Yaşam

Kavacık’taki kaza hayatlarını kararttı

Kavacık’taki kaza hayatlarını kararttı
2014.07.29 00:00
| | |
14451

Yaklaşık 3 ay önce yemeğe katılmak üzere geldikleri Beykoz’da, Kavacık’tan Soğuksu istikametine gittikleri sırada yaptıkları kaza hayatlarını kararttı. Kanser tedavisi yarım kalan Kunter çifti 100 bin YTL’lik tazminat davası açtı.

Özel bir şirkette kontrol mühendisi olarak çalışan 64 yaşındaki inşaat mühendisi Atilla Kunter, 2 yıl önce akciğer kanserine yakalandığını öğrendi. Kunter eşi ile birlikte kansere karşı mücadele başlattı. Kunter'in tedavi sürecinde 40 yıllık arkadaşı Hasan Sümer bir moral yemeği vermek istedi. Kunter çifti ve Hasan Sümer 30 Ağustos 2008 günü Beykoz'a yemeğe gittikleri sırada Kavacık Riva yolu üzerinde karşı şeritten gelen Neslihan Şahin'in kullandığı otomobil ile çarpıştı. Kazada Kunter çifti ve bankacı Şahin yaralandı. Ağır yaralanan Kunter çifti özel hastanede tedavi altına alındı.

İŞİNİ DE BIRAKTI
Sağ bacağında 10 kırık tespit edilen Işıl Kunter ile kalça kemiği kırılan Atilla Kunter'in hayatları kazadan sonra altüst oldu. Kemoterapi tedavisi ile yaşatılan Kunter vücudundaki kırıklar nedeniyle kanser tedavisine son verildi. İşinden çıkartılan Kunter'in eşi Işıl Kunter yatağa bağlı bir hayat sürmek zorunda kaldı. Bu sırada kemoterapi tedavisine ara verilen Atilla Kunter işini de bırakmak zorunda kaldı. Kunter çifti avukatları Uğur Poyraz aracılığıyla mahkemeye başvurarak bankacı Şahin'e maddi manevi tazminat davası açtı. Kazada Şahin'in 8'de 8 kusurlu olduğunun belirtildiği dava dilekçesinde, kaza sonucu kanser tedavisi tıbben yarım kalan Kunter ve eşinin ölüm korkusuna kapıldığı ifade edildi. Dilekçede Şahin ve aracın sahibi eşi Mete Şahin ile sorumlu sigorta şirketinden maddi manevi olarak toplam 100 bin YTL tazminat istendi.

MORAL YEMEĞİYDİ...

Kanseri yenebilmek için eşiyle tek yürek olduklarını belirten Atilla Kunter, "2 yılı aşkın zamandır kanser tedavim devam ediyordu. Kırk yıllık arkadaşım bizi moral yemeğine davet etti. Boğazda yemeğe giderken şerit ihlali yapan araç hayatımızı kararttı. Vücudumdaki kırıklar iyileşmediği için kemoterapi tedavim tıbben yarım kaldı" ifadesini kullandı. 

'ÖZÜR BİLE DİLEMEDİ'


Eşinin hastalığının tüm aşamalarında yanında olduğunu belirten Işıl Kunter ise "Kaza bizi de ayırdı. Kanser tedavisi yarım kaldığı gibi ona gereken ilgi ve morali veremiyorum. Neslihan Şahin ise bizi bir kez olsun ziyaret ederek özür dilemedi. Şahin'in bu vicdansız tutumu çok zorumuza gitti" diye konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Kavacık, Beykoz, Kaza

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"