Kavacıkspor’a Murat Yılmaz’ın eli değdi

  • 0
  • 13517
Kavacıkspor’a Murat Yılmaz’ın eli değdi
Kavacıkspor’a Murat Yılmaz’ın eli değdi
Kavacıkspor’a Murat Yılmaz’ın eli değdi
Kavacıkspor’a Murat Yılmaz’ın eli değdi
Kavacıkspor’a Murat Yılmaz’ın eli değdi

Beykoz İlçesinde saha sorunu yaşayan Kavacıkspor'da bütün bu olumsuz şartlara karşın kurumsallaşma anlamında ciddi bir çalışma var.

Yeşil-beyazlı kulübün sportif direktörü Murat Yılmaz bu işe öylesine bir önem vermeye başlamış ki hayatı hep Kavacıkspor ekseninde yaşanmaya başlamış.

Olumsuzlukların ardına sığınmayan, bahane üretmeyen Murat Hoca, Kavacıkspor'un geleceğinin şekillenmesi yönünde kafasında oluşan projeleri bir, bir hayata geçirmeye başlamış. Son olarak Kulüp Dergisini yayınlatmayı başaran başarılı teknik adam, Marmara Üniversite Beden Eğitimi Yüksek Okulu Mezunu Akademik kariyerli bir isim de.

İlk etapta bünyelerindeki futbolcuların envanterini çıkaran Murat Yılmaz, sonrasında "Futbol Gelişim Akademisi" adı altında kurulan yeni sistem ile semtteki çocukları futbolla, bilimsel metotlar ile buluşturmaya başlamış. Kulüp Halı Saha tesislerindeki futbolcu adayı sayısı her geçen gün artmaya başlamış. Eski metodu tamamen bir tarafa bırakan Murat Hoca iki topa vur, haydi çift kale maça türünde açıklanabilecek bakış açısını silip atmış. 7 yaşından itibaren semtten taranan yeni futbolcular ile çıkılan yolda bir hayli mesafe kat edilmeye başlanmış. Bu işte okulları da devreye sokan, onlar ile sağlam diyaloglar kurmayı başaran yeni yöntem ile hem okul takımlarında, hem de Kavacıkspor Alt Yapı Takımlarında belirgin bir başarı, sıçrama hamlesi gelmiş. Bütün yaş kategorilerinde liglere katılan yeşil-beyazlı ekip yetenekli isimleri de gün ışığına çıkarmayı başarmış. Dilerseniz sözü Murat Yılmaz'a bırakalım;

" Tüm bu gelişmeler bizim geleceğe umutla bakmamızı sağladı. Tek eksiğimiz toprak olan sahamızın suni çim olması ve tesislerimizin kulübe kazanımı bu doğrultuda semt sakinlerimizin, spor camiasının desteğine ihtiyacımız var, çünkü eğer ki biz birlik olursak güçlü olabiliriz. Betonlaşmış şehirlerde ki, bu son oyun alanlarını çocuklara ve semt sakinlerimizin kullanımına kazandırmış oluruz. Kavacık Spor Kulübü çocuklarımıza ve onların geleceğine miras olarak kalacaktır. Bu mirastan onları mahkum bırakmayalım"

Kavacık Spor Kulübü Sportif Direktörü Murat Yılmaz hayalindeki Kavacıkspor için ciddi çalışmalardan birisin Kulüp Dergisini çıkarılması ile başarmış. Oldukça kaliteli bir baskı ile yayımlanan dergide kulüp ile ilgili her türlü ayrıntı mevcut. Kulüp Başkanı Hüseyin Yılmaz'ın bir yazısı, kendisinin yazısı futbol altyapı takımlarından haberler, A Takımlarından Haberler, gerçekleşen çeşitli kurumsal ve şahıs bazındaki ziyaretlerden aktarımlar ve zengin bir fotoğraf aktarımı bulunuyor.

Spor Servisi

Uzmanına sorduk. 2B ve Afet Yasaları
Önceki Uzmanına sorduk. 2B ve Afet Yasaları
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz