çekilen sert şutu ön direk yönünde Kaleci Eray Seyyal ayağı ile korner çeldi. Sağ taraftan kullanılan korner atışından gelen topa Önder Mula'nın yaptığı vuruşta top direkten döndü.

Dk.58 Kavacıkspor atağında topla buluşup süren Volkan Sipahi beklenmedik anda kaleyi düşünse de gelen topu Kaleci Aydın Kalak dikkatli takibi ile kornere çeldi.

Dk.59 Kavacıkspor karşı atağında soldan Nuri Atalay bir etkili bindirme daha yaptı, ceza alanına ortasında topla buluşan Volkan Sipahi'nin vuruşunda Kaleci Aydın Kalak ayakları ile topu çıkardı.

Dk.67 Soldan Mustafa'nın ortasında ceza alanındaki karambolde ayağını uzatan Önder Mula topu ağlara gönderdi 1-1.

Dk.73 Ceza alanı dışından Mustafa İmacı'nın çektiği şutta top savunmaya da çarpıp kaleye yönelse de Kaleci Eray tehlikeyi sezip zor da olsa topun sahibi oldu.

Dk.77 Soldan bir etkili bindirme daha yapan Mustafa İmancı savunmadan kendisini karşılayan ismi oyundan düşürüp ortasını yaptı, Önder Mula müsait durumda kötü bir vuruşla topu auta gönderdi.

Aynı dakika içinde gelişen karşı atakta Burak Gür ile Burak Kara'nın pozisyonunda Kavacık'lı Burak acı ile yerde kaldı, müsabaka hakemi Burak Kara'ya önce ikinci sarı sonrasında ise Kırmızı Kartını çıkarıp oyun dışı bıraktı. Bu pozisyon sonrasında Beşyüzevlerspor kenar yönetimi ve tribündeki yöneticilerinden yoğun itiraz gelse de sonuca etki etmedi.

Dk.82 Cenker Coşkun'un rakip yarı alanı ortalarında sağdan iyi kaçan Volkan Sipahi'ye aktardığı topa müsait durumda aceleci bir vuruş yapan tecrübeli isim topu farklı auta gönderdi.

Dk.86 Kaptan Adem İnanç'ın rakip saha ortalarına kadar topu sürmesi ile başlayan atakta top Volkan Sipahi'ye ondan da Arda Çetinkol'a geldi genç ismin vuruşu üstten autla neticelendi.

Dk.87 Gol için üst üste yüklenmeye başlayan Kavacıkspor atağında en son Volkan Sipahi'ye iletilen topa bu ismin yaptığı vuruşta top Kaleci Aydın Kalak'ta kaldı.

Dk.90+3 Cenker Coşkun uzaktan mükemmel bir gole imza atınca Kavacıkspor takımı 2-1 öne geçti.

Dk.90+7 Maça verilen 5 dakikalık uzatma anlarında Beşyüzevler adına bir pozisyon sonrası sakatlık anı yaşandı. Bir süre duran oyunun ardından yapılan ortada Kavacıkspor ceza alanı içinde kalabalıkta sıkışıp kalan topun en son elle oynadığı gerekçesi ile Hakem Sefa Yılmaz penaltı noktasını gösterdi.

Kararın ardından maçın bittiği gerekçesi ile Yılmaz'a gerek futbolculardan gerekse de kenar yönetiminden itirazlar gelip sonuç değişmeyince penaltı atışına geçildi beyaz noktaya topu diken Önder Mula ters köşeden ağları havalandırınca maç 2-2 beraberlikle tamamlanmış oldu.

Maç 2-2 beraberlikle tamamlandı

Stat: Kağıthane Bld. Nurtepe Stadı

Hakemler: Sefa Yılmaz, Tugay Can Tekşen, Aykute Özçelik

Kavacıkspor: Eray, Adem Sim, Baran, Adem İnanç, Burak (Dk.65 Adem Çetinkol), Yunus (Dk.81 Berat Ali), Cenker, Gökdeniz, Nuri (Dk.88 Gökhan Ukşal), Volkan, Arda Tuzluoğlu

Yedekler: Emirhan, Orhan, Yaşar, Muhammed Ensar, Yusuf Taha, Ekrem, Ertuğrul,

Antrenör: Erdem Kodalak

Beşyüzevlerspor: Aydın, Ozan, Burak, Ferhat, Mustafa (Dk.88 Salih), A.Samet, Yusuf, Yunus Emre, Cem, Mertcan, Önder

Yedekler: Emir Efe, Caner, Ömer Faruk, Hamit, Muhammed Emin, Yiğit, Serhat, Yakup, Salih, Emirhan

Antrenör: Tugay Uzyürük

Goller: Dk.47 Baran, Dk.67 Önder Mula, Dk.90+2 Cenker Coşkun, Dk.90+6 ( Penaltıdan) Önder Mula

Spor Servisi

İETT otobüsü Beykoz Akbaba Mahallesinde kaza yaptı
Önceki İETT otobüsü Beykoz Akbaba Mahallesinde kaza yaptı
Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Sonraki Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı